PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8930}
7,3 5 697
ocen
7,3 10 1 5697
7,3 11
ocen krytyków
Przekładaniec
powrót do forum filmu Przekładaniec

Tak eksperymentalne dzieło w realiach polskiego kina, jest dla mnie zagadką i niezwykle ciekawą
inspiracją do przeanalizowania. Natrafiłem na ten film przypadkowo, dziś w dniu Wielkanocy 2013
obejrzałem go podczas popołudniowej ramówki TVP Kultura. I muszę przyznać, że nie zawiodłem
się. Lubię tak nietypowe jak na rzeczywistość polskiej kinematografii produkcje, niezmiernie
rzadko można natrafić na coś wartościowego z Sci - fi co powstało u nas, "Przekładaniec" z 1968
czy "Czarne słońca" z 1992 to swego rodzaju brylanciki polskiej myśli fantastyki filmowej.

ocenił(a) film na 7
poland7

Filmu jeszcze nie widziałem,polecam natomiast słuchowisko radiowe: "Czy pan istnieje mister Jones" z 1955r.
Można pobrać ze stronki:sluchowiska.ugu.pl

ocenił(a) film na 8
hash82

Mam pytanko co do słuchowisk
W jakim gra Franciszek Pieczka co walczy z wampirami
A co do filmu to przydałby się remake

giovanni50

przydałby się remake... bo nowe = lepsze ?

ocenił(a) film na 8
giovanni50

Mentalność nastolatka...

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Mam 35 lat

giovanni50

Fizycznie tak, ale prezentujesz punkt widzenia godny statystycznego kinomana- gimnazjalisty (bez urazy)...
Pokaż mi remake lepszy od oryginału ? remake to kopia... tworzona głownie chyba dla bardzo młodych widzów którzy właśnie wyznają teorię w stylu "nowe= koniecznie lepsze" , albo " łe, film z lat 60-80" to ja nie będę oglądał bo to za stare, prehistoria, wyszło z mody"....

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Okno na podwórze
Ja nie przepadam za czarno białymi filmami

użytkownik usunięty
giovanni50

"Okno na podwórze" Hitchcocka jest o wiele lepsze niz nowa wersja i do tego James Stewart, ktory robi caly film

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Wehikuł czasu

giovanni50

Z tych filmów widziałem tylko Okno na podwórze (Hitchcocka) co prawda zastój jest tam spory ale jeżeli potem oglądam remake w którym właściwie prawie wszystko jest takie same (poza aktorami i grą oczywiście) to ma go uznawać za lepszy od oryginału ?
Chyba że najpierw zobaczysz remake a pózniej oryginał to trudno wyzbyć się przeświadczenia co jest kopią czego...

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Szatan z siódmej klasy
Ten z film z lat 60 jest znacznie lepszy niż ten z Malajkatem

giovanni50

Ale ten z Malajkatem to jest... remake przecież...

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

No wiem :)

użytkownik usunięty
poland7

jest oczywiscie jeszcze Piotr Szulkin, moim zdaniem jedyny zyjacy czlowiek ,ktory moglby zekranizowac Lema.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones