PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1181}
7,5 18 104
oceny
7,5 10 1 18104
7,8 27
ocen krytyków
Ucieczka z kina "Wolność"
powrót do forum filmu Ucieczka z kina "Wolność"

Byłam na tym filmie w kinie i gdyby nie to, obawiam się, że nie dotrwałabym do końca. Nie
da się ukryć, że jest trudny, wymagający skupienia i oswojenia się z tym, co dzieje się na
ekranie. Ogólne przesłanie filmu mi się podobało, jednak ubrane w przekombinowany
motyw zacierania filmowych i życiowych granic, jakby traciło coś na przekazie. Tak to jest z
niekonwencjonalnością, do jednych trafi w tym filmie, do następnych z kolei w innym. Na
plus mogę zaliczyć dialogi na tym fajnym poziomie PRLowskiego absurdu oraz wiele
pojedynczych scen, jak np. próba wyłączenia amerykańskiego filmu, serenady w pijalni czy
choćby początkowa scena o proteście dziennikarzy.
Doskonale udało się przedstawić również problemy pojedynczego człowieka - niemożność
zobaczenia własnej córki, jak też - bardzo skłaniające do przemyśleń - odrzucenie cenzora
przez właściwie dwa przeciwne sobie światy.
Plusów znalazłoby się trochę, w końcu film zły nie jest, z drugiej strony też na pewno nie
dobry. Na podobne tematy można znaleźć znacznie ciekawsze dzieła.

ocenił(a) film na 10
misamisa

ciekawa opinia, z wieloma stwierdzeniami na pewno można się zgodzić, myślę, że gdybyś potraktowała fabułę tego filmu jako przenikanie fikcji i rzeczywistości to być może jeszcze bardziej by zyskał w twojej ocenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones