PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166290}

Synekdocha, Nowy Jork

Synecdoche, New York
7,5 14 943
oceny
7,5 10 1 14943
8,2 18
ocen krytyków
Synekdocha, Nowy Jork
powrót do forum filmu Synekdocha, Nowy Jork

W O W
Nie wiem co musi zrobić Kaufman, żeby przeskoczyć swoją Synekdochę...
Boję się Seymoura Hoffmana...

ocenił(a) film na 9
maytman

Łączę się w lękliwym zachwycie

ocenił(a) film na 10
maytman

hehe piękny komentarz. Film powala.

ocenił(a) film na 10
maytman

Krótko ale zwięźle i trafnie. Ten film tylko potwierdza moją tezę że z kinem amerykańskim dawno przestało być źle, a od dłuższego czasu jest fatalnie. Ten wyjątek potwierdza tylo moje przekonanie. Sądzę też że kluczem do zrozumienia tego filmu jest już jakiś bagaź doświadczeń życiowych co na starcie dykryminuje młodego widza i powoduje u niego usprawiedliwiony brak zrozumienia /choć oczywiście jak i w przypadku tego filmu zdarzają się wyjątki/

ocenił(a) film na 10
ubikxxx

Głębszy film nigdy nie będzie trafiał do wszystkich. Ja bym się nie przejmowała ewentualnym brakiem zrozumienia u szeregu widzów. Zresztą właściwie bez wstydu mogę się przyznać, że na pewno wielu symboli czy ogólnie treści w tym filmie nie pojęłam, a i tak wyniosłam z niego wiele i wystarcza to bym uznała go za arcydzieło.

ocenił(a) film na 8
Eleonora

to prawda, zgadzam się. Film wybitny nie jest dla masowego odbiorcy. 'Synekdocha...' jest wielopoziomowy i zdecydowanie zmusza do myślenia.

ocenił(a) film na 2
blue_essa

sratatata

ocenił(a) film na 2
Eleonora

ja wyniosłem z niego prawe oparcie siedzenia

ocenił(a) film na 8
schiz

brawo, reprezentujesz sobą bardzo wysoki poziom, czapki z głów. Zastanawiałeś się choć trochę nad tym filmem, czy po prostu czekasz aż ci wszystko pod nos podstawią?

ocenił(a) film na 2
blue_essa

zasypialem nad tą BEZDENNĄ SZMIRĄ z myślą czy producent zabił się po bankructwie czy przezył a moze tylko wyłysiał?

schiz

http://youtu.be/kRA6wedXE0U

ocenił(a) film na 2
maytman

http://www.youtube.com/watch?v=mskRdxjy4fE&feature=related

ocenił(a) film na 10
blue_essa

Po co Ty w ogóle z nim gadasz? Tu nie chodzi przecież o inny gust filmowy i osobę zainteresowaną pisaniem sensownych wypowiedzi.

ocenił(a) film na 2
Eleonora

sratatata

ocenił(a) film na 10
schiz

No i właśnie o to mi chodziło. Wyrazy współczucia z powodu nieudanej lobotomii.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
schiz

dobra rada, obejrzyj ten film jeszcze raz, jak dorośniesz, może zrozumiesz

ocenił(a) film na 2
blue_essa

sratatata

ocenił(a) film na 2
blue_essa

TO STARA SPIEWKA EMERYTOW "jak dorośniesz, może zrozumiesz".
NIESTETY DO SZMIR SIE NIE DORASTA.

ocenił(a) film na 10
schiz

:)
Tak, tak, tak... w tym jednym poście rozpracowałeś zarówno sposób mojego oceniania filmów jak i dokonałeś przełomu w zakresie medycyny i dziedziczenia mechanicznych uszkodzeń mózgu...

Może sprawdź sobie w wolnej chwili znaczenie określenia lobotomia, żeby w przyszłości nie pisać tylu głupot naraz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
schiz

kurcze, ale to aż niesamowite jaki Ty jesteś głupi :))) ....tak, tak "sratatata" wszyscy Ci współczujemy i rozumiemy, że nie potrafisz inaczej....

ocenił(a) film na 2
Eleonora

sratatata. kto cie czyni rzecznikiem prasowym burakow?

schiz

masz rzecznika prasowego ?

ocenił(a) film na 2
maytman

nagrac swoja defekacje.
to leciutko przeskoczy ten filmik.

ocenił(a) film na 8
schiz

A może po prostu niech nakręci twoją biografię o wymownym tytule 'Sratatata', to leciutko zagnie łamy światowego kina na długie lata.

ocenił(a) film na 2
blue_essa

tez tak mysle. zapraszam!

ocenił(a) film na 2
blue_essa

"łamy światowego kina " buhahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!
łamy to są gazet, buraczku i kina byc NIE MOGĄ!
zajrzyj do slownika co to łam madralinski

użytkownik usunięty
schiz

Chcesz dostać schiza? Weź inteligencję bakterii "srtatatata" e.coli, dodaj wygląd jego starej i oto schiz gotowy. Po.je.baniec do kwadratu. :D

ocenił(a) film na 2

nauczyc sie kopiowac matole.
ma byc SRATATATA!

ocenił(a) film na 8
schiz

Kocham Cię

ocenił(a) film na 10
maytman

Niesamowie zaskoczenie, zmusza do myślenia. Jestem pełen podziwu. Zdecydowanie polecam.

ocenił(a) film na 10
maytman

seymour rzadzi. geniusz.

ocenił(a) film na 5
kinoman0

tu sie zgodze.co do filmu-opary absurdu cieższe niz gaz musztardowy zgromadzony przez kaddafiego

maytman

Ahh czytam te wasze wypociny "opary absurdu", "rozjebka mózgu" , itd - i nie mogę uwierzyć jakie barany poświęcają tu swój czas żeby wypisać te swoje durne parę słów na temat , do którego nawet mglistego pojęcia nie dorastają !!
Generalnie film prezentuje pewien punkt widzenia , że wszyscy jesteśmy tylko oddzielnymi aspektami pewnej całości , duchowego bytu , którego możemy nazwać Bogiem bezosobowym. I wszystkie nasze rozterki typu jak "właściwie" przeżyć życie , jak wychować dzieci , są śmieszne ponieważ są rozterkami tylko animowanej postaci , która akurat w danej chwili przyjęła taką rolę a nie inną. W jednej sytuacji możemy być katem , w innej ofiarą . I gdy to zrozumiemy - do czego wydaje się dochodzić główny bohater - wszystko przestaje mieć sens ! Skoro i tak wszystko łącznie z naszymi uczuciami , nawet samym pojęciem "ja" jest rozmyte w oceanie wspólnych z innymi uczuć, przeżyc ,postaw . Ja staje się zlane z innymi - wobec czego nawet pojęcie typu "Co Ja czuję w tej chwili" przestaje mieć sens .
Nie jest to nic nowego - film tylko ubiera w fabułę, koncepcje filozoficzne obecne już u Platona ( świat idei ponad światem materialnym), gnostyków ( duchowo jesteśmy jednym , tylko zostaliśmy podzieleni i ciągle wcielamy się w różne ciała w świecie stworzonym przez Demiurga, który jest tak samo ograniczony jak świat który stworzył i więzi w ciałach nasze światło), czy filozofów nowożytnych - Barucha Spinozę ( determinacja wszystkiego , niezależność świata duchowego i materialnego).
Taki jest pogląd na to czym jest świat. A co z tą wiedzą zrobić ? W filmie raczej widzimy rezygnację i słyszymy finalne słowo "umrzyj" . Moim zdaniem jest to zupełnie niepotrzebne pesymistyczne wyjście . Przecież możemy być jednocześnie tym samym ale i wspaniale się różnić . Taka wiedza może być jednocześnie pięknym kopniakiem ku radosnemu i pełnemu życiu !!!!

prometeusz1

"(...) i nie mogę uwierzyć jakie barany poświęcają tu swój czas żeby wypisać te swoje durne parę słów na temat , do którego nawet mglistego pojęcia nie dorastają !!" cyt. prometeusz1
:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones