PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039040}
4,4 50 584
oceny
4,4 10 1 50584
7,0 42
oceny krytyków
Zielona granica
powrót do forum filmu Zielona granica

Świetnie przedstawieni są polscy mundurowi zwalczający ten sterowany najazd z bliskiego wschodu i piątą kolumnę w Polsce; ciekawa artystycznie decyzje opowiedzenia historii z perspektywy czarnego charakteru, granego przez Ostaszewską.

ocenił(a) film na 1
tomdolar

Scena z filmu, to dobra wolontariuszka mówi: "przecież ja zawsze głosowałam na PO, ze świeczką stałam pod sądem". Agitka polityczna jak z lat 50-tych...

ocenił(a) film na 8
takafura

to akurat raczej samokrytyka środowiskowa... głosowanie na PO i stanie ze świeczką pod sądem to za mało.

ocenił(a) film na 1
khedes_ona

Racja. Teraz trzeba głosować 2 razy bardziej na PO i stac pod sądem z dwiema swieczkami i powinno wystarczyc

ocenił(a) film na 1
khedes_ona

Dopiero teraz załapałem, dzięki. Czyli głosowanie na PO nic nie zmieni, tylko "ulica i zagranica" uwolni Polskę od "faszystowskiego i rasistowskiego" rządu o którym mówił w filmie Stuhr ?

ocenił(a) film na 9
takafura

Stuhr grał narkomana, a wypowiedź, o której mówisz nie jest tematem filmu i mogłoby jej w ogóle nie być. Tematem filmu nie jest polski rząd, tylko sytuacja na granicy.

ocenił(a) film na 1
antypol

???? jaka sytuacja na granicy ? przecież ten film to stek kłamstw. hahahaha

ocenił(a) film na 9
takafura

Ta postać nie jest wolontariuszką, ona właśnie nie chce pomóc uchodźcom, bo boi się problemów z prawem. Mówi, że głosowała na PO i stała ze świeczką pod sądem, ale tego akurat nie zrobi, bo to dla niej za dużo. Przykro mi, ale dałeś się zmanipulować. Nie ma tam żadnej agitacji (oglądałem film).

ocenił(a) film na 1
antypol

Dzięki za wyjaśnienie. Czy w tym filmie jest jakaś wzmianka, że ci "uchodźcy" łamią prawo ? Że wg prawa nie są uchodźcami ( w większości) tylko migrantami ? Że wszyscy mają wizy turystyczne ważne wyłącznie w strefie przygranicznej Białorusi ? Jest też coś może o masowych grobach i dziesiątkach ciał w rzekach ? Jestem serio zaciekawiony...

ocenił(a) film na 9
takafura

Nie jest nic takiego powiedziane, mało tam jest o prawie. Każdy kto się znajdzie na terenie Polski ma prawo do złożenia wniosku o azyl, ale imigrantom nie zawsze dana jest taka możliwość. Film pokazuje jak polska straż graniczna nielegalnie wywozi ich z Polski i zmusza do powrotu na Białoruś, gdzie znęcają się nad nimi białoruscy żołnierze, którzy później znowu zmuszają tych ludzi do przejścia przez płot do Polski (hrw. org/pl/news/2022/06/08/violence-and-pushbacks-poland-belarus-border). W Polsce często znajdują ich polscy wolontariusze, którzy opatrują ich rany, dają im suche ubrania itp. Nie ma nic o masowych grobach ani o dziesiątkach ciał w rzekach (nie wiem czemu miałoby być?), ale część ludzi w filmie umiera.

ocenił(a) film na 1
antypol

film to brednie wyssane z paluszka.

ocenił(a) film na 9
adamA84_2

a z kąd to wiesz? Jakie źródła przejrzałeś? hrw. org/pl/news/2022/06/08/violence-and-pushbacks-poland-belarus-border

antypol

hrw to lewacka organizacja, która od lat wygaduje niestworzone głupoty. To że ma znane logo nie oznacza że jest wiarygodna. Tak jak np. ONZ  też nie ma niemal żadnej wiarygodności (ot sobie żołnierze z ich misji pogwałcą w Afryce kilkaset kobiet, ot będą się przyglądać ludobójstwu w Rwandzie i nie reagować, ot jakaś subagenda się wypowie, że okna życia to zbrodnia, bo lelpiej jest żeby dziecko umarło, niz nie znało rodziców, kto by tam pamiętał o takich zdarzeniach, o tym się nawet za wiele nie pisze, bo lewicowe wpływyw!). I to wie cały świat. Tylko udaje inaczej, bo jest to na rękę pewnej stronie podziałów politycznych. Bo oni wszyscy są zawsze pierwsi ogłosić cokolwiek na pewne polityczne zamówienie, wystarczy że pewne grupy wpływu zagwiżdżą. Jesteś skrajnie naiwny. Dorośnij!

ocenił(a) film na 9
CrazySquareRoot

Jeśli to źródło nie jest wiarygodne to musisz to udowodnić. Polska prasa i aktywiści potwierdzają te informacje. Podejrzewam, że dla Ciebie tylko rządowe źródła są wiarygodne :D

antypol

BTW. Jeśli chodzi o ONZ, to się przyjrzyj jaką szopkę oni odstawili z badaniem potencjalnego wycieku koronawirusa z chińskiego labu.

ocenił(a) film na 9
CrazySquareRoot

Nie ma żadnego koronawirusa

ocenił(a) film na 1
antypol

Proszę pana. Większość scen to kłamstwo! Do tego nie ma żadnej mowy o rzucaniu kamieniami do nielegalnych emigrantów i innych rzeczach np niszczeniu zapory. Oni tu są nie legalnie i niech pan sprawdzi ile oni wydają tach biedni na przemytnikóe żeby się przedostać

ocenił(a) film na 9
PL_CZARNY_PL

Specjalnie przed obejrzeniem filmu zacząłem o tym czytać, bo chciałem to sprawdzić. Okazuje się, że większość scen wydarzyła się naprawdę. Kilka komentarzy wyżej zamieściłem link, gdzie może Pan o tym poczytać. Polecam tak zrobić i samemu zweryfikować. Ten film nie jest antypolski, bo pokazuje jak polacy pomagają imigrantom. Wiedziałby to Pan, gdyby go Pan obejrzał przed ocenieniem.

ocenił(a) film na 1
antypol

Obejrzyj sobie chłopie ;) https://youtu.be/-J7z8UUkhTc?si=jdfykCi91YeyGyyn

ocenił(a) film na 9
Olchu

Przecież ten filmik mówi, że polska straż graniczna stosuje nielegalne pushbacki (co zostało pokazane w Zielonej Granicy). Tylko nie wspomina, że każdy, kto znajdzie się na terytorium Polski ma prawo ubiegać się o azyl. Nikt nie wymaga cudów od straży granicznej. Chcemy tylko, żeby przestrzegała prawa.

ocenił(a) film na 1
antypol

Dobrą pan ma nazwe! Antypol tak jak ten film jest Anty-Polski

ocenił(a) film na 1
antypol

Nachodźcy nie chcą składać żadnych wniosków, bo wówczas musieliby zostać w Polsce. Celują w IV Rzeszę, tam mają zamiar się dostać. Dlatego zamiast normalnie iść na przejście graniczne przekradają się krzakami.
Nie ma co się nad nimi litować - z premedytacją próbują nielegalnie sforsować granicę. A te aktywiszcza, co współpracują z Łukaszenką i Putinem, to idioci albo handlarze niewolników.

ocenił(a) film na 9
xiazeluka

Przekroczenie granicy to tylko wykroczenie. Każdy, kto znajdzie się w Polsce ma prawo ubiegać się o azyl. Jak nie chcą lub ich wniosek zostanie odrzucony, a ich kraj jest bezpieczny, to deportacja. W czym problem? Nikt nie każe Ci się nad nimi litować, wystarczy tylko przestrzeganie prawa. Weź tez pod uwagę fakt, że to białoruscy żołnierze z karabinami zmuszają tych ludzi do przechodzenia przez płot graniczny i im w tym pomagają. Oni są tam uwięzieni i często nie mają innego wyjścia.

ocenił(a) film na 1
antypol

Nachodźcy potrafią pokonać setki kilometrów, by znaleźć się u próg Polski, ale nie potrafią już odnaleźć oznakowanego, oświetlonego przejścia granicznego? Oczywiście, że potrafią, ale nie mają najmniejszego zamiaru - chcą się dostać do IV Rzeszy. Dlatego nie są prędcy do wypełniania papierów w naszym kraju, bo musieliby w nim zostać, a przecież spieszno im do kumpli w Berlinie. Stąd bierze się szturmowanie granicy krzakami i bagnami, ci faceci dobrze wiedzą, co robią.
Na Białoruś nikt ich przemocą nie ściągał. Sami tego chcieli. Zaryzykowali, mają do tego prawo. Więc nie ma co narzekać na złych Białorusinów, to konsekwencje podjętej samodzielnie decyzji.

ocenił(a) film na 9
xiazeluka

Aha, czyli Białoruś dobra. Nie wiedziałem :D. Ale mylisz się, bo część z tych ludzi składa wnioski o azyl - pomagają im w tym polscy wolontariusze.

ocenił(a) film na 1
antypol

Gdzieżeś wyczytał z mojego wpisu, że Białoruś jest dobra (albo zła)? Problemy ze zrozumieniem kilku nieskomplikowanych zdań?
Część nachodźców składa wnioski, owszem, lecz nie na przejściu granicznym, lecz po schwytaniu ich po przekroczeniu nielegalnym granicy. Polscy idioci (zwani przez Ciebie wolontariuszami) rzeczywiście ich do tego nakłaniają.

ocenił(a) film na 1
antypol

Państwa, które nie są w stanie kontrolować swoich granic przestają istnieć. Rosnąca presja migracyjna, która w przyszłości wzrośnie zapewne jeszcze w związku ze zmianami klimatycznymi zmusi nas wreszcie do rewizji idealistycznych przepisów ustanowionych po drugiej wojnie światowej i im wcześniej takie opamiętanie nastąpi tym lepiej dla Europy. Alternatywą jest kapitulacja i koniec naszego własnego świata. Przykro mi ale świat nie jest miejscem idealnym i mając wybór pomiędzy moim własnym przetrwaniem oraz przetrwaniem mojej własnej rasy a przetrwaniem kogoś obcego oraz obcych ras, zdecydowanie wybieram to pierwsze. Gatunki, które nie potrafiły działać w podobny sposób, wymierały.

ocenił(a) film na 1
homer_157

Ostaszewska odtwarza postać, dla której pierwowzorem była aktywiszcze Ewa - szefowa zorganizowanej siatki zajmującej się przemytem ludzi. Ewa obecnie siedzi do sprawy i szykuje jej się solidna pajda, o ile wolne sądy nie pomogą.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
mike_hellboy

Nawet pomijając aferę wizową (czyli korupcję) to wg oficjalnych danych w ciągu ostatnich 2,5 roku łącznie rząd wydał setki tysięcy wiz dla mieszkańców egzotycznych krajów :D. W ciągu ostatnich kilku lat Polska co roku wydaje najwięcej wiz ze wszystkich krajów Unii.

A łamanie praw człowieka na granicy z Białorusią nic im nie dało, bo ci ludzie i tak przedostają się do Polski, gdzie zgodnie z prawem składają wnioski o azyl :D. Więc ich cierpienie było niepotrzebne i teraz cały świat się o tym dowie. Ale najlepsze jest to, że zagraniczne media zamiast pisać o wspaniałym filmie i bohaterskiej pomocy polskich wolontariuszy, która została w nim przedstawiona, piszą teraz o rządowej propagandzie atakującej ten film i o tym jak minister sprawiedliwości porównał znaną reżyserkę do nazisty, za co został pozwany i sąd zakazał mu więcej o niej tak mówić ahahahaha

ocenił(a) film na 10
homer_157

Ostaszewska gra czarny charakter? Bo ratuje ludzi? Stawiam dychę, że nie widziałeś filmu

ocenił(a) film na 1
Strykasia

Ratując tych ludzi, napędza jednocześnie proceder nielegalnej migracji i godzi w bezpieczeństwo tak Polski i jak i innych narodów europejskich. Przykro mi, ale czasami należy umieć wznieść się ponad doraźną ckliwość i porywy serca, by potrafić dostrzec długofalowe konsekwencje swoich działań. Czym skutkuje niszczenie spójności etnicznej społeczeństw, możemy obserwować obecnie np. w Niemczech i we Francji. I fakt, że efekty takich poczynań nabrzmiewają do nieznośnego poziomu dopiero w 2-3 pokoleniu obcych kulturowo migrantów nie "znika" ich przecież, a jedynie odsuwa je w czasie. Zatem poprawiając sobie doraźnie humor, ładujesz jednocześnie w potężne kłopoty kolejne pokolenia Europejczyków.

homer_157

Jest realny, nie zmienia faktu że nikt z polskich pograniczników tak się nie zachowuje. Gdyby coś takiego miało miejsce to poszkodowani z granicy już dawno by to nagłośnili. Po drugie do przejścia granicy służą przejścia graniczne.( nie las) i tam można prosić o azyl.

Wojciech_Kucinski_1902

No i przecież zawsze można sobie kupić wizę.

Martara

Film pokazuje złych i dobrych polskich pograniczników. Jak w każdym społeczeństwie jest taki podział. Dwie nie potrzebne sceny które oczerniają polską SG. Tylko że to film fabularny nie dokument. Jedna scena, krótka, mintowa, dotycząca naszych rządzących i tyle krzyku? W rzeczywistości ktoś miałby prawo tak sie wypowiedzieć. Rzadzacy powinni liczyc sie z krytyką. Inaczej nie nadaja sie na rządzących. Film bardziej okazuje naszych pograniczników w kropce, w dylemacie. Raczej, w złym świetle pokazana jest Białoruś. Migrantów którzy zostali oszukani, prości ludzie, a nie terro...ale oczywiście Polacy, kraj katolicki, uprzedzenia mają do wszystkich i wszystkiego. Są tacy co nie widzieli filmu, ale o migrantach i filmie wypowiadają się najwięcej. Takie moje zdanie.

Wojciech_Kucinski_1902

Jeszcze filmu nie widziałam. I rozumiem jak trudny jest dylemat, o którym napisałeś. Spora część Polaków najwyraźniej łatwiej zaakceptuje pokątną sprzedaż wiz, niż zrozumie skomplikowane meandry moralnych rozterek.

użytkownik usunięty
homer_157

Nie ma to jak być przygłupem PiS-owskim. Nawet nie ma co czytać wypocin komentujących, po ocenach widać że pisze tutaj łajno PiS-owskie.

ocenił(a) film na 1

Jak ktoś jest patriotą to od razu musi być za PISem?

użytkownik usunięty
minek93

To nie patriotyzm, PiS szczuł na ten film i tylko dlatego daliście 1. Ci co dali 1 nawet nie oglądali tego filmu, a to jest Filmweb na którym daje się ocenę za film po obejrzeniu go i aktorom za grę aktorską.

ocenił(a) film na 1

Bronienie naszych granic jest patriotyzmem a ten film widać zejest na zamówienie rosji.

użytkownik usunięty
minek93

Przez kogo mu simy bronić granic, przez PiS który zadarł z Białorusią i Rosją, dopóki PiS nie zaczął się wtrącać w sprawy Białorusi i Rosji to Białoruś i Rosja nic do nas nie mieli, to PiS jest za wszystko odpowiedzialny i wciąż tylko z nimi zadziera, jątrzy i prowoku. To PiS bardzo chce wojny z Rosją i wciąż prowokuje.

ocenił(a) film na 1

1. Jest kilka filmików na YT w którym imigranci mówią że chcą się dostać do polski żeby ******** kobiety i napadać z nożami na śpiących ludzi w wioskach, jeżeli ktokolwiek jest za tym żeby tych ludzi wpuścić do kraju to potem proszę nie płakać za konsekwencje wsadzenia ręki do gęby krokodyla i stracenie ręki. Trzeba mieć max dwie szare komórki walczące o trzecie miejsce w mózgu i być pachołkiem putina albo merkel żeby być za przepuszczeniem wszystkich imigrantów.
2. Ze względów medyczno-humanitarnych ja bym co najwyżej wpuścił niektóre rodziny i matki z dziećmi i ściśle kontrolował gdzie zamieszkają i co się z nimi dzieje, natomiast przed wpuszczeniem zrobił segregacje i odrzucił wszystkie agresywne elementy.
3. Film jest ewidentną próbą prania mózgu i narzucenia krętyńskiej lewackiej filozofii w której przedstawia się ludzi chroniących swojego państwa przed bandytami jako czarny charakter, i zanim ocenisz widzu, nie, nie jestem za PISem, 99 % polityków to idioci bez wykształcenia odpowiedniego do tworzenia rządu, sejmu czy senatu i wie to każdy intelektualista.
4. Film nie posiada wartościowych treści, i wątpliwej jakości analiza psychologiczna bynajmniej do treści dobrej jakości nie należy, jest to typowy film współczesnych czasów - kiedyś tworzyło się filmy które przyciągały widza do ekranu treściami o wysokiej jakości, dzisiaj pokazuje się treści tak szokujące i głupie że widz również nie może oderwać się od ekranu ale z innego powodu.
5. Wracając do punktu 1, kobiety które są za otwarciem granicy, jeżeli kiedyś do tego dojdzie upraszam o nie darcie mordy i nie płakanie kiedy będą gwałcone przez imigrantów bo dzieje się to na ich własne życzenie.

użytkownik usunięty
DrzewnyKrasnal_rfggrd

Jak widzę nic nie zrozumiałeś z mojego komentarza, to jeszcze raz tłumaczę - To przez PiS-owskich skurvvysynów jest ten problem na granicy z Białorusią, nie widziałeś jak ściervvo PiS-owskie wciąż się czepiało Łukaszenki, wciąż tylko na niego pluło, wciąż zadzierało i nawalało. Przez skurvvysynów PiS-owskich jesteśmy dla Rosji najgorszymi wrogami, wciąż ściervva PiS-owskie zadzierały z Rosją, a jak doszło do ataku na banderowską Ukrainę to po jaką cholerę kurvvy PiS-owskie się wpi*erd*alały, w imię czego, w obronie skurvvysynów którzy w bestialski sposób mordowali Polaków, nigdy nie przeprosili za zbrodnie wyrządzone na Polakach, nie pozwalają na ekshumację zamordowanych Polaków, co roku czczą Banderę i UPA jak bohaterów narodowych, a PiS-owskie skurvvysyny setki miliardów za darmo oddali tym banderowcom i najlepszy sprzęt wojskowy i wciąż dają. Antypolski rząd PiS-owski bez pytania o zgodę nas Polaków wpuścił do Polski miliony Ukraińców na nasze utrzymanie.

ocenił(a) film na 1

To ty nic nie rozumiesz, masz 2 szare komórki skoro obwinasz o wszystko jedną partię. Człowiek mądry wie że żadna partia nie jest idealna. Krótko mówiąc nie będę marnował czasu na rozmowy z niedoedukowanym idiotą, najpierw skończ jakiś dobry kierunek na studiach a potem się wypowiadaj publicznie. I kiedy mówię dobry kierunek na studiach nie mam bynajmniej na myśli zarządzania, politologii ani socjologii.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1

Mam wyższe wykształcenie debilu wychowany w korycie przez świnie, w przeciwieństwie do ciebie. I widać to po tym co piszesz. Nie poradziłbyś sobie lepiej w stosunkach międzynarodowych od pisu, tam nie wszystko jest czarno białe, tobie się wydaje że o ekshumacje i tego typu rzeczy można prosić i się je od razu dostanie, nie. Jedno złe słowo może spowodować wojnę. Jesteś szczeniakiem i toksycznym śmieciem który nie ma mózgu i świadomości że jakby wpuścić tych imigrantów to wyruchali by ci córkę, matkę a ciebie powiesili na belce. Nigdy więcej nie wypowiadaj się na forach publicznych debilu bez mózgu, już ci powiedziałem że nie jestem za pisem a ty wszystko co masz do mnie do powiedzenia to do że jestem pisowcem, serio zamknij ryj.

ocenił(a) film na 1

Każdy kto się z tobą nie zgadza jest za pisem, to pokazuje twoją inteligencję. jesteś skończonym debilem i śmieciem wychowanym w korycie przez świnie. Już ci napisałem że nie jestem za pisem a ty dalej swoje. Debilów nie sieją.

użytkownik usunięty
DrzewnyKrasnal_rfggrd

A tfu ci w ryj świnio, takie śmieci jak ty zaśmiecają świat swoim gównianym istnieniem, masz gówno zamiast mózgu i jesteś idiotą, Takie ściervva jak ty powinny mieć codziennie kopanego ryja, Jakbyś zdechł to na świecie jednego debila byłoby mniej.

ocenił(a) film na 1

No niestety, kłótnie z takimi parodiami ludzi jak ty są jak zapasy w błocie z prosiakami - po pewnym czasie zauważasz że prosiakowi się to podoba. Ja nie lubię kłótni, ale widzę że to twoja główna i jedyna umiejętność, więc opuszczam cię i zostawiam z twoimi ostatnimi dwoma szarymi komórkami z których obydwie walczą o trzecie miejsce.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones