PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31023}

Stąd do wieczności

From Here to Eternity
7,6 8 066
ocen
7,6 10 1 8066
7,6 13
ocen krytyków
Stąd do wieczności
powrót do forum filmu Stąd do wieczności

ale tu nie potrafię. Już nie będę się czepiać, że film się kompletnie zestarzał, ale pominięcie wielu barwnych postaci, ważnych i niezbędnych, przynajmniej jak dla mnie, wydarzeń i spłycenie oraz przesłodzenie niektórych wydarzeń i postaci, jest nie do zniesienia. Najbardziej raziły mnie te:

- skrócenie, spłycenie i przesłodzenie związku Wardena i Karen Holms, brak ich wielu kłótni i wspaniałych wymian zdań,

- brak kilku interesujących postaci, takich jak ,,Wódz" Choate, Blum i oczywiście niesamowity Jack Malloy,

- brak CAŁEGO wątku o obozie karnym, a przecież ten dział był chyba najważniejszy...

- uśmiercenie Angela Maggia. Chcieli oczywiście tym wzruszyć, ale na mnie to kompletnie nie podziałało,

- robienie na siłe przyjaciół z Wardena i Prewitta. A przecież było wyraźnie w książce podkreślone, jak Milt przyjechał na rozpoznanie ciała Prewa, spytany czy był to jego przyjeciel, odparł:,,Nie, przyjacielem nie był"

Oczywiście wiem, że nie można wszystkiego zamieścić z tak grubej książki, ale zabrakło akurat tego, co w książcę było najlepsze. Wszystko inne było w sumie nie takie złe, a nawet bardzo dobre. Najlepsze było oczywiście aktorstwo. Burt Lancaster, Montgomery Clift, Donna Reed i Frank Sinatra zagrali genialnie, a co więcej idealnie pasowali do odtwarzanych przez siebie ról. Jeśli chodzi o Deborę Keer to do roli może i pasowała (chociaż zupełnie inaczej wyobrażałam sobie Karen), ale widać było, że tej postaci zupełnie nie rozumie i nie wczuła się w nią kompletnie. Chociaż na pewno część winy leżała w scenariuszu.

Tak więc niestety, więcej niż 6/10 dać nie mogę.

_Milady_

wyrwij sobie z rufy kij. czepiasz sie jak wesz ogona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones