PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805637}

Roma

7,0 49 407
ocen
7,0 10 1 49407
8,5 50
ocen krytyków
Roma
powrót do forum filmu Roma

Jeśli macie możliwość obejrzenia Romy w kinie to bez wahania zróbcie to. W przeciwnym razie jest szansa, że zgubicie gdzieś koncentrację, a dźwięk i zdjęcia nie zrobią na Was tak dużego wrażenia. Roma wymaga od widza koncentracji. Jest jak bomba zegarowa, która wybucha i w pewnym momencie ciężko powstrzymać emocje. Jestem przekonana, że niektóre sceny zostaną z Wami na długo.

ocenił(a) film na 9
xManilax

Popieram z całego serca i też namawiam na wyjście do kina

ocenił(a) film na 10
xManilax

Szczerze to... Niekoniecznie. Spokojnie można na porządnym, dużym telewizorze zobaczyć. Zdjęcia są wspaniałe, ale nie "epickie" (z braku lepszego słowa) by potrzebowały wielkiego ekranu. A co do koncentracji, to w kinie, niestety, bywa gorzej, bo ktoś np. komórką świeci dwa rzędy przed tobą :/

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

Jeśli masz bardzo dobre głośniki do dużego telewizora to jak najbardziej efekt może być być porównywalny. Ja byłam zachwycona tym obrazem i jak dużo działo się na planie. :) Akurat w kinie gdzie ja byłam na sali było razem ze mną 5 osób, więc miałam duży komfort. W domu mogłabym się rozproszyć, bo pierwsze pół godziny nudnawe. Jednak jeśli ktoś np. ogląda taki film na telefonie albo na laptopie to raczej trudno będzie wyciągnąć z tego seansu to co najlepsze.

ocenił(a) film na 10
xManilax

Dobre głośniki i system surround :) Natomiast oglądanie na laptopie lub telefonie to generalnie dziadostwo, nie tylko w przypadku tego filmu.

Sqrchybyk

absolutnie tak. Do kina sie dzisiaj nie chodzi, bo to meka. ja widziałem ten film w duuuzym tv i swietnym dźwiekiem surround.

ocenił(a) film na 8
xManilax

No właśnie nie koniecznie.... po kilku seansach z widzami siorpiącymi, mlaskającymi, przeglądającymi telefony i komentujący na głos akcję.... naprawdę jak mam możliwość to wybieram kino ale domowe. Duży tv (75 cali) i dobre nagłośnienie (5.1) daje dużo frajdy i tu brawa, dla Netflixa za taką możliwość.

ocenił(a) film na 10
wucash666

Ja takiego nie mam. ;) ale w kinie razem ze mną były 4 osoby, więc nikt mi popcornem nie mlaskał.

ocenił(a) film na 8
xManilax

w takich warunkach kino wygra :)

ocenił(a) film na 1
xManilax

Tylko , kto mi odda pieniądze za bilet i zabrane 2h życia ?

ocenił(a) film na 10
SzalonyHeniek

Ale, że tempa nie wytrzymałeś? :D

ocenił(a) film na 1
xManilax

tempo mnie zabiło :) Plus scena z penisem.

ocenił(a) film na 10
SzalonyHeniek

Mnie zabiła pierwsza scena z myciem podłogi :D Dawno mnie tak nic nie zirytowało, wiedziałam, że film jest dosyć długi, ale nie czytałam żadnych recenzji. Później - byłam wdzięczna za każdy grosik wydany na ten film, a wydałam ich równo 1200 w kinie studyjnym ;) Polecam.

ocenił(a) film na 9
xManilax

Polecam też wypalić konopnego lolka przed seansem.

ocenił(a) film na 6
xManilax

Kiedy dokładnie ta bomba wybucha? Po godzinie miałem ochotę strzelić sobie w łeb. Jak pod koniec działy się te dramatyczne rzeczy to byłem już tak znudzony i odseparowany emocjonalnie, że nie było szans, żeby poza samą sceną porodu cokolwiek mnie ruszyło. A taka scena porodu ruszyłaby mnie w każdym filmie więc to żadna sztuka.

ocenił(a) film na 8
xManilax

Taki dziwny przypadek tego filmu, który swoją dystrybucją od początku stawia na mały ekran (Netflix), a zrobiony jest w szerokim kinowym kadrze z efektami dźwiękowymi, w które mamy się zatopić. James Cameron by się uśmiał.

ocenił(a) film na 10
lechmarian

Kasa. Te dwa studia, które go wyprodukowały z pewnością nie dałyby rady go tak wypromować bez udziału Netflixa.

lechmarian

ale porownanie.

xManilax

absolutnie sie z toba zgadzam. Kazdy plan w fytm filmie jest genialnie zagospodarowany. Kazdy kadr jest wazny. kazde odbicie. to film dla smakoszy. Oglada sie wybornie. Gra aktorska wysmienita. Zero przerysowan.Muzyka słychać wtedy,kiedy jest potrzebna. Z Ten film w momencie premiery pozamiatal Oskary i nie tylko.

ocenił(a) film na 9
diepole

Akurat przerysowana była scena, gdy ojciec parkował samochód, a na schodach zastygła rodzinka z uśmiechami jak w reklamie z gazetki sklepowej. Ale to wyjątek potwierdzający regułę i to co napisałeś. Wszystko tu jest ważne i przemyślane. BTW - jak interpretujesz motyw psów i samolotów?

ocenił(a) film na 10
diepole

Kilka Oscarów zdobędzie, ale ciekawe czy uda mu się zdobyć tego za Najlepszy Film. Akademia przy głosowaniu preferencyjnym nie zawsze wybiera filmy, które najbardziej zasługują na to wyróżnienie i nie zdziwię się, jeśli Najlepszy Film wygra np. Blackkklansman.

ocenił(a) film na 8
xManilax

Absolutnie film nie nadaje się do oglądania na laptopie czy o zgrozo na telefonie. Ja oglądałem w domu na kanapie przy ściemnionym świetle i zestawie głośników 5.1

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones