PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622564}

Thor: Mroczny świat

Thor: The Dark World
7,0 195 959
ocen
7,0 10 1 195959
5,5 29
ocen krytyków
Thor: Mroczny świat
powrót do forum filmu Thor: Mroczny świat

Nordycki Bóg grany przez czarnoskórego - polityka wpływa na przemysł filmowy bardziej, niż się tego spodziewałem. I za te znieważenie rasy nordyckiej 1/10.

undula

Widzisz, nie zgodzimy się w tej kwestii nigdy. Ja uważam, że w takiej wersji Wiedźmin byłby nie do przyjęcia. Co do Bonda nie wypowiadam się, w sumie nie wiem czy przeszkadzałoby mi gdyby był murzynem czy nie. Pewnie przyzwyczailiśmy się za bardzo do czarnoskórych Bondów. Co do Elby nie uważam go za dobrego aktora.

chemas

Ach sorki miało być bardzo dobrego aktora

undula

Piękny trolling.
Django, najnowszych 7 wspaniałych, Uciekaj. Mów dalej że nie ma czarnoskórych w filmach.

ocenił(a) film na 5
Gats_2

Brawo. Wymieniłeś kilka. Nikt nie pisze, że osoby o kolorze skóry innym niż biała nie są reprezentowani w ogóle. Ale ilość tych filmów jest zatrważająco mała

Adrianis

Tez mi to wadziło na początku i miałam takie WTF ale jak się tak bliżej przyjrzeć - przeciez to komiks, uniwersum pełne jest dziwnych postaci, mamy elfy, tęczowy most, gościa latającego z młotkiem to jeden czarnoskóry strażnik ma mi robić różnice? Bez jaj. Poza tym tu bogowie przybywają na Ziemię i bez problemu porozumiewają się po angielsku (rasa nordycka hehe) więc jakoś odzworowanie kulturowe nie jest priorytetem twórców. Poza tym Elba jest zawsze spoko.

Metropholis

Ale tutaj chodzi o całokształt. Jedno kropla drąży skałę. Rzygam już tą poprawnością polityczną, jakaś banda przychlastów postanowiła nadstawiać tyłka czarnoskórym, homoseksualistom i innym i świat powoli kroczy ku końcowi.

alFayed

Nie wydaje mi się by chodziło o poprwność polityczną. Równie dobrze mogli stwierdzić "Elba w tej roli jest spoko" (bo rzeczywiście ma w sobie dostojeństwo i jakąś taką powagę) i po prostu obsadzić aktora bez patrzenia na kolor skóry.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Expendable91

A może przyjechać do ciebie polaczku ?

Expendable91

a ty kim jesteś, żydkiem?

Adrianis

poprawność polityczna to drugie imię przemysłu filmowego USA

Adrianis

daily debil wszędzie widzący swoją urojoną poprawność polityczną i nie mający zielonego pojęcia o komiksach.

ocenił(a) film na 5
Adrianis

To tylko jeden z elementów, które czynią ten film najsłabszym z całego uniwersum marvela.

ocenił(a) film na 6
Adrianis

Gadają o 9 światach, są elfy i inne stworki, w mitologii nordyckiej loki rodził dzieci i były to najróżniejsze potwory, a tobie wadzi, że asgardczyka gra czarny xd puknij się w garnek

ocenił(a) film na 8
Adrianis

Dawać filmowi 1 bo zagrał czarnoskóry aktor bez komentarza

ColeTurner_2

Frodo Baggins był Murzynem, Gimli był Azjatą, Boromir Indianinem, a Legolas była kobietą. Gdyby Tolkien pożył dłużej na pewno by się o tym dowiedział i nie wypisywał głupot w swoich książkach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones