PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680238}

Panna Julia

Miss Julie
4,8 2 522
oceny
4,8 10 1 2522
4,3 6
ocen krytyków
Panna Julia
powrót do forum filmu Panna Julia

Polski tytuł filmu z '99 to "Namiętność panny Julity" z Saffron Burrows w roli głównej. Z tego co
pamiętam piekielnie nudny film z drewnianą grą aktorska i dłużyznami. Nowa wersja zapowiada się
dużo lepiej.

Czary_Mary_Gary

Mówisz, że starsza wersja jest nudna? A zamierzałam ją obejrzeć.. po twojej opinii chyba się zastanowię.

Nouvelle

Zobacz, wyrób sobie własne zdanie i napisz czy się mylę. Widziałam to dawno temu niemniej nie wspominam dobrze.

ocenił(a) film na 4
Nouvelle

obejrzałaś?
wg mnie Julia z 1999 jest rewelacyjna

ocenił(a) film na 5
Czary_Mary_Gary

hmmm.. ja bym raczej nie nazwała remake'm czegoś, co jest adaptacją filmową tej samej sztuki Strindberga. Chyba, że rzeczywiście będzie scena w scenę, replika w replikę to samo, łącznie z rozwiązaniami scenograficznymi. Jeśli nie... to nie możesz nazwać tego remake'm ;-)

użytkownik usunięty
regndronning

To przecież na podstawie sztuki teatralnej. A co do wersji z 1999 roku - Namietność panny Julity (tak to wtedy przetlumaczyli i dodali do miesięcznika Film) ogladałam go, będąc wtedy w liceum.
Obraz zrobil na mnie duże wrazenie, nie nudził mnie i nawet ta cala "teatralność" nie wydawala się w zadnym razie przerysowana. Może to zasluga dobrych aktorow - a było ich tylko troje.
W każdym razie polecam dla ludzi lubiących teatralne przedstawienia.

ocenił(a) film na 2
Czary_Mary_Gary

Nie do końca. To remake filmu z 1972 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones