PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805637}

Roma

7,0 49 407
ocen
7,0 10 1 49407
8,5 50
ocen krytyków
Roma
powrót do forum filmu Roma

Próbowałem na siłę doszukać się za co? No ok, może za zdjęcia, ale chyba za nic więcej. Nominacje dla aktorki pierwszoplanowej to porażka, za inne role drugoplanowe też niezasłużenie. Kadry szerokie, nawet emocji na twarzy dobrze nie widać. Oszczędny w dialogach, także nie bardzo było się czym popisać. Rola życia to sceny typu gaszenie świateł trwające po 2 minuty, mycie płytek z psimi kupami. Owszem, scena porodu realistyczna, ale to chyba nie trudno jest drzeć się wniebogłosy a potem płakać. W opisie do filmu mamy powiedziane, że jest za sprawą odejścia męża i ciąży bohaterki zbliżają się do siebie. Bardzo oszczędnie jest pokazane to zbliżenie, chyba dwie sceny, gdzie praktycznie rozmowy nie ma żadnej. Film ma swój specyficzny klimat i tym się wyróżnia, jednak to zdecydowanie za mało na tyle nominacji. Mam nadzieję, że dostanie góra jednego Oscara i nie więcej. Zimna wojna przy tym to jednak majstersztyk, choć też nie dałem wysokiej noty, będę musiał zmienić.

chance81

od razu ten ''filmi'k' do kasacji..!!!!!

ocenił(a) film na 3
chance81

No to jak na dramatyczny film to i tak 5 to bardzo wysoka ocena.
Dla mnie jakby ściąć przedłużające się sceny to zostałoby z 45 min filmu, w którym największym walorem są zdjęcia... a mimo to uważam, że i tak nie są one jakieś genialne. Są po prostu dobre. Chyba od tych wszystkich efektów specjalnych ludzie zapomnieli jak pracować światłem i jak kadrować i każdy czarno-biały film, który jest dobrze zrobiony uważa się za wybitny. A wystarczy sięgnąć po stare filmy czarno-białe, nawet te z Bloku Wschodniego gdzie materiały i możliwości nie były takie jak na zachodzie i wszystkie Romy i Zimne Wojny się pochowają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones