PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1181}
7,5 18 065
ocen
7,5 10 1 18065
7,8 26
ocen krytyków
Ucieczka z kina "Wolność"
powrót do forum filmu Ucieczka z kina "Wolność"

Absolutna rewelacja

ocenił(a) film na 10

Absolutna rewelacja, ostatni film "Szkoły Polskiej", zarazem podsumowujący nurt i przewyższający jego dokonania. Marczewski jest jak Malick - robi mało filmów, ale zazwyczaj rewelacyjne - ten jest jego szczytem. Piękna metafora nawiązująca do słynnej książki Fromma - "Ucieczka od wolności", zarazem jednak ciekawsza i bogatsza od tez Fromma, bo pokazana przez pryzmat doświadczenia komuny i zbydlęcenia tego systemu. Gra aktorów świadczy o tym, jak wielki mamy potencjał, o ile - oczywiście - dostaną materiał do grania w postaci genialnego scenariusza. Film i śmieszny, i straszny, jest w nim po prostu wszystko.

użytkownik usunięty
jos_fw

Zgadza, sie w 100 procentach . Jeden z nielicznych wybitnych dział Kina Polskiego przez duże Ka.

ocenił(a) film na 4

i jak przystało na dzieło WYBITNE, cholernie nudny. Życie nauczyło mnie, że w PL film wybitny musi być przy okazji niestrawny. U nas nie da się zrobić dzieła tak aby było przystępne w odbiorze, więc polskie filmy są albo dobre albo wybitne. Ja wolę te dobre.
Film obejrzałem, bo znać go wypada, ale żebym się nim zachwycił, to raczej nie.

ocenił(a) film na 8
jos_fw

Ale to jednak kino pomysłowo wtórne wobec "Purpurowej róży z Kairu".

ocenił(a) film na 10
Krzypur

Ja bym powiedział, że pomysł Allena twórczo przetworzony - to są jednak filmy o czymś zupełnie innym. I wyżej stawiam film Polaka

jos_fw

Kocham Allena. tak gdzieś do celebrity-geniusz .Marczewski świetnie wykorzystał pomysł i przeniusł go w nasze realia przemian ustrojowych.Obsada rewelacyjnie gra.....

ocenił(a) film na 9
Krzypur

Pierwszy to był i tak Tytus, Romek i A'Tomek w IX księdze z 1974 roku;)

ocenił(a) film na 9
Swan_Lake

; ) ; ) ; ) Tak, choć kierunek odwrotny...

ocenił(a) film na 10
jos_fw

Tak. Dzieuje.

ocenił(a) film na 10
w_alex

Re "jos_fw 19 cze 2012 9:15"

ocenił(a) film na 10
w_alex

za cóż?

ocenił(a) film na 10
jos_fw

No, za ocene/analize. Nic dodac, nic ujac. Tak tylko nie mogla napisac kobieta...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones