PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1181}
7,5 18 084
oceny
7,5 10 1 18084
7,8 26
ocen krytyków
Ucieczka z kina "Wolność"
powrót do forum filmu Ucieczka z kina "Wolność"

Ja nie będę obłudny i dam niską ocenę i przyznam się, że do końca nie rozumiem o co tu chodziło a jeżeli już mam podejrzewać to forma tego filmu jest dla mnie zła. Jak czytam komentarze to osoby zachwycające się tym filmem tez nie mają odpowiedzi na bardzo dużo wątków tylko same podejrzenia które ni jak nie można wyjaśnić, autorzy filmu przekombinowali jak dla mnie za to na plus gra aktorska szczególnie Gajosa bo Zamachowski to jak dla mnie tu poległ i był bardzo drażniący

ocenił(a) film na 8
panpast

To film o tym, że władza boi się sztuki. "Ucieczka od wolności" Fromma i "Ucieczka z kina Wolność" mówią tak naprawdę o tym samym - o poddaniu się władzy totalitarnej, o tym że słowa nie znaczą tego, co wydawałoby się, że znaczą, o powszechnym kłamstwie, o bierności. Szkoda, że aktorzy grający w filmie "Smoleńsk" nie uciekli masowo z ekranu. Na szczęście zrobiła to większość aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu. Przerażające, jak ten film staje się z roku na rok coraz bardziej aktualny. Czas odzyskać wzrok i rozum. Jak widać formalne przejście na drugą stronę nie wystarczy, żeby zrozumieć, czym jest wolność. Pięknie powiedział Tadeusz Sobolewski, że ten film to pochwała fikcji artystycznej jako ostatniego bastionu ludzkiej wolności. Dlatego władza chce panować nad sztuką.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

tak władza wybitnie panuje dzisiaj nad sztuką. Nad sztuką współczesną szczególną piecze ma dzisiaj szeroko pojęta lewica. Stąd cały syf w niej panujący - w sztuce nowoczesnej. Władza do której bijesz , pisząc wprost PIS ma stosunek ambiwalentny do Twojej sztuki :-) nie martw sie.

ocenił(a) film na 8
Valhilla

Dalszym etapem jest "Lekcja niemieckiego". Proponuję obejrzeć. A jaki to "syf" panuje w nowoczesnej sztuce?

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Niezrozumiesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones