PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221722}

Next

6,9 186 739
ocen
6,9 10 1 186739
4,4 15
ocen krytyków
Next
powrót do forum filmu Next

2/10 katastrofa

ocenił(a) film na 2

W kinie science-fiction najbardziej liczą się efekty specjalne. Next poległ na tym gruncie. Choć film jest z 2007 roku to efekty są żywcem wyciągnięte z lat 90-tych. Kolejny minus dla scenariusza. Akcja filmu wielokrotnie jest powtarzana, co sprawia że w film nie sposób się wciągnąć. Pourywane i powtarzane ujęcia miały pokazać widzowi kilka zakończeń dla danej sceny. Niestety reżyser nie udźwignął tego trudnego zadania. I tak jak podobny zabieg w Biegnij Lola, biegnij okazał się strzałem w 10, tak tutaj to kompletna klapa. Podsumowując: film dla widzów mało wymagających.

ocenił(a) film na 6
Leszy2

Sceny bez treści to zestaw skeczy. A zestaw skeczy nie tworzy jako takiej całosci.

shamar

A gdzie ja napisałem, że bez treści?
Z treścią, czyli powiązane ze sobą, ale treść jest drugorzędna.
Patrz: Rejs, Miś i inne filmy Barei, Pulp Fiction czy wreszcie Monty Pyton (tu prawie nie ma treści)

edgemoon

"...autor wątku jest lekko nadętym dupkiem. ;o)"

ocenił(a) film na 7
edgemoon

2/10 to przesada i zgadza się co do efektów specjalnych momentami są straszne i dziwię się że przy budżecie filmu rzędu 70000000 usd tak wyszły. A co do reszty filmu jest specyficzny i ma fajny klimat, moore jek zwykle sztywna (zresztą w każdym filmie taka jest) ale nadrabia to biel i rewelacyjny jak zwykle nikuś, tak więc nota 2/10 jest wielkim skrzywdzeniem filmu.

użytkownik usunięty
tomucho77

"moore jek zwykle sztywna (zresztą w każdym filmie taka jest)"

Pozostawię to bez komentarza...

ocenił(a) film na 7
edgemoon

Nie jest to film najwyzszych lotow,ale calkiem poprawny.
Chomik Mietushek

ocenił(a) film na 7
edgemoon

mnie sie film podobał, a co do efektów specjalnych nie wydaje mi się żeby ten film potrzebował jakiś niewiarygodnych bajerów jak gwiezdne wojny czy matrix, Film był o normalnym (prawie normalnym facecie), który miał dar przewidywania przyszłość- 2 minuty do przodu. Daje dużo do myślenia bowiem pokazuje, że każda decyzja pociąga za sobą konsekwencję i każdy nawet drobny drobiazg może zaważyć na przyszłości. Jest pewna analogia z filmem efekt motyla, który również donosi się do wyborów i ich konsekwencji.

edgemoon

Zgadzam się całkowicie! 3/10

edgemoon

"W kinie science-fiction najbardziej liczą się efekty specjalne" - a kto tak powiedział? mylisz sci-fi z filmami akcji - to w nich najbardziej liczą się efekty..

edgemoon

Jeśli komuś zależy na EFEKTACH SPECJALNYCH to niech obejrzy sobie film animowany lub oparty na animacji. I wyjaśnię, że ScFi to z angielskiego NAUKOWA FIKCJA, a więc zasadniczo nie ma nic wspólnego z efektami, tylko z fikcyjnością zdarzeń, bohaterów, miejsc itp, a to, że Lucas nagrał Star Warsy to nie znaczy, że w każdym ScFi muszą być takie "efekty specjalne"... Wystarczy, że akcja dzieje się np na Marsi, na którym jest taki sam Brooklin , po którym marsjański Bruce Willis gania zielonych bandytów. ScFi jest, a efektów nie trzeba.

ocenił(a) film na 1
prohibit

akurat ten film to straszny syf. Chyba najgorsza ekranizacja Dicka- opowiadanie "Golden Man" jest świetne a oni tak to skopali. Jak chcecie oglądać filmy dla efektów to polecam Avatar - wydmuszka bez treści.Cae niech się trzymie z dala od Sci-Fi , tak samo jak Tom Scientific Cruise.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones