PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=205}

Zakochany Szekspir

Shakespeare in Love
7,0 89 087
ocen
7,0 10 1 89087
5,9 18
ocen krytyków
Zakochany Szekspir
powrót do forum filmu Zakochany Szekspir

Oscar dla Paltrow

ocenił(a) film na 9

kpina. Jak dla mnie film jak zwykle skradl Tom Wilkinson i Geoffrey Rush. Obaj wspaniali.

ocenił(a) film na 8
marzeni

No cóż, Wilkinson albo Rush raczej nie zostali by nominowani w kategorii najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

ocenił(a) film na 1
marzeni

zgadzam się.Oscar dla Paltrow to jedna z największych porażek akademii

ocenił(a) film na 7
marzeni

Moim zdaniem swoją rolę odegrała naprawdę dobrze, mnie w pełni do siebie przekonała i uważam, że zasłużyła na tego Oscara :d

ocenił(a) film na 5
marzeni

Moim zdaniem grała dobrze no ale nie na Oscara..

ocenił(a) film na 5
marzeni

Dlatego od jakiegoś czasu nie ceniię nagradzanych aktorów Oscarem.

ocenił(a) film na 7
Basia_101

Moim zdaniem ten oscar powinien powędrować do Cate Blanchett za rolę Królowej Elżbiety w Elizabetch! Muzyka również była tam o wiele lepsza.

ocenił(a) film na 5
Mila1207

Moim zdaniem tu była żyłka Meryl Streep bo to ona chciała dostać rolę Królowej Elżbiety. Cate Blanchett zasługiwała na Oscara, Gwyneth Paltrow nie jest ani nigdy nie była aktorką zasługującą nawet jedną rolą na Oscara, ale jest z rodziny producentów filmowych.

ocenił(a) film na 7
Basia_101

"Gwyneth Paltrow nie jest ani nigdy nie była aktorką zasługującą nawet jedną rolą na Oscara, ale jest z rodziny producentów filmowych."

I tu jest pies pogrzebany. Mamusia - członkini Akademii, kuła żelazo póki gorące i skorzystała z faktu, iż córka dostała główną rolę w dużej produkcji (i że pewnie to jedyna taka okazja w jej karierze). Z tego intensywnego lobbowania wyszło co wyszło: 7 Oscarów - wynik tak imponujący co jawnie stronniczy i niesprawiedliwy.

ocenił(a) film na 5
lena_777

No to wszystko jasne. Dla mnie też ten Oscarowy wynik był co najmniej zastanawiający. Zwłaszcza dla Gwyneth. A tu proszę, przyczyna jest...

lena_777

o ile mi wiadomo, największy był wpływ producenta, czyli Weinsteina... podobna historia miała miejsce niecałe 15 lat później przy Pamiętniku pozytywnego myślenia, za Boga do dzisiaj nie wiem, za co te wszystkie nominacje, no ale Weinstein swoje potrafi wychodzić... tylko różnica między Lawrence i Paltrow jest taka, że Lawrence potrafi grać i za kilka lat może być z niej prawdziwa aktorka, za szybko ten Oscar, za zbyt kiepski film, ale co tu poradzić, jak z roku na rok robi się takie beznadziejne filmy? wystarczy porównać walkę z 1999 ze wspomnianym 2013... toż to kpina, a nie konkurencja

ocenił(a) film na 10
tolerancja91

Zgadzam się w 200%, po pierwszym oglądzie Bezradnika Zmyślonego Negatywu (jak po dziś dzień mam zwyczaj tytułować tą szmirę :), zaznaczyłem w pełnym spektrum wzroku wszystkie odznaczenia po kolei i z przyjemnością nacisnąłem mentalny klawisz "delete",
co się tyczy Szekspiarza, film mi się mega podobał, ale nagrody za występy aktorów są równie w tym wypadku trafione, co pokojowy nobel dla Obamy XD.
Moi faworyci to oczywiście Tom aptekarz i Dżofri w kapelutku, obaj dali czadu ^^

ocenił(a) film na 10
tolerancja91

Co zaś się tyczy pozostałych 100% zgody (odnośnie "załatwiania" nagród po rodzinnej znajomości), jestem do tego stopnia zagorzałym zwolennikiem tej samej teorii, że już jakiś czas temu opracowałem własny system odznaczeń filmowych [potrzebny link], a chyba nikt nie opisał tego procederu zgrabniej niż Master Puzo w "Ojcu Chrzestnym"

ocenił(a) film na 7
tolerancja91

W świetle ostatnich rewelacji ciśnie się na usta, że "Weinstein swoje potrafi wychodzić", a panie Gwyneth i Jennifer swoje role i Oscary hmm... wyklęczeć?

lena_777

Odsyłam do własnego tematu na forum Lawrence założonego kilka lat temu. Jest tam wiele ciekawych spostrzeżeń

ocenił(a) film na 8
lena_777

Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Mamuśka i Weinstein wychodzili i wyprosili Oskara dla Gwyneth Paletrow :D. Po prostu miała szczęście, że dobrze zagrała akurat w roku, w którym nie było liczącej się kontrkandydatki.

Basia_101

Meryl Streep to szmata zaj*bana!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones