PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805637}

Roma

7,0 49 407
ocen
7,0 10 1 49407
8,5 50
ocen krytyków
Roma
powrót do forum filmu Roma

Czy ktoś oprócz mnie zauważył często występujące w tle samoloty (podczas treningu, końcowej sceny, intro...)? Ma ktoś jakąś koncepcje co do tego czy to po prostu zabieg czysto wizualny?

ocenił(a) film na 8
polduan

Tez się nad tym zastanawiam. Moja teoria(choć nie wiem czy słuszna) jest taka, ze symbolizują one wolność i ucieczkę od otaczającej rzeczywistości.

vkacpre

Tak, przeglądałam to forum w nadziei na jakieś interpretacje, ale widzę że nie za wiele ;)
Moja teoria jest podobna - wokoło bieda, protesty, ten samolot może być symbolem chęci ucieczki.

ocenił(a) film na 9
agnavi

z tych interpretacji ktore gdzies mi sie przewinely, najbardziej podoba mi sie interpretacja ze samoloty pokazuja (a moze lepsze slowo tu to: przypominaja) ze gdzies tam dalej jest reszta swiata, ze to wszystko co widzimy w tej lokalnej spolecznosci - mimo ze wydaje sie tak oderwane od swiata - nadal jest jego czescia.

polduan

Jak dla mnie były po to żeby wybrzmiała scena z magicznym trickiem(stanie na nodze z zamkniętymi oczami). Guru mówi wtedy, że spodziewamy się pewnie czegoś niesamowitego, że np. zatrzyma samolot czy coś takiego. Samolot kojarzy mi się to ze strzelba, która musi wystrzelić jednak nic wielkiego się nie dzieje ku rozczarowaniu widza takiego jak ja.
Może być jednak tak, że po prostu jestem za bardzo nakręcony na trening hipokampu i przeinterpretowałem te scenę. :P

ocenił(a) film na 10
polduan

Świetna recenzja, jest w niej mowa m. in. o samolotach:
https://youtu.be/BIht48AJ2-U

ocenił(a) film na 8
polduan

Motyw przemijania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones