PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11900}

Zabić drozda

To Kill a Mockingbird
7,9 32 941
ocen
7,9 10 1 32941
7,9 20
ocen krytyków
Zabić drozda
powrót do forum filmu Zabić drozda

Do bani ranking fw

ocenił(a) film na 10

Film ma u użytkowników portalu średnią ocenę 8,2 (marzec 2011), ale nie może być w czołówce tylko dlatego, że obejrzało go "raptem" 5000 widzów. Gdzie tu logika? Średnia ważona nie powinna być więc zależna od liczby głosów, bo to niedorzeczne, ok, niech w rankingu będą filmy z minimum 500-1000 widzów, ale o miejscu niech decyduje średnia głosów. Wiadomo że Avatara obejrzy 100 000 widzów bo jest nowy i kasowy, a Zabić drozda jest z lat 60-tych i dotrą do niego tylko koneserzy, a nie masy. Wg IAF (Amerykański Instytut Filmowy) "Zabić drozda zajmuje 34 miejsce na liście 100 najlepszych filmów wszechczasów. Skazanych na Shawshank nie ma na tej liście!

ps
Zabić Drozda miażdży Skazanych Shawshank, mimo że są to filmy nieco innego gatunku

ocenił(a) film na 10
huo_sanchez

Wg średniej ważonej fw "Zabić drozda" ma ocenę ostateczną 7,766, o pół punkta mniejszą niż średnia z not jaką wystawiają użytkownicy

huo_sanchez

Zerknij tutaj:
http://www.filmweb.pl/user/Alternatywny_Top_100
My mamy podobne odczucia:)

ocenił(a) film na 10
huo_sanchez

Witaj! Minęło 10 miesięcy i film ma już blisko 7 i pół tysiąca głosów, ocena nieco się obniżyła, ale tak na prawdę co to za różnica na którym miejscu film jest w rankingu i czy w ogóle w nim jest? Czy to w jakiś sposób wpływa na Twoje postrzeganie tego filmu? Widzę, że nie, więc chyba nie ma powodu do narzekań. Ten ranking to rzecz mocno umowna, nie ma sensu zwracać na niego uwagi, jak dla mnie to na pierwszych miejscach tego rankingu mogłyby być wszystkie części Twilighta i tym podobne gówna i też byłoby git. Sposób wyliczania przez nich średniej też mnie mało obchodzi. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Dark_Wotisuwin

Na postrzeganie filmów może nie wpływa, ale ja np. często jak nie mam pomysłu co obejrzeć przeglądam rankingi, nie tylko na filmwebie. Niestety przekopywanie się przez tony Avatarów, Szybkich i Wściekłych jest wyjątkowo irytujące.
Choć stworzenie obiektywnego rankingu tutaj jest chyba niemożliwe, więc nie ma co narzekać.

ocenił(a) film na 10
emdzeej

Polecam w takich sytuacjach poszukiwanie filmów poprzez konkretnych reżyserów, aktorów czy gatunki filmowe. Ja tak czynię :-)
Takie filmy jak szybkie i wściekłe avatary oraz transformersy w towarzystwie dżiajdżołów też warto oglądać, bo dzięki nim/na ich tle jeszcze bardziej możemy docenić takie dzieła jak choćby Zabić drozda czy Lot nad kukułczym gniazdem, choć to zupełnie inny rodzaj filmów.
Stworzenie obiektywnego rankingu jest tak samo niemożliwe zarówno tutaj jak i w każdym innym miejscu, bo taki ranking jest wypadkową ocen wystawianych filmom przez użytkowników portalu, a każda ocena jest z definicji subiektywna (nie zmierzysz przecież obiektywnie czyjegoś gustu). Te rankingi nie są więc miarą jakości filmów, tylko raczej ich popularności. To co podoba się ogólnie pojętej większości nie musi podobać się Tobie. Kończę zatem, bo o gustach się ponoć nie dyskutuje :-) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
Dark_Wotisuwin

Jak najbardziej wg reżyserów czy aktorów to i ja polecam szukać, szcególnie że sam lubię czasem sie dłużej zgłebić w twórczość jednego reżysera. Na FW istnieje też coś takiego jak "rekomendacje" i choć częściej są mniej trafne, to kilka ciekawych pozycji da się wyłowić. Wg filmów nominowanych do Oscara też na FW łatwo coś wyszukać dla siebie, nawet niszowego, pomimo prestiżu tej nagrody. W wyszukiwarce FW wpisać jakąś oglądalność filmu, np. 200, 3000, 500 osób i szukać wg oceny. Albo otworzyć sobie światowy ranking filmów na FW i szukać ciekawych pozycji wedle rankingu dotyczącego tylko jednego roku, bo tak też się da dzięki filtrowi wyszukiwania. Pozdrawiam, a tak przy okazji powyższymi sposobami sam wyszukałem dla siebie kilka świetnych albo chociaż ciekawych pozycji o których wcześniej w ogóle nie słyszałem.

huo_sanchez

Polecam:
http://www.filmweb.pl/user/alternatywny_top_100
:)

ocenił(a) film na 10
huo_sanchez

Dokładnie tak jak napisałeś, nic dodać nic ująć :-)
Ja też w ten sposób wygrzebałem sporo bardzo dobrych filmów i aż się zdziwiłem, że przeszły w naszym kraju bez żadnego echa. Trochę szkoda, że często tak się dzieje u nas ze świetnymi filmami.

ocenił(a) film na 10
huo_sanchez

A tak z innej beczki to bardzo zacnego oraz szacownego masz avatara, też darzę dużym sentymentem Erica Cantonę i cały Man.Utd.

ocenił(a) film na 10
Dark_Wotisuwin

Eric The King Cantona na prezydenta w 2012 (?) :D
United for ever, pozdro

ocenił(a) film na 4
huo_sanchez

Co ma statystyka, średnia itd. itp. do oceny mentalnej i estetycznej? Nic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones