PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039040}
4,4 50 334
oceny
4,4 10 1 50334
7,0 42
oceny krytyków
Zielona granica
powrót do forum filmu Zielona granica

Świetnie przedstawieni są polscy mundurowi zwalczający ten sterowany najazd z bliskiego wschodu i piątą kolumnę w Polsce; ciekawa artystycznie decyzje opowiedzenia historii z perspektywy czarnego charakteru, granego przez Ostaszewską.

ocenił(a) film na 1
homer_157

Tak reżyserka dała z siebie wszystko, nie chciała a tak jakoś jej wyszło

ocenił(a) film na 9
Zalamka

pisowski aparatczyk krytykuje dorobek laureatki oskara. buahahaha

ocenił(a) film na 1
daniel_t_filmweb

...oscary albo prestiż... wybierz jedno XDDDDDDDDDDD

kgibas666

Dobre... pozwolę sobie cytować :D

kgibas666

W świecie, w którym żyjesz Oscary są uznawane za najbardziej prestiżową nagrodę filmową, więc albo się z tym pogodzisz albo możesz dalej żyć urojeniami, że tak nie jest :-) równie dobrze możesz żyć w przekonaniu, że ziemiia jest płaska.

ocenił(a) film na 1
PabloAbruzzi

...raczej w świecie w którym ty żyjesz... do czego masz absolutne prawo... bo każdy ma prawo wierzyć np. w świętego mikołaja i ufo...

kgibas666

Jaka jest ważniejsza nagroda filmowa?

ocenił(a) film na 1
PabloAbruzzi

...dla ciebie taka którą uznasz za ważniejszą... nie przypominam sobie żeby horus zstąpił z nieboskłonu i naznaczył swoich ziemskich przedstawicieli w akademii... hollywood jest dziś kółeczkiem wzajemnej masturbacji, chcą się w to bawić to się bawią. ty nie musisz tego uznawać ani brać w tym udziału... wolna wola. słyszałeś o czymś takim?

kgibas666

Dobra, nie gadaj o wolnej woli. Jaka nagroda filmowa jest ważniejsza od Oscara w skali globalnej? Może Złota Palma z Cannes, choć dla wielu są równie ważne. Masz coś?

ocenił(a) film na 1
PabloAbruzzi

...a ty dalej swoje... wczoraj "zenek" dostał ode mnie flaszkę... myślę że dla niego ta flaszka jest istotniejsza niż dla ciebie te oscary... które opierają się na twoim widzowskim autorytecie przecież... z drugiej strony ciekawi mnie co "kapłan" musiałby na ołtarzu odkocopolić by utracić autorytet "wiernych"...

to są komercyjne nagrody w komercyjnym kinie "chopie"... żaden autorytet a kasa... ślepy jesteś???

kgibas666

Myślałem, że masz chociaż trochę pojęcia o branży. Nie mamy o czym rozmawiać. Komercyjne kino i Oscary, ja pier... e. K.O.

ocenił(a) film na 1
PabloAbruzzi

....no nieeee XD przecież mówimy o niszowej awangardowej cyganerii, progresywnego i eksperymentalnego kina moralnego niepokoju, co nie XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD z jednym masz rację... nie mamy o czym rozmawiać.

ocenił(a) film na 1
kgibas666

kgibas666 pamiętaj mądremu nie trzeba tłumaczyć, a głupi i tak nigdy nie zrozumie. W dzisiejszym świecie Oscarów nie dostają rzeczywiście najlepsze filmy jak np jeszcze 20 lat temu, tylko filmy, w których przynajmniej minimalnie jest forsowana ideologia jaką w danej chwili chcą przepchnąc elity tzn. musi być wątek homo przynajmniej, wypadałoby żeby jedną z głównych postaci grał czarnoskóry itd. Przeraża, tylko że ludzie pokroju użytkownika PabloAbruzzi myślą, że są tacy mądrzy i oświeceni, a to w rzeczywistości większe barany od np patologicznego elektoratu pisu, od którego czują się o wiele lepsi.

ocenił(a) film na 1
Dedeelo777

...coś w tym jest, pozdro.

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Jaki Ty jesteś głupi człowieku. To aż boli czytając Twoje wysrywy....

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...to fajnie... coś jeszcze?

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Można byłoby coś wyciągnąć. Ale powyższe próby zgrywania inteligentniaka mówią same przez się. Także chapeau bas.

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...no weź... pofolguj sobie i się rozpisz... zobaczysz jak ci ulży :-------)

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

ps. ...a wiesz że zawsze podejrzewamy bliźnich o własne motywy działania? co ewidentnie wybija z twojego komentarza...

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Widzę, że to nie ja muszę sobie ulżyć xD

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...no wiesz, mógłbyś nawet mieć rację... gdyby nie to że to nie ja zacząłem od "osobistych wycieczek"... może tak coś o filmie albo w temacie oscarów...?

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Stary oceniasz całkiem niezłą produkcję na 1 (nie uważam jej za arcydzieło. Takie 6/7 max), widzisz wszędzie żydokomune, rzucasz typowymi propagandowymi tekstami, a na dodatek Twoja dedukcja jest "godna" Sokratesa. Ja nie muszę nic dodawać bo cokolwiek napisałeś powyżej i gdziekolwiek mówi przez się. Tutaj nie chodzi o rację tylko o taką twardą prawdę w wypowiedziach. A Ty jej nie widzisz jak typowy beton so....

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...nom... to mamy jasność... każdy o innych poglądach, guście, sympatiach politycznych czy choćby... dający inną cyferkę na filmwebach... jest po prostu głupi... czyli jesteś wzorcowym okazem człowieka. skoro mamy to ustalone to git. coś jeszcze?

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Gdyby tylko Twoje poglądy i wypowiedzi chociaż STAŁY bliżej prawdy to wtedy jak najbardziej byłbym hipokrytą. Ale to co czytam powyżej brzmi jak płaskoziemca broniący swoich dogmatów. No nie da się tego inaczej określić niż mianem głupoty albo siedzeniem pod kamieniem co jest synonimem nie rozwijania się i stania w miejscu. Bo tylko krowa nie zmienia poglądów. Także tutaj też mamy jasność. Chyba, że to trolling w takim razie winszuje :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...no widzisz... gdyby nie tacy jak ja "stojący w miejscu pod kamieniem" to nie wiedziałbyś nawet że jesteś taki hej-ho do przodu progresywny... powinieneś nam podziękować :3

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Jak wspomniałem logika "godna Sokratesa", ewentualnie 5 letniego dziecka :D nie dziwię się, że dalej za granicą śmieją się z Polaków

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...jedni się śmieją, inni podziwiają ;) https://www.youtube.com/watch?v=hWCs5c-aVSY&ab_channel=TVPInfo

ocenił(a) film na 6
kgibas666

No i właśnie o tym mówię. Nie masz swoich poglądów czy wytycznych. Powtarzasz co usłyszałeś w TV czy na YT (bardzo wiarygodne źródła nie powiem).
Wystarczy sypnąć propagandą strachu i łykasz jak pelikan. Przypomina mi się jak w latach 90ątych podobne sztuczki stosował prawicowy ruch w Anglii kiedy Polacy spływali do nich po upadku ZSRR. Są ludzie i ludzie. I jeśli oceniasz produkcje filmowe tylko poprzez pryzmat swojego strachu, ksenofobii/rasizmu czy nieznajomości kultury innych nacji no to chłopie o czym my tutaj rozmawiamy xD zaraz mi rzucisz jeszcze "brawa dla Brauna za akcję z gaśnicą w sejmie".  O doprawdy - szukałem miedzi, a znalazłem złoto you made my day

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...tyle że Polacy za granicą w większości pracują... nie żyją głównie z socjali i przestępczości... a Pan Grzegorz za "gaśnicę" ma u mnie w domku specjalny ołtarzyk :)

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Ach tak? I skąd te dane? Z tabeli TVP czy może niezależna.pl ? xD

 BTW oglądałeś w ogóle ten film czy dałeś 1 bo tak prezenter na TV Republika powiedział, że tak trzeba.

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

skąd takie dane? no nie wiem... pewnie z jakiegoś filmu SF... pracowałem w szwecji od 2011 do końca 2018... już wtedy było tam nieciekawie... a jedyneczkę dałem bo sanjaya jaraszek mi kazał ;)

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Oglądając TVP przez ostatnie 8 lat no nie dziwię się, że żyjesz w filmie SF. Ach legendarny Lechita! Winszuję :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

telewizji nie oglądałem ani wtedy ani dziś, niezależnie od tego czy to tvp czy tvn... po co komu telewizja skoro są internety..... a tak na marginesie to wszyscy żyjemy w filmie SF. ;)

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Patrząc się na to, że rzucasz linkami z TVP no Twoje wyznanie co do TV stoi tak samo logiki jak powyższe wysrywy xD . Tak? W Matriksie zapewne? :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

linkami z tvp? nie z YT...... skoro materiał z tvp to pewnie kurski, łopiński czy inny matyszkowicz temu imamowi grubo posmarowali za taką wypowiedź XD co do "matrixa"... jeśli wżąć pod uwagę że po polsku to "matryca" i dodać najnowsze teorie fizyków kwantowych... to może i w "matriksie" ;)

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Zbankrutuje niedługo na popcornie przy Tobie stary :D błagam więcej! Dodaj jeszcze, że "Boska Matryca" Gregg-a Braden-a to instrukcja jak żyć i będę miał bingo do hasła "szur" :D

Życie to symulacja tak? I światem rządzą iluminaci oraz bank centralny?

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

heh... tak jakbym nie napisał "teorie". ty naprawdę masz problem z wyłapaniem sarkazmu... nawet pomimo zaznaczania go buźką z przymrużonym okiem...

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Teoria naukowa to nie to samo co teoria w potocznym języku XD Sarkazm? Prędzej makiawielizm w Twoich  wypowiedziach (i to akurat nie jest komplement). Rzuć mi jeszcze, że tak naprawdę wcześniejsze wypowiedzi to taki HEHE żarcik XD o coś wspaniałego!

BTW jeśli zwracasz się do kogoś personalnie to *Ty piszemy z dużej litery, ale zapewne to też propaganda więc cichutko xD

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

teoria (niezależnie czy naukowa czy potoczna) pozostaje tylko teorią dopóki jej się nie potwierdzi lub nie obali. tylko ignoranci próbują pod teorie podkleić stwierdzenia... szczególnie chętnie kiedy można to komuś imputować (jak na załączonym obrazku). wcześniejsze wypowiedzi to może "żarcik" może tylko w połowie... a może wcale. wpierw musiałbym być zainteresowany twoją opinią albo wymianą poglądów... a to ryzykowne założenie. "ty" piszemy z wielkiej?

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Yhm czyli teoria naukowa jest zbiorem dywagacji. Nie jest ustalana na podstawie faktów nie wieńczy np pracy naukowej? :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...po pierwszym zdaniu jakie tu do mnie skierowałeś... serio? liczysz jeszcze na jakąś kulturę wypowiedzi z mojej strony??? XDDDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Stary to, że jesteś głupcem mamy wyjaśnione. I z każdą Twoją wypowiedzią coraz to bardziej się pogrążasz. Ale prawa gramatyki dalej zobowiązują xD

A nie czekaj... Przecież to też tylko teoria xDDDDDDDD

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Dobra bo jak typowy MISTRZ SARKAZMU schodzisz na inne tory. Oglądałeś ten film? :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...oczywiście że nie... chyba nawet gdzieś wcześniej o tym tu pisałem... zawsze daje jedyneczki bez oglądania... ("inne tory"? to ty zacząłeś o "wielkich literach"... nie ja ;'( )

ocenił(a) film na 6
kgibas666

*Ty <3

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...nie pisz mi tak... bo jeśli na twoim profilowym to twoja gęba... to robi się to co nieco niesmaczne...

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Oho zaczyna się. Brakuje argumentów poczekaj - lecę po kolejną paczkę popcornu - to będzie świetne. No to słucham co masz do powiedzenia na temat mojego wyglądu? 

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Dobra jestem :D

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Oho zaczyna się. Brakuje argumentów <ote

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...a to my tu coś argumentujemy? może jeszcze próbujemy przekonać się nawzajem... (to nie ja mam takie kretyńskie profilowe na którym brakuje tylko skórzanej, czarnej czapki oficerskiej... )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones