PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805637}

Roma

7,0 49 431
ocen
7,0 10 1 49431
8,5 51
ocen krytyków
Roma
powrót do forum filmu Roma

Tło polityczne. Nie jestem ekspertem z zakresu historii Meksyku lat 70 i trudno było mi ogarnąć to co tam się wydarzyło. Te protesty studentów w 1970 roku, jakas partyzantka (?) szkolona pod okiem amerykańskiego dowództwa by studentów rozganiac. Nie jest w fabule jasne dlaczego do tego doszło i tak mnie to zastanawiało, że jest jedynie tak rzucone przez Alfonsa jako drobny element tła fabuarnego.

ocenił(a) film na 10
JohnTheBrave

Tło historyczne nie jest ani trochę motywem stworzonym przez reżysera, przedstawiona podczas filmu manifestacja studentów, jak i późniejsza ich pacyfikacja przez oddziały zwane 'los Halcones' (oddział specjalny, rzeczywiście szkolony przez CIA) są autentyczne, a Pan Dupek (Ferrán? Nie pamiętam jego imienia) musiał do tego oddziału należeć. Walczyli, między innymi, za pomocą, przepraszam za moją ignorancję i brak odpowiedniego nazewnictwa, kijo-bambusami. Nie znalazłam źródła po polsku, odsyłam tutaj: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Corpus_Christi_massacre

halloon

Dziękuję. Wiadomo, tylko tło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones