PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795165}

Profesor i szaleniec

The Professor and the Madman
7,2 9 306
ocen
7,2 10 1 9306
Profesor i szaleniec
powrót do forum filmu Profesor i szaleniec

Godny polecenia

ocenił(a) film na 8

ciekawa tematyka filmu: historia powstania słownika języka angielskiego w wersji oxfordzkiej.
Swietne role Gibsona i Penna, do tego dodać klimat czasów tamtej epoki połowy XIX i wyszedł naprawdę godny polecenia film.
I na koniec pytanie dlaczego o tym filmie tak mało się mówi?? a przepraszam teraz wszyscy żyją kolejnym hitem Vegi o politykach:):) wczesniej hiciorem był kler Smarzowskiego. Takie mamy u nas ambitne kino:):) a jeszcze w tle jakaś "furioza" Boże Ty Widzisz i Nie Grzmisz

Dario_47

mogłeś podać inne przykłady poza Vegą,bo chyba nie uważasz,że temat pedofilli nalezało zamieść pod dywan i nie nagłaśniać.

wyciszkiewiczrafal

Jak czegoś nie rozumiesz, to się zapytaj mądrzejszych. Dario_47 rozpatrywał filmy! Natomiast to, co nakręcił Smarzowski i Vega to są raczej dokumenty fabularyzowane. No i to nie ten temat. Próbujesz porównać Syrenkę do Lamborghini. To nie ten poziom. Jeden to kunszt, drugi miernota bazująca i grająca na uczuciach ludzkich. Nastawiona przede wszystkim na kasę. Sam Vega wypowiadał się, że dzięki temu zarobił dużą kasę. Ode mnie nie zarobił nawet złotówki jakby co :-)

katana57

Ty chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło, bo zgadzam się z tym, co napisałeś.

wyciszkiewiczrafal

Ty mnie nie zrozumiałeś! Gdyby temat pedofili w kościele nie był taki chodliwy (dla Vegi) to w życiu nie nakręciłby tego dokumentu! On nie nakręcił tego bo jest to odrażające, tylko dlatego że na tym zbił kasę. Ten temat zwisa temu pijakowi. Oczywiście temat jest bardzo ważny, ale więcej pedofili znalazłbym wśród nauczycieli, wychowawców różnych grup, wśród policjantów i w ogóle wśród zawodów które mają styczność z dziećmi i młodocianymi. Niestety, ale tylko kościół jest napiętnowany. Strach pomyśleć o tych z polityki i różnych bogaczy. Tam to znalazłoby się pedofilów. Niestety, nie ma odważnego kto ruszyłby to towarzystwo. Czemu te strefy nie ruszy cwaniaczek Vega?

katana57

Skoro masz jakieś dowody i znasz nauczycieli pedofili,to zgłoś to,a nie rzucasz kalumnie ogólnie. Kościół jest napiętnowany,bo są twarde dowody a dlatego też,że on uczy ludzi moralności a sam grzeszy,więc powinien być podwójnie napiętnowany-nie sadzisz? Zawsze ty możesz nakręcić film,też zbijesz fortunę zapewne,albo podsunąć kilka dowodów komuś.

wyciszkiewiczrafal

Może od razu zdekapitowany? Kościół Katolicki uczy również, że ludzie są grzeszni, a kto tworzy Kościół? Ludzie. Oczekujesz od grzesznych ludzi, że nie będą grzeszyć? Czy może chodzi właśnie o to, że KK zło nazywa złem (a więc jak zauważyłeś uczy ludzi moralności) zamiast relatywizować i demoralizować, jak robią to inne ośrodki (na przykład media). Zresztą nie powinno to wszystko dziwić - od dawna KK przeszkadza tym, którzy chcą rządu dusz.

tomek2123

KK zło nazywa złem ??? Doprawdy? Nie zauważyłam. Nie potępia bogacenia się ani braku miłosierdzia, ani pogardy księży i samej instytucji wobec ludzi. A posłuchaj co i jak mówi ks. Boniecki ( ciekawy dokument o tym księdzu jest dostępny) oraz np. Jędraszewski- i porównaj. A który z nich jest odsunięty od wypowiadania się, który z nich w samotności i spokojnie robi swoje z miłością wobec bliźnich, a który krzyczy na wiernych, upokarza i obrżaą ludzi? Ale karierę robi w tej cenionej przez Ciebie instytucji... Rząd dusz to chyba właśnie domena KK instytucjonalnego i tego zamieszanego w politykę!

paszczak57

Jeśli bogacenie się dla kogoś jest złem a nie cnotą, to nie ma już chyba sensu dalszej dyskusji. Ludzie z instytucji kościelnych - księża itp. mają niewątpliwie wiele na sumieniu. Czy rozgłos nadawany temu odpowiada statystyce w porównaniu do innych, nie mniej ważnych zawodów, np. nauczycieli, wychowawców, trenerów itp? To każdy może sprawdzić samemu, gdzie jakie są statystyki wykroczeń. A jeśli w którymś przypadku występuje medialna nadreprezentacja, to myślący człowiek powinien zadać sobie pytanie o przyczynę. Czy chodzi jedynie o dobro dzieci, czy może o wykorzystanie każdego nadarzającego się pretekstu do osłabienia tej instytucji. A skoro tak, to czemu?

mikolaj_www

Ta instytucja od setek lat niesie zło - instytucja, nie wiara czy pojedynczy ( POJEDYNCZY) kapłani.
A Miłosierdzie i Ubóstwo???????
Bogacenie się tej kasty uważasz za cnotę? To nie ma sensu dalasza dyskusja. Piszesz o nadreprezentacji? Ja napiszę od skrywaniu, fałszowaniu, wywyższaniu kaplanów będących przestępcami wobec prawa - świeckiego a jakże. Ale nie mówimy o państwach religijnych chyba?
Rozliczanie i próba mówienia prawdy to dopiero ostatnie lata, więc nazbierało się.
Czy w gronie nauczycieli, trenerów pedofilia jest zamiatana??? Przestepstw sie nie ujawnia? Czy nie są pociągnieci do odpowiedzialnośći przedstawiciele innych zawodów?

mikolaj_www

Odpowiedź nie wchodzi- dlaczego????

katana57

True!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones