PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11900}

Zabić drozda

To Kill a Mockingbird
7,9 32 923
oceny
7,9 10 1 32923
7,9 20
ocen krytyków
Zabić drozda
powrót do forum filmu Zabić drozda

Czy tylko ja chętnie obejrzałabym współczesną ekranizację? Jak myślicie, który z aktualnych reżyserów mógłby podjąć się tego zadania z dobrym efektem?

filmomanka56

Martin Scorsese

ocenił(a) film na 8
frytazsubwaya

Popieram

filmomanka56

Nie, proszę, nie... jak znam życie, dodaliby tam mnóstwo rzeczy, których nie było - np. parę gejów, albo zmieniliby komuś kolor skóry, plus sceny seksu. No i oczywiście upchnęliby tam pełno feministycznej ideologii schowanej pod postacią biednej Skaut. Niech już nikt nie rusza tego, co jest dobre.

użytkownik usunięty
Szarobure

>Ból dupy o rolę kobiet i kolor skóry przy adaptowaniu powieści, która traktuje o kobietach i kolorze skóry

xD

Powstrzymaj swe fantazje o dupach, przyjacielu. Powieść traktuje o kobietach, nie o feminizmie. A zmienianie koloru skóry bohaterów zmienia również sens antyrasistowskiej wymowy powieści, nie sądzisz?

ocenił(a) film na 10
filmomanka56

Ja myślałem, że mogliby pomyśleć o ekranizacji 'Go Set a Watchman'. W roli Atticusa widziałbym Richarda Gere ale nie wiem kto by pasował do reżyserii.

ocenił(a) film na 7
filmomanka56

Miloš Forman, a Boo Radley'a mógłby zagrać Guy Pearce

ocenił(a) film na 8
maciejanek

Milos już niestety nie...

ocenił(a) film na 9
filmomanka56

Nie dało by się tu wiele poprawić i lepiej żeby tak zostało.
Pod względem zdjęć mogło by być tylko gorzej. Uwspółcześnianie fabuły też zepsuło by efekt.

ocenił(a) film na 8
filmomanka56

Współczesna wersja, ale osadzona w jakich czasach? Bo jeśli współcześnie, to nic z tego. Nie ma już takich dzieci, bo dzieci nie biegają już po podwórkach, nie odkrywają tajemnic sąsiedztwa, zamiast tego siedzą przed konsolami, albo grają w gry przeglądarkowe na smartfonach.

ocenił(a) film na 6
per333

W niedzielę widziałam przez okno około 10 dzieciaków obojga płci, grali na chodniku w dwa ognie bo wiosnę czuć w powietrzu a jeszcze paru sie ganiało obok na trawniku. Nie ściemniam dzieciaki w wieku lat tak 6-11, wiec jednak troche ganiają.

Ami_656

Może jacyś mutanci?

ocenił(a) film na 6
czoper62

nie przygladałam sie jakos specjalnie, z pewnej odległości wygladali normalnie , moze x meni jacyś?

Ami_656

A mieli takie same oczy?

ocenił(a) film na 6
czoper62

holewcia nie pamietam, ale gdyby swieciły sie im na zółto lub czerwono to chyba jednak by mi sie rzuciło na oczy to chyba mieli takie same

Ami_656

Ja bym tam radził w każdym razie trzymać się od nich z daleka. Lepiej lgnąć do normalnych, takich ze smartfonami i laptopami, ewentualnie kijami bejsbolowymi.

filmomanka56

Antoni Krauze

ocenił(a) film na 9
filmomanka56

Według "dzisiejszych standardów" nie da się ponownie zekranizować książki Nelle Harper Lee. Jeżeli nawet ktokolwiek by się za to zabrał, to wyszłaby z tego... komedia....

filmomanka56

Odpowiednik to Broken

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones