PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848823}

Nie patrz w górę

Don't Look Up
6,7 136 307
ocen
6,7 10 1 136307
6,1 53
oceny krytyków
Nie patrz w górę
powrót do forum filmu Nie patrz w górę

Bardzo dobra satyra na współczesne czasy - rządy pełne niekompetentnych idiotów, media przepełnione memami i niewybrednymi żartami na poważne tematy, deprecjonowanie nauki na rzecz opinii niedouczonych celebrytów i teorii spiskowych, dezinformację. Nie patrz, nie ucz się, nie czytaj, zaprzeczaj faktom, nie interesuj się niczym, poza tym, kto z kim spał - to dzisiejsza codzienność. Ale jak łatwo takimi głupcami rządzić.

Agatonik

"rządy pełne niekompetentnych idiotów" - może i niekompetentnych, ale umiejących uratować własne tyłki. Przecież w tym filmie do katastrofy doprowadziła najbogatsza korporacja, a nie zwykli obywatele, których zdanie i tak się nie liczy. Doskonała analogia do dzisiejszych ekstremalnie bogatych korporacji, np. takich zarabiających 1000$/sekundę

ocenił(a) film na 8
missior

Nie, do katastrofy doprowadził sprzedajny rząd.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

w punkt

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Dokładnie.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Zgadza się, tylko komu się sprzedał? Ano tym ze świecznika czyli uogólniając masonerii, która pełni rolę "światowego rządu". Myślę, że naukowiec z ząbkami niczym ceramika Cersanitu, był uosobieniem Muska i Gatesa w jednej osobie. I teraz po raz kolejny uderzę w obecną sytuację jaka ma miejsce już prawie od dwóch lat. Czy znamienne słowa pani prezydent "to co wydawało się być nieuchronne i stanowić ogromne zagrożenie, stało się okazją...", nie przypomina nam tego z czym mamy teraz do czynienia? Pandemia, która miała stanowić ogromne zagrożenia, stała się okazją do wzbogacenia pewnych grup społecznych. Jeśli nawet nie była ona zaplanowana, to kur wy społeczne zwąchały intratny interes i pod jej płaszczykiem uskuteczniają proceder przestępczy, jakim jest bogacenie się na tragedii ludzkiej. Nawet nasza protagonistka wykrzykuje w knajpie prawdę, że bogaci staną się teraz jeszcze zamożniejsi. Z kolei poczciwy profesor niczym nasz Simon, staje się sprzedajną prostytutką i rządową marionetką, występując w TV. Dochodzi do podziałów, burd i awantur...ludzie wychodzą na ulicę. Jaka piękna satyra na ten skur wiały świat.


PS. To nie są rządy niekompetentnych idiotów - to są rządy wyrachowanych kanalii, które dobro społeczeństwa mają głęboko w dupie.

Bokciu

„Jeszcze przed wybuchem pandemii zdałem sobie sprawę, że znajdujemy się w rewolucyjnym momencie, w którym to, co w normalnych czasach byłoby niemożliwe, stało się nie tylko możliwe, ale prawdopodobnie absolutnie konieczne. A potem pojawił się Covid-19” – G. Soros

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Ten film nasmiewa sie z takich jak ty, osob lykajacych te teorie z dupy zamiast myslec samodzielnie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
braindead138

Tacy jak Braindead oglądają taki film i nadal nie otwierają im się oczy. Jestesmy w trakcie masowej egzekucji milionów ludzi na świecie, a cześć idiotów dalej wyzywa normalnych ludzi od szurów.

ocenił(a) film na 7
qyntelwoods

Ci idioci to właśnie osoby, ktorzy łykaja najglupsze rzeczy w necie, bo maja w nazwie "niezalezny", a pozniej kupuja od doktora zieby witamine c za 5k i ogladaja wywiady z lekarzami niezaleznymi na tv trwam. Pandemia pokazala ile idiotów dajacych sie zmanipulowac fake newsami jest w spoleczenstwie.

braindead138

Bo Pfizer i inne firmy nie są jak Bash.

ocenił(a) film na 7
P1989

A która firma robiąc szczepionkę byłaby nie jak Bash? Czy to nie paradoks, że obojętnie kto by się tego nie podjął, niezależnie od pobudek i tak zostanie nazwany na końcu k-ą i złodziejem. Znowu zataczamy krąg i wieszamy "zbawcę", zajęło nam to 2022 lata... ;)

uki_k

Szczepionki, które nie działają i ich wyznawcy, którzy porównują do Jezusa korporacje zarabiające miliardy. Śmiesznie i strasznie.

ocenił(a) film na 7
P1989

A ktoś ci broni zarabiać miliardy? Czy po prostu nie masz żadnego pomysłu na to i na siebie? Nie zły jest ten który ma i zarabia, ale ten który nie ma i nie robi nic by to zmienić. I do tego głupi. Ze zbawcą to był obrazowy żart. Ale do sedna się nie odniosłeś. Bo i tak byś po wynalazcy jechał i tak byś jechał. Nie ważne, kto, skąd i za ile. Dla zasady! Nawet, gdyby był to biedak w garażu.

uki_k

xD xD xD

ocenił(a) film na 8
P1989

Lekarz? Szczepionka która nie działa? Masz jakieś dane?

szczwana_szpenia

"Szczepionka która nie działa? Masz jakieś dane?" tak. Zerknij na sytuacje w kraju pejsatych to uzyskasz odpowiedź.

ocenił(a) film na 8
BruceParker

"Zobacz sobie"...Takie dane? Marne.Pejsatych?Co to wo ogóle za sformuowanie?Człowieku totalne dno. Wskaźnikiem osiągniętego celu to nie ilość zachorowań,a ILOŚĆ ZGONÓW i HOSPITALIZACJI.Źadna szczepionka nie daje 100% ochrony przed zachorowaniem.W naszym "oświeconym kraju" mniej ludzi się zaszczepiło i ZGONÓW JEST NIEPORÓWNYWALNIE WIĘCEJ i to nasz system kuleje,oni radzą sobie nieporównywalnie lepiej,są już kraje gdzie wyszczepienie jest na tak zaawansowanym stadium,że COVID traci już na sile i zaczyna być sezonówką....a u nas kolego dzięki "oświeceniu" polskiego narodu ;P, ludzików wierzących w facebookowe bajdy i pociotkowe ploty, szpitale są zawalone niezaszczepionymi idiotami, do senatorium moja mama nie może się dostać,bo teraz głównie Ci z powikłaniami po Covidzie,wszystkich lekarzy odwołują,bo teraz tylko COVIDOWCÓW się leczy, podkreślam że tych niezaszczepionych,bo jeżeli się zachoruje jak moja zaszczepiona siostra,ktora przy swoich guzach nadnercza i niedoczynności tarczycy COVID by ją najpewniej wsadził po respirator lub nawet zabił,a ona przesiedziała Covida w domu bez interwencji medycznej i bez powikłań.Tak, szczepionki działają.

szczwana_szpenia

W kraju wielkiego kinola masz zaszczepionych 90% społeczeństwa a mimo wszystko nie wpłynęło to na zmniejszenie ilości zachorowań. Ponadto planują o ile jeszcze tego nie zrobili kolejne lockdowny. Poza tym opanuj się trochę. Brednie o nieporównywanie lepszej kondycji służby zdrowia u nas zostaw manipulantom z tvpis. Reszte ujadania również pominę bo jesteś kolejnym zindoktrynowanym pionkiem, który stara się swój nieuzasadniony lęk przekierować na innych. Covid to od początku sezonowa grypa a nie żadna pandemiczną choroba.

szczwana_szpenia

"Wskaźnikiem osiągniętego celu to nie ilość zachorowań," co?! W takim razie wytłumacz mi geniuszu w jakim celu się szczepić? I nie, argument o zgonach i hospitalizacji to nie jest argument a dziwna narracja entuzjasty "śmiertelnego" wirusa.

ocenił(a) film na 7
BruceParker

Może ja pomogę... kalkulatory w dłoń i do boju

Listopad 2021:
---------------------
Po szczepionce
Lekki NOP - szansa 0,5%.
Ciężki NOP: 0,004% (większość ciężkich NOPów wymagała obserwacji, była potencjalnie niebezpieczna ale mijała)
Szansa na zgon: 0,0003%
Wtedy zmarło na Covid ok 85 000 osób
w korelacji ze szczepionkami zanotowano ok 120 zgonów w korelacji ze szczepionkami zanotowano ok 120 zgonów na ok 45 milionów dawek (głównie wśród starszych osób)

A tu zgony na Covid do czasu obecnego
Od marca 2020 - 6 356 979 zakażeń
Zgonów: - 118 371
To daje ok 1.9% zgonów zakażonych

Statystyki - - z danych od stycznia do 30 listopada 2022.
---------------------
Niemcy
Ludność: 83,13 miliona
Przynajmniej 1 dawka
78,0%
Zaszczepieni pełną dawką
76,4%
Zarażeni: 36,5 mln
Zgony - 158 tysięcy
% zmarłych z chorych na Covid 0,433%
% zmarłych z całej populacji ok. 0,19%
Polska
Polska/Liczba ludności
37,78 miliona
Przynajmniej 1 dawka
60,4%
Zaszczepieni pełną dawką
59,8%
Zarażeni : 6,5 mln
Zgony 118 tysięcy
% zmarłych z chorych na Covid ok 1.86%
% zmarłych z całej populacji ok 0,33%
A ilośc wykrytych zakażeń pokazuje jak poważnie w Niemczech podchodzą do Covid i jaka jest różnica w testach....
Gdyby w Niemczech było tak fajnie jak w PL to zmarło by ponad 274 000 osób z całej populacji
Gdyby w Polsce było tak źle naj w Niemczech - to u nas zmarło by 71 782 osób
Podobne statystyki sa w wysoko wyszczepionych krajach.
(policzyłem na szybko)
Hiszpania, Dania, Czechy, Słowacja, Austria, Francja, GB
Najlepiej wypada chyba Dania - śmiertelność ws. do całej populacji 0,13% (o ile dobrze pamiętam)
Poprawka - najlepiej wypada Izrael. Śmiertelność w ciągu ostatniego roku to 0,12% całej populacji (i 0,25% zakażonych)

Dalsze poprawki...
Japonia. Zdumiewająca gęstość zaludnienia
125,7 miliona osób...
Zmarło. 57 274.
To 0,045% całej populacji....
aha Wtedy w Pl zmarło by 17 000 osób zamiast 118 000

Australia - 25,74 miliona
% zgonów w stosunku do całej populacji - poniżej 0,07%. Brawo Australia
Gdyby tak było w PL to zmarło by AŻ 26 000 osób zamiast ledwo 118 000

P1989

Jesteś ścierwem, a nie człowiekiem. Tylko coś takiego może pisać, że szczepionki, które ratują ludziom życie, nie działają.

JackCarver

Niech ci na oddziale zmienią dawki leków.

ocenił(a) film na 7
JackCarver

Daj spokój. Oni musza nauczyć się liczyć
Listopad 2021:
---------------------
Po szczepionce
Lekki NOP - szansa 0,5%.
Ciężki NOP: 0,004% (większość ciężkich NOPów wymagała obserwacji, była potencjalnie niebezpieczna ale mijała)
Szansa na zgon: 0,0003%
Wtedy zmarło na Covid ok 85 000 osób
w korelacji ze szczepionkami zanotowano ok 120 zgonów w korelacji ze szczepionkami zanotowano ok 120 zgonów na ok 45 milionów dawek (głównie wśród starszych osób)

A tu zgony na Covid do czasu obecnego
Od marca 2020 - 6 356 979 zakażeń
Zgonów: - 118 371
To daje ok 1.9% zgonów zakażonych

Statystyki - - z danych od stycznia do 30 listopada 2022.
---------------------
Niemcy
Ludność: 83,13 miliona
Przynajmniej 1 dawka
78,0%
Zaszczepieni pełną dawką
76,4%
Zarażeni: 36,5 mln
Zgony - 158 tysięcy
% zmarłych z chorych na Covid 0,433%
% zmarłych z całej populacji ok. 0,19%
Polska
Polska/Liczba ludności
37,78 miliona
Przynajmniej 1 dawka
60,4%
Zaszczepieni pełną dawką
59,8%
Zarażeni : 6,5 mln
Zgony 118 tysięcy
% zmarłych z chorych na Covid ok 1.86%
% zmarłych z całej populacji ok 0,33%
A ilośc wykrytych zakażeń pokazuje jak poważnie w Niemczech podchodzą do Covid i jaka jest różnica w testach....
Gdyby w Niemczech było tak fajnie jak w PL to zmarło by ponad 274 000 osób z całej populacji
Gdyby w Polsce było tak źle naj w Niemczech - to u nas zmarło by 71 782 osób
Podobne statystyki sa w wysoko wyszczepionych krajach.
(policzyłem na szybko)
Hiszpania, Dania, Czechy, Słowacja, Austria, Francja, GB
Najlepiej wypada chyba Dania - śmiertelność ws. do całej populacji 0,13% (o ile dobrze pamiętam)
Poprawka - najlepiej wypada Izrael. Śmiertelność w ciągu ostatniego roku to 0,12% całej populacji (i 0,25% zakażonych)

Dalsze poprawki...
Japonia. Zdumiewająca gęstość zaludnienia
125,7 miliona osób...
Zmarło. 57 274.
To 0,045% całej populacji....
aha Wtedy w Pl zmarło by 17 000 osób zamiast 118 000

Australia - 25,74 miliona
% zgonów w stosunku do całej populacji - poniżej 0,07%. Brawo Australia
Gdyby tak było w PL to zmarło by AŻ 26 000 osób zamiast ledwo 118 000

ocenił(a) film na 8
braindead138

Mądrość: rozumieć nawet wtedy, gdy to rozumienie przeczy naszym ideałom.

ocenił(a) film na 8
braindead138

Zdobądź najpierw szczegółową wiedzę z zakresu wirusologii i immunologii a dopiero pisz o Ziębie (bo piszesz tylko negatywną kwestię Zięby, udając ślepego na pozytywy którym jest podkradanie wiedzy od najlepszych naukowców i publikowanie tego) i fakenewsach. Odsuń propagandę polityczno handlową, odsuń teorie spiskowe i przestudiuj same prawdziwe dane naukowe i prawdziwe statystyki, a ujrzysz jak łatwo dałeś się oszukać Ty i większość ogłupionego od urodzenia społeczeństwa. Fake news-y piszą opłacani ludzie bez kwalifikacji. Opłacani przez propagandę; Demagog, fakehunter i inni laicy, oceniający najlepszych naukowców ziemi, którzy piszą tylko za kasę, by Milionerzy mogli łatwo sterować WHO, politykami i wypisywaczami recept.

użytkownik usunięty
braindead138

Aha rozumiem ze jak ja szukam sobie informacji w sieci to jestem szurem i foliarzem ale jak ty odpalasz wiadomosci chloniesz.te klamstwa stamtad i manipulacje wszystkie to znaczy ze ty masz racje no bo oni nie oszukuja i chca naszego dobra tak ? No debil

ocenił(a) film na 6
braindead138

skoro jest źięba to i specjalista virusolog Billi Brama powinien być na czele twojego postu.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Raczej rząd marionetkowy, który pewnie był na usługach prezesa korporacji Bash zanim jeszcze został wybrany.

ocenił(a) film na 8
finger_

Otóż to...

Agatonik

Nie, do katastrofy doprowadzili wyborcy głosujący na sprzedajny rząd.

ocenił(a) film na 8
missior

Na pewno oglądałeś do końca ? bo z tym "uratowaniem się",,,,,,,,,,,

ocenił(a) film na 9
missior

Rząd wybrany (i wspierany) przez ludzi w wyborach, ludzi którzy rzekomo nie mają nic do powiedzenia. :) Ten film bardzo trafnie pokazał jak ludzkość funkcjonuje.

ocenił(a) film na 8
missior

Chyba jednak nie zrozumiałeś. Do katastrofy doprowadził szereg czynników na czele z chciwością: bogacza, rządu i 99% popierających ich zwykłych obywateli.

missior

Z całej dyskusji tutaj wnoszę jedno: wszyscy się zgadzamy, że świat zgłupiał. Problem w tym, że każdy ma się akurat za tego, który pozostał mądry:)

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Dokładnie TAK !

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Bardzo fajne podsumowanie! Film zdecydowanie dla inteligentnego widza.

ocenił(a) film na 9
Ankonwa25

Zgadzam się.
Genialny film

ocenił(a) film na 7
Ankonwa25

Film dla inteligentnego widza? Ja mam zupelnie odmienne zdanie. Ten film jest dla niewymagającego widza. Mało tu pola do intepretacji, jak dla mnie bardzo dosłowna satyra wspólczesnego swiata, rzucona prosto w twarz. Ten film jest kierowany do szerokiej publiczności, dlatego zrobiony jest tak prostymi środkami, żeby każdy mógł go zrozumieć. Nie oczarowuje, nie zaskakuje, jedynie moralizuje. Ale porusza ważne kwestie wspólczesnego świata, więc dobrze, że takie głosy rozsądku docierają do szerszej publiki. I co ważne: nie w formie poważnego wykladu, a ''lekkiej'' komedii, którą łatwo i przyjemnie się oglada.
Na zdecydowany plus rola di Caprio.

ocenił(a) film na 8
Stefan_Zyskowski

Di Caprio jest bezbłędny. No nie wiem.. nadal uwazam ze nie każdy łyknie dawke satyry w tym filmie. Tą oczywistą -tak, ale bardziej ukrytą z drugiego dna mam wrażenie że widz poszukujący nie tylko taniej rozrywki.

ocenił(a) film na 7
Ankonwa25

Tak naprawdę kazdy film może byc przyczynkiem do głębszej refleksji. Ten film z pewnoscią daje okazję do dalszej interpretacji dla osób posiadających wiedzę i doświadczenie. Nie jest typem filmu''zalukaj-zapomnij'', pozostawia pewien (dla mnie nieprzyjemny) osad w pamięci. Jednak nie wolno zapominać, że kierowany jest do szerokiej publiki, w związku z tym musi poslugiwać się prostym, dobitnym językiem. I tak właśnie ja ten film odbieram.
Tyle, że-jak to ktos już w tym wątku zauważył- potwierdza jakoby pewne oczywistosci, o których kazdy średnio nawet rozgarnięty widz wie. Ludzie lubią, jak się im przytakuje, kiedy potwierdza się to, co już wiedzą. Tylko czy na pewno wiedzą? Z pewnoscią jest to dużo bardziej skomplikowane, wladza czy polityka nie jest taka czarno-biała. Od razu nasunęło mj się odniesienie do duńskiego serialu ''Rząd'' (chyba tez na netflixie), który doskonale wyjasnia pewne mechanizmy rządzące biznesem, polityką czy mediami. Przenosząc to na plaszczyznę kulinarną: w tym serialu dostajemy smarczny, pełnowartościowy posiłek. Ten film czy nasza rodzima ''Polityka'' to zupka chińska, ładnie opakowana, ale zupelnie bez wartosci odżywczych.
Tylko że jest to komedia, więc twórcom wolno więcej. Swoją drogą musiałem się przemóc, żeby to obejrzeć, bo hasło ''komedia USA'' jest mi równie obce jak ''polska komedia romantyczna'' :-* Czy byl to czas stracony? Chyba jednak nie, chociażby ze względu na di Caprio.

ocenił(a) film na 8
Stefan_Zyskowski

Inteligencja nie ma tu nic do rzeczy. A prostota tego filmu jest zaletą, a nie wadą, bo umacnia nas w przekonaniu, że w innej formie masy zwyczajnie by ten film zignorowały. Tak jak w filmie zignorowały zbliżający się armagedon.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Agatonik dał filmowi na ważny temat 8/10. Zaskoczenie!

Ale tak na serio, to zgadzam się z opinią. Dał mi ten film do myślenia i się zacząłem zastanawiać co zrobiłby rząd Stanów, by zapobiec zderzenia komety wielkości Mount Everestu z Ziemią.

ocenił(a) film na 8
kryst007

A dlaczego zaskoczenie?

ocenił(a) film na 7
Agatonik

No, bo z mojej obserwacji wynika że wysoko oceniasz niektóre filmy, tylko dlatego, bo podejmują ważny temat bez względu na to czy są dobre pod względem artystycznym. Np. "Judy" będąca ewidentnie leniwą akcją "Oscar dla Zellweger" czy nowe "Wesele", które jest typowym Smarzowskim na autopilocie.

ocenił(a) film na 8
kryst007

Ten też podejmuje ważny temat.

ocenił(a) film na 6
kryst007

Gdyby nie odmienne gatunki, to ten film można by postawić obok filmu "Armageddon" z Bruce'm Willisem i porównać. Filmy dzieli od siebie ponad 22 lata i widać przedstawione przez twórców różne postawy i zachowania w obliczu nadciągającej zagłady.

Agatonik

W samo sedno.

Samantha1608

Duchy istnieją

ocenił(a) film na 9
Agatonik

W punkt. Świetny komentarz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones