PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805637}

Roma

7,0 49 426
ocen
7,0 10 1 49426
8,5 51
ocen krytyków
Roma
powrót do forum filmu Roma

Czy padnie rekord?

ocenił(a) film na 8

Pytanie brzmi: czy na Oskarach padnie rekord i Alfonso dostanie 6 oskarów w jeden wieczór ( Film, film zagraniczny, reżyser, scenariusz, montaż, zdjęcia)?

ocenił(a) film na 7
użytkownik usunięty
kamil23234

Myślę, że film zagraniczny ma na 99,9% zapewniony. W scenariuszu ma spore szanse. Co do pozostałych kategorii, ciężko cokolwiek przewidzieć na tym etapie, szczególnie w montażu i zdjęciach, ale zobaczymy.

ocenił(a) film na 8

W scenariuszu większe szanse daje Faworycie i Green book, może Akademia zaskoczyć japońskimi "Manbiki kazoku", technicznych kat First man wydaje się być faworytem.

użytkownik usunięty
kamil23234

Nie rozumiem dlaczego "The Favourite" miałoby mieć większe szanse w scenariuszu? Wydaje mi się, że w chwili obecnej ciężko powiedzieć co ma większe, a co mniejsze szanse w tej kategorii. Myślę, że wszystkie te trzy filmy mają na razie równe szanse i wszystko będzie zależało od dalszych rozdań. Akademia może zaskoczyć absolutnie wszystkim, to nie jest wykluczone, ale najlepiej recenzowany film roku raczej nie opuści gali z pustymi rękami.

użytkownik usunięty

Chociaż z drugiej strony, takie "Lady Bird" nic nie wygrało na Oscarach, więc jednak możliwe jest to, aby "Roma" nic nie wygrała. Ale ciężko jest uwierzyć w chwili obecnej w to, by ten film poległ w każdej kategorii, w której byłby nominowany.

ocenił(a) film na 8

Właśnie chciałem porównać do Lady Bird, ale nie ma co, bo Roma to zupełnie inna półka, na Faworyte będę stawiał w głównych kat , bo Yorgos to mój TOP 5 reżyserów, chyba że w styczniu Akademia w ogóle go nie nominuje, to wtedy będę kibicował Jenkinsowi lub Chazellowi, Roma prawdopodobnie wygra jako zagraniczny film, co bardzo zmniejsza jej szanse na najlepszy film, ja raczej nie sugeruje się bukmacherskimi przewidywaniami. Chociaż może tak być, że Akademia chcąc podwyższyć oglądalność rozdania oskarów, nagrodzi film Netfliksa, tak kochany przez ludzi na całym świecie.

kamil23234

Nie jestem pewien czy akademia nagrodziłaby w głównej kategorii film z zagranicy. Nigdy w historii oscarów się to nie zdarzyło. W innych kategoriach takich jak film zagraniczny, reżyseria, zdjęcia czy nawet montaż ma spore szanse. W głównej kategorii na oscarach wydaje się że będą rozpatrywane tylko - Faworyta i Narodziny gwiazdy, ewnetualnie Green Book lub If Beale Street Could Talk może jeszcze Vice coś ugra bo na Globach zaskoczył 6 nominacjami.

ocenił(a) film na 8
wojtek40i4

skoro "Artysta" wygrał, to czemu nie "Roma"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones