PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849551}
7,7 11 079
ocen
7,7 10 1 11079
5,0 11
ocen krytyków
Sound of Freedom. Dźwięk wolności
powrót do forum filmu Sound of Freedom. Dźwięk wolności

Bardzo przeciętny.

ocenił(a) film na 6

Tematyka filmu przerażająca, jednak sam obraz to dość miałkie kino, które absolutnie nie pokazuje niczego, czego byśmy się nie spodziewali.

Swój research na temat "SoF" skończyłam na licznych kontrowersjach wokół produkcji i wypuszczenia go do kin. Czekałam na to, aż sama go zobaczę. I co się okazało? Zupełnie nie wiem, czemu film był blokowany przez wytwórnię i kina.

Okazało się, że wszystko to marketing. Sam film to, przede wszystkim, laurka dla Ballarda. Nie ujmuję mu zasług, jednak mam wrażenie, że cała siatka przestępcza jest tam potraktowana pobieżnie, nie mówiąc już o najważniejszych - samych ofiarach. Dzieci są w absolutnym tle. Pominę już fakt, że straumatyzowane ofiary, lgną do wszystkich, którzy tylko nie są ich aktualnymi oprawcami. Tulą się pełne zaufania do obcych mężczyzn, nawet, jeśli są to policjanci. Po wyzwoleniu na wyspie, jedzą, śmieją się i śpiewają. Zachowują się tak, jak by zaginęły mamie na dzień w galerii handlowej, nie jak ofiary kilkumiesięcznej niewoli sextrafficking'u. Rocio po powrocie do domu w pierwszych krokach uderza do swojego pokoju, by zagrać sobie na bębenku. Pompatyczne i miałkie. Rozumiem, to klamra zamykająca, patrząc na scenę pierwszą, ale tandetna. Jestem pewna, że jest kilka filmów, które lepiej ukazały tę tematykę.

Jo_Many

podpisuję się po tym obiema ręcami.

ocenił(a) film na 6
kotbury

Dziękuję.

ocenił(a) film na 1
Jo_Many

Zgadzam sie,a tak poz tym to ten film powstal po to by przykryc prawdziwych zboczencow na ktorych patrzymy,wy patrzycie w tv i wyzej,powiem tak ten film nigdy by nie powstal jesli by byl jakim kolwiek zagrozeniem dla prawsziwych psychopatow z elit.Znasz historie czlowieka ktory chcial pokazac w filmie prawde GREY ESTATE,zarzneli go z cala rodzina,nie zdazyl,bo nie mogl zdazyc.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
buczzzz

Coś w tym jest. Dlatego napisałam, że film skupia się jedynie na "bohaterze USA". To nie jest film rewolucyjny. Każdy przecież wie, że proceder ten istnieje. Dzieci ukazane w nim są gdzieś tam daleko w biedniejszych krajach, z którymi my się nie identyfikujemy. Statystyczny widz ma za zadanie współczuć ofiarom i przyklasnąć bohaterskiemu Ballardowi, wybawicielowi kolumbijskich dzieci. Tam chyba była jedynie krótka wzmianka na końcu, że dzieci te były przemycane do USA. Kto w Stanach zajmował się tą zbrodnią i kryciem jej? Tego z filmu nie wiemy. Swoją drogą, zastanawiające też jest to, że po wypuszczeniu filmu, Ballard spada z piedestału, bo zostaje podejrzany o przestępstwa seksualne.

Jo_Many

Dokładnie tak. Człowiek w Ogniu jest 5 razy lepszy, bardziej podkreśla tragizm i nawet realia są o wiele lepiej ukazane jak to wyglądało w Meksyku. Najgorsze że czekałem z 2 miesiące na tłumaczenie lektora czy napisów i przez ten czas tylko podsycając sobie wygórowane oczekiwania. Muzyka totalnie nie trafiona, w połowie filmu w ogóle nie było czuć już klimatu a nawet można było odczuć że główni aktorzy tego widowiska dobrze się bawią. Czuję się oszukany tezami/plotkami że film był blokowany i uciszany z każdej strony bo co on tu niby takiego pokazał żeby tak można byłą sądzić?

ocenił(a) film na 6
HighRisk

Mam dokładnie takie same odczucia.

ocenił(a) film na 9
HighRisk

Sound of Freedom kosztował 14 mln dolarów,
Człowiek w Ogniu kosztował 70 mln. dolarów.

ocenił(a) film na 8
Jo_Many

To marketing. Na to muszą się zdobywać dystrybutorzy, bo jest to niechodliwy temat. Pedofile nie-księża? Eee nuda. Brak wątku dyskryminacji honoseksualistów? Langweilig. Nie ma wątku o gnębionym czarnoskórym? Jak to? Ten film pokazuje realne problemy, a dzisiejsze społeczeństwo woli te wyimaginowane bądź marginalne.

ocenił(a) film na 8
Jo_Many

Wszystkim nie dogodzisz. Nie ma idealnego filmu i tym bardziej ten film taki nie jest, ale porusza bardzo ważny temat. To tak jakbyś się czepiał że film na podstawie książki nie jest 1:1. Tu masz to samo, i nie nie jest to do końca laurka, jest to przeniesienie realiów na duży ekran, przez to właśnie film leżał w szufladzie 5 lat, bo lepiej było kręcić pierdoły niż podjąć się poważnego tematu. Film VEGI przy tym to truchło w pełnej krasie i tyle w temacie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones