PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173999}

Oaza

Oasiseu
7,8 1 308
ocen
7,8 10 1 1308
7,9 9
ocen krytyków
Oaza
powrót do forum filmu Oaza

oasis 9/10

ocenił(a) film na 9

Brak slow. Jak dla mnie film o specjalnym wydzwieku, bo mialem to szczescie (jesli mozna tak to nazwac) pracowac przez krotki czas w domach opieki spolecznej I miec krotki kontakt z takimi ludzmi. Tutaj jest przypadek zapalenia opon mozgowych gdzie nie ma defektu intelektualnego u chorej.
Film piekny nie tylko ze wzgledu na trudny character ale rowniez na to, ze czesto postrzegamy rzeczy takimi jakie nie sa. Ilez to takich osob znajduje sie w trudnej sytuacji nie potrafiac wyrazic tego co mysla co czuja.
Pamietam taka sytuacje (dawno dawno temu) gdy jedna kobieta z porazeniem mozgowym byla pod opieka jednego takiego goscia ktory tez mial nieczysta przeszlosc. Zostal on aresztowany za probe gwaltu, ale ten film wrecz przypomnial mi ten fakt I dal mozliwosc zastanowienie. To bylo w latach 90tych, wtedy jako praktykant pod nadzorem jednej takiej waznej kurator przypadkowo odkrylismy ze opiekun sypial z opiekowana. Wowczas traktowalismy tego faceta jak zwierze, nie pamietam jak skonczyl, ale napewno zostal aresztowany. Teraz tak sobie uswiadamiam jedno....a jak tak naprawde wowczas bylo?
Ponad 20 lat minelo a dopiero teraz doszla mnie taka mysl. Eh.

ocenił(a) film na 10
dabram17

Uwielbiam tego reżysera i wciąż czekam od tylu lat na jego nowy film :)

ocenił(a) film na 10
dabram17

Dla mnie ten film to więcej niż rewelacja - 10/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones