PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805637}

Roma

7,0 49 440
ocen
7,0 10 1 49440
8,5 51
ocen krytyków
Roma
powrót do forum filmu Roma

Istniał już film o tym tytule, Rzym Felliniego. Ale dlaczego tu identyczny tytuł, w filmie, który nic z Rzymem nie ma wspólnego? Ani z imieniem, ani z niczym - przynajmniej ja tego nie widzę? Przeglądam forum i recenzje i nikt się nie zająknie o znaczeniu tytułu? Jakieś tabu, czy wszyscy się zmówili? A może dla wszystkich tytuł jest oczywisty, tylko ja jestem taki tępy? Błagam, niech mi ktoś wyjaśni ten tytuł. Tylko tytuł Pies Andaluzyjski był dla mnie równie intrygująca niezrozumiały.
W jednej z recenzji napisano "barwny portret", określenie mylące, bo film jest czarno-biały. Powinno być bardzo podkreślane, czy film jest kolorowy, czy nie, a takie określenie, choć użyte w przenośni, jest mylące. Mi akurat to nie przeszkadzało, film uważam za wybitny, choć może niekoniecznie aż arcydzieło. Samoloty kojarzyły mi się raczej z czymś militarnym, czyli z napięciami w kraju - skojarzyło mi się z 1968 rokiem gdy byłem dzieckiem, wtedy latało dużo wojskowych samolotów. Może się mylę w tej interpretacji. Film subtelny, nie dla każdego, ale na mnie zrobił wrażenie, choć rozkręcał się powoli.

ocenił(a) film na 9
seredyn

To nazwa dzielnicy, w której mieszkał reżyser, a film to jego hołd dla opiekunki i w ogóle pań służących

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones