PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34186}

Pokój syna

La stanza del figlio
6,7 6 035
ocen
6,7 10 1 6035
7,0 12
ocen krytyków
Pokój syna
powrót do forum filmu Pokój syna
ocenił(a) film na 9
lordzik

Właśnie przed momentem obejrzałem i bardzo mi się podobał. Jak przekonać do niego? Nie wiem. To wyciszone, skromne kino, które będzie oddziaływać na ludzi potrafiących zadawać sobie w życiu ważne pytania. Ten film udziela jednej odpowiedzi, choć w sposób bardzo pokrętny, bo mówi, że odpowiedź nie istnieje. Są rzeczy, na które w życiu trzeba po prostu przystać i ten film jest właśnie o przystawaniu na rzeczy i wydarzenia dla nas (ludzi) bolesne i niewygodne. Pierwsze 30 minut filmu to sielanka pewnej, kochającej się rodziny, następnie umiera syn. Dobry chłopak, rodzinny, skromny, sympatyczny. Dlaczego? Film mówi o tym dlaczego tak czy inaczej należy się z tym pogodzić. Jest smutny a dodaje otuchy. Jest skromny (może dlatego mówią o nim nudny) ale jednocześnie nasączony emocjami. Bardzo fajnie pokazana jest tu rola rodziny. Pokazane jest to, że tragedię przeżywa się osobno, wewnątrz, ale też rodzinnie. Bardzo mądry film, bardzo spostrzegawczy. Dla ludzi cierpliwych i uczuciowych. I wrażliwych chyba. Dla reszty faktycznie może być nudny, bo w końcu gdyby gospodarz wiedział, że złodziej chce go okraść, to by się okraść nie dał ;)

ocenił(a) film na 7
Harry

Czytając twoją odpowiedź coraz bardziej się uśmiechałam bo czuję dokładnie to samo. Ani przez chwilę nie myślałam o tym filmie w kategorii nudny. Wczułam się niesamowicie mocno w historię tej rodziny i choć nie leciała krew to emocje były bardzo wyraźne. Myślę że gra aktorów też zasługuje na uwagę. Sceny były dobrze zagrane i nie czuło się sztuczności w przedstawianiu emocji. Naprawdę dobry film..

agnack

zgadzam sie z wami. Film jest doskonaly wlasnie przez swoj ascetyzm, sciszenie. Brak a nie nadmiar.

ocenił(a) film na 7
lordzik

film jest denny

maciekb80

"Film jest doskonały" i "film jest denny"...
OBEJRZYJ.
"Póty nie uświadczysz, póki nie doświadczysz".

ocenił(a) film na 7
maciekb80

denny? no może bez przesady... może nie porywający, ale z pewnością nie można go nazwać dennym.

ocenił(a) film na 7
chrisss11

ja tego filmu nawet nie ogladałe.To była prowokacja

ocenił(a) film na 7
maciekb80

i kto by pomyślał, że z ciebie taki prowodyr... :P

ocenił(a) film na 7
chrisss11

aj noł.Czuje sie okropnie z tym faktem , nie wiem co mi strzelił do głowy.

ocenił(a) film na 10
lordzik

OBEJRZYJ, ALBO W RYJ!!!



Nie dziękuj :)

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Chyba jednak RYJ !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones