PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11900}

Zabić drozda

To Kill a Mockingbird
7,9 32 941
ocen
7,9 10 1 32941
7,9 20
ocen krytyków
Zabić drozda
powrót do forum filmu Zabić drozda

Na jaką karę został skazany Tom? W filmie nie ma o tym słowa, książki nie czytałem. Wątpię żeby za
gwałt groził stryczek. Oczywiście Tom był murzynem ale czy miało to wpływ na wymiar kary? Wszyscy
są równi wobec prawa (oficjalnie oczywiście).

ocenił(a) film na 8
Celtic_Kari

był skazany na więzienie, ale nie wiem, czy w książce pada dokładnie, na jaki okres - czytałam ją już dosyć dawno.

ocenił(a) film na 6
nata_k

Nic nie jest o tym w książce powiedziane.

13Gniewny

Było powiedziane, że grozi mu krzesło ale tymczasowo po sprawie przeniesiono go do innego więzienia.

Celtic_Kari

W książce został uznany za winnego, ale Atticus chciał złożyć apelacje lub ją złożył i przenieśli go do więzienia żeby poczekał gdzie Tom próbował uciec i wtedy go zastrzelili.

ocenił(a) film na 6
Celtic_Kari

Odpowiadam po latach: w Alabamie standardowym wyrokiem dla czarnoskórego skazanego za gwałt na białej kobiecie było krzesło elektryczne, bodaj dopiero w 1936 r. (kilka lat po akcji "Drozda") pierwszy raz w historii stanu oskarżonemu o takie przestępstwo zamieniono "czapę" na dożywocie. I to po długim, wieloetapowym procesie, w którym wina dziewięciu oskarżonych (słynni Scottsboro Boys) była równie wątpliwa, co wina Toma Robinsona. Podejrzewam zresztą, że autorka książki wzorowała się na tej sprawie...

Bismarck

Serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) A skoro trochę czasu już minęło, a Ty przypomniałeś mi o tym filmie to może właśnie jest dobry moment żeby go sobie odświeżyć ;)

ocenił(a) film na 6
Celtic_Kari

Cała przyjemność po mojej stronie, nawet jeśli w moich oczach film nie okazał się (przynajmniej przy pierwszym seansie) aż tak wybitny ;) Cóż, może wrócę do niego za kilka lat, w innej rzeczywistości :) Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 6
Bismarck

Ja oglądałam kiedyś, ale postanowiłam odświeżyć i niestety nie jet to wybitny film.
Rola Pecka tez nie powala , jakby się nie przykładał za bardzo miałam wrażenie , pewnie sam był zdziwiony ze właśnie tym razem dostał tego Oscara a jak grał lepiej to niestety była lipa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones