PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11838}

Wzgórze Rozdartych Serc

Heartbreak Ridge
7,5 29 905
ocen
7,5 10 1 29905
5,3 3
oceny krytyków
Wzgórze Rozdartych Serc
powrót do forum filmu Wzgórze Rozdartych Serc

Film sportowy

ocenił(a) film na 3

Przed obejrzeniem filmu przeczytałem opis, z którego bardziej wyobrażałem sobie ten film pokrewny Full Metal Jacket. Niesamowicie się pomyliłem. Bardziej mi to przypomina Trenera(Coach Carter jakkolwiek się ten film nazywał). Twardy trener przejmuje najgorszą paczkę lekkoduchów w historii, szkoli ich, buduje im charakter, zaprzyjaźnia się, na koniec jakiś tam turniej, który skazani na porażkę prowadzeni przez głównego bohatera oczywiście wygrywają.

Eastwood jako nudny twardziel, który wszystkich powala jednym ciosem, postacie poboczne okropnie irytujące, wszystko przewidywalne(to też jak z filmów sportowych), nic w tym filmie nie jest zrobione dobrze. Zasadzka wygląda tak, że kładą się w krzakach i wyskakują jak wróg jest blisko, przełożony jest zły i nienawidzi protagonisty. A wszystko kończy się tym, że zostają nagrodzeni za samowolkę. Bo przecież tak wygląda wojsko, prawda?

Nie znoszę tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones