PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839567}

Modelarz

Modelář
5,4 399
ocen
5,4 10 1 399
5,3 3
oceny krytyków
Modelarz
powrót do forum filmu Modelarz

Zaczyna się od utrwalania w sobie naiwnych i tendencyjnych obserwacji i wniosków. Potem przez jednostronne rozumienie pewnych spraw powstaje przekonanie o tym, czy o tamtym. Takie zafundowanie sobie prania mózgu, a następnie w otoczce "ostatnich sprawiedliwych" przystępujemy do działania, czyli do zabijania. Naiwny chłopak wierzy w to co usłyszy, nie mając własnego zdania, tak jak w przypadku kandydata na prezydenta. Ślepo wierzy w to co on mówi, a jak usłyszy potem o niecnych czynach tego człowieka, to zmienia front. Podobnie jak z oceną działań tych "złych do cna" Amerykanów. Prasa donosi o tym, czy o tamtym - czytamy, wierzymy w to nie próbując zgłębić tematu, tylko wydajemy wyrok - oskarżyć, ukarać, zabić! Tak właśnie motywowały swoją działalność Czerwone Brygady, Bader-Meinhoff, czy Świetlisty Szlak. I zabijały...

Prochowski3

I tak samo rodzi się prawacki terroryzm: Nuovo Ordine, Tim Mc Veigh, Breivik..

michal_kocur_filmweb

Niestety, ale nie masz racji! Skrajnie prawicowy, narodowy, czy faszystowski terroryzm - a takie wymieniasz nazwy organizacji i nazwiska terrorystów - rodzi się z chęci dominacji własnych grup społecznych, rasy, czy narodowości. "Modelarz" pokazuje prowadzący do terroryzmu bunt przeciw swoiście pojmowanej niesprawiedliwości społecznej. Właśnie na bazie takich poglądów zabijały Czerwone Brygady, czy Frakcja Czerwonej Armii (Baader-Meinhof). To ogromna różnica.

misiek_maciek_2

wytłumacz tę "ogromną różnicę" ofiarom terrorystów - prawackich bądź lewackich

ocenił(a) film na 7
Prochowski3

Bo łatwiej okłamać człowieka, niż przekonać go, że jest okłamywany.

ocenił(a) film na 4
Prochowski3

Spostrzeżenia masz mocno naciągane, motywacja wymienionych organizacji była bardziej złożona a związek logiczny który przedstawiłeś jest niestety na poziomie wczesnej podstawówki. Do tego używasz słowa "lewacki", co słabo świadczy o twoich poglądach i otwartości na inność.

A film po prostu słaby, gdzie ten Zelenka z przed nastu czy dwudziestu lat...

ocenił(a) film na 6
tore

Oczywiście, że motywacje wymienionych grup terrorystycznych były bardziej złożone, to nie jest żadna tajemnica. Ale tak jak filmie "Modelarz" zapewne zawsze się zaczyna. A jeśli słowo "lewacki" cię obraża, to niestety, ale bardzo mało wiesz na ten temat. Lewacki, czyli skrajnie lewicowy terroryzm był prawdziwą plagą cywilizowanej Europy, a choćby Frakcja Armii Czerwonej, czy inne lewackie organizacje terrorystyczne przelewały krew niewinnych ludzi w imię własnych, swoiście pojmowanych filozofii. Jak to wyglądało na co dzień. Kto pamięta, ten wie, a ty trochę poczytaj o tych przerażających latach, choćby 70 i 80-tych.

ocenił(a) film na 4
Prochowski3

Nie wiem czy mnie obraża ale na pewno w Polsce jest używane w kontekście obraźliwym i dyskryminującym więc staram się nie przechodzić obojętnie obok takich zdarzeń. Wystarczy powiedzieć skrajnie lewicowy, nie ma potrzeby bezpodstawnie wartościowania.

O latach 70 i 80 nie muszę czytać, twoja protekcjonalność nietrafiona i generalnie nie pouczaj bo to słabo wygląda. Trochę żyję na tym świecie i wiem, że po drugiej stronie żelaznej kurtyny żyło się wtedy dostatnio i wygodnie, bez wielu trosk dzisiejszych czasów. Terroryści to był margines w większości nie zagrażający zwykłemu obywatelowi. Dzisiaj mamy prawicowe odchylenie o wiele groźniejsze bo zagrażające podstawowym prawom człowieka.

EOT

ocenił(a) film na 7
tore

"Dzisiaj mamy prawicowe odchylenie o wiele groźniejsze bo zagrażające podstawowym prawom człowieka." - patrząc na obecną sytuację "pandemiczną", obawiam się, że to lewicowe odchylenie zagraża podstawowym prawom człowieka. W końcu to masońskie lewactwo wymyśliło tę farsę, a żydowski rząd udający prawicę im wtóruje. Zatem nie mieszaj proszę prawdziwych prawicowców w swoje wydumane teorie.

ocenił(a) film na 4
Bokciu

Tą pełną inwektyw wypowiedzią pokazałeś że jesteś moralnym zerem. Nie interesuje mnie zupełnie czy ci się moja opinia podoba czy nie, lewicowość to szacunek dla drugiego człowieka, prawactwo, czy jak wolisz prawdziwa prawicowość to brak tolerancji, obelgi wobec innych i zaprzeczanie nauce i logice.

ocenił(a) film na 7
tore

Skoro lewicowość to szacunek,  użyję  więc sloganu Twojej mentorki "wyp1erdalaj ! wyp1erdalaj ! wyp1erdalaj !"

ocenił(a) film na 4
Bokciu

W przeciwieństwie do prawicowych oszołomów nie potrzebuję mentorów, potrafię logicznie myśleć i wyrabiać sobie własne opinie. A ty (świadomie małą literą) potwierdziłeś że jesteś absolutnym debilem, pukasz w dno od spodu. Z mojej strony koniec dyskusji, pisz sobie dalej ile chcesz zyebie, tutaj możesz bo obstawiam, że poza netem żaden z ciebie kozak.

ocenił(a) film na 6
tore

Stary, załóż sobie swój wątek, zrób sobie swoją autoprezentację i wyrzucaj tam z siebie swoje filozofie. Ty i inni podobni... Zacząłem ten temat, by ocenić film, a nie po to żebyś tu się wynaturzał. Prawicowy, lewicowy... środkowicowy. Jakie to ma znaczenie? Jak chcesz obejrzeć polityczny film i podyskutować o polityce, takiej czy innej, to sobie wejdź na forum innego filmu i tam się udzielaj. Tam sobie pisz swoje mądrości typu: "Lewicowi terroryści to był margines w większości nie zagrażający zwykłemu obywatelowi." Powiedz to rodzinom ofiar, był czas np w Niemczech, że ludzie bali się na ulice wychodzić. A dzisiaj niektórzy takie bzdury piszą. Więc pisz sobie dalej, ale błagam załóż sobie swój temat, a tu niech trwa dyskusja, ale o filmie.

ocenił(a) film na 4
Prochowski3

Po co dyskutujesz z lewizną? Oni są tolerancyjni tylko dla tak samo niemyślących. Historię znają na wyrywki. Ten nieszczęsny tore nawet nie podejrzewa, że PIS jest partią lewicową z werbalnym patriotyzmem jako listkiem figowym.

ocenił(a) film na 7
tore

Po raz kolejny udowadniasz, że lewicowość to nie szacunek tylko zwykłe chamstwo.

ocenił(a) film na 7
tore

"otwartość na inność"? czyli tolerancja lewackiego terroryzmu? to masz na myśli?

ocenił(a) film na 4
pessoaa

Mocno ograniczony tok myślenia. Nie odpowiem na twoje pytania. osoby używające słowa lewak i jego pochodnych oceniam na IQ maksymalnie 60, więc niegodne dyskusji.

Nie ma za co.

ocenił(a) film na 6
tore

Prosiłem cię już 10 miesięcy temu żebyś założył sobie swój wątek i tam prezentował swoje pokręcone filozofie. Nie pomogło. Musisz zawsze mieć coś do powiedzenia, bo jesteś mądrzejszy i inteligentniejszy. I nawet nie widzisz tego, że sam sobie wystawiasz cenzurkę ograniczonego głupka i matoła. Tego co teraz piszę też pewnie nie zrozumiesz i nadal będziesz komentował. Więc proszę - napisz szybko jaki to jesteś mądry i jakimi inni są idiotami... Tylko szybko, nie czekaj, bo jeszcze zostaniesz zapomniany z tymi lewackimi poglądami i z lewackim spojrzeniem na otoczenie... Lewacy wszystkich krajów łączcie się!

ocenił(a) film na 4
Prochowski3

Przede wszystkim, odpowiadałem na czyjś komentarz do mojej wypowiedzi. Po drugie jeśli miałbyś choć krztę inteligencji emocjonalnej zrozumiałbyś że lidzie mają różne poglądy.

ocenił(a) film na 6
tore

No właśnie, ja swoje, a ten ... swoje. Byleby tylko mieć ostatnie słowo...

Prochowski3

Twoja wypowiedź zaczyna się od naiwnych i tendencyjnych obserwacji i wniosków. Czyli nie ma co czytać tego wątku.

Prochowski3

Pinochet też zabijał i torturował i pewnie jest twoim idolem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones