PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9293}
5,9 518
ocen
5,9 10 1 518
Rycerz
powrót do forum filmu Rycerz

Ja się nie pastwię

ocenił(a) film na 5

Uważam, ze film w jakim stopniu ma potencjał. Całkiem niezłe są spore partie dialagów, Majewski starał się o utrzymanie klimatu, a i sam pomysł takiej lekkiej powiastki filozoficznej w konwencji filmu drogi (a co?). To co rozkłada całość to montaż. Chociaż źle mówię - w zasadzie brak jakiegokolwiek montażu. Ja nie wierzę, że te cięcia i sklejanki powodowane były zamysłem artystycznym. Trudno w tym filmie ocenić jakość zdjęć, bo co prawda kamera jakoś tam pracuje ale niestety żadne ujęcia nie zapadają w pamięć jeśli pracuje się na spranym ORWO. Aaaa i jeszcze jedno - jak mnie irytowała ta "arfa" (chociaż faktycznie istnieje taki archaizm). Niestety przy pierwszym użyciu tego mało dźwięcznego wyrazu przypomniała mi się natychmiast "Komnata tajemnic" (książka), gdzie jeden z krasnoludów odgrywający rolę Kupidyna nie wymawia "H" - Arry? Arry Potter? - pyta. To skojarzenie niestety rozwaliło we mnie potencjalną możliwość wczucia się w poetycki klimat Rycerza. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones