PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007247}

Men

5,8 14 789
ocen
5,8 10 1 14789
6,5 42
oceny krytyków
Men
powrót do forum filmu Men

Najgorszy film jaki widziałam w kinie, symbolika z czapy, nic do niczego nie pasuje, nie ma żadnej puenty...
I tylko ładna wiejska posiadłość oraz cudowny, malowniczy las.

ocenił(a) film na 9
dulcynka

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 3
Blodek

Napisz cos merytorycznie.Ciekawe za co te 9 XDDDD

ocenił(a) film na 9
aronn

zdjęcia, muzyka, klimat osaczenia, symbolika, przemiana w bodyhorror

ocenił(a) film na 3
Blodek

Plus nachalne,stereotypowo,łopatologicznie pokazanie jacy to mezczyzni sa zli z natury,no prosze Cie.

ocenił(a) film na 9
aronn

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD bo szkoda strzępić na ciebie ryja

ocenił(a) film na 3
Blodek

No coz,liczylem na kulturalna,merytorycznawymiane zdan,ale jak wolisz przepychanke slowna...

ocenił(a) film na 9
aronn

Nie jestem w internecie by rozmawiać, a tym bardziej z kimś tak uprzedzonym, elo

ocenił(a) film na 3
Blodek

Nie naleze do ludzi uprzedzonych,ale cos w tym filmie jest nie tak bo 80% ogladajacych go mysli podobnie.

ocenił(a) film na 7
aronn

80%? skąd bierzesz te dane ? :D

ocenił(a) film na 4
Blodek

Ty nie jesteś uprzedzony? He he he

ocenił(a) film na 9
jos_fw

oczywiście, że jestem, ale nie tutaj. umiem oddzielić poprawności polityczne i inne ideologiczne gówna od filmu czy innego dzieła

ocenił(a) film na 8
dulcynka

Takiś tępy, czy incel?

wojtek_2011

"Nie wiem jak odpowiedzieć na to co napisałeś, nie mam nawet rozsądnych i logicznych argumentów, dlatego najlepiej nazwę cię incelem, czy prawiczkiem, bo jedyną wartością w życiu jaką rozumiem jest seks." Mogłeś jeszcze dodać "lewaku" to już byłby zupełny pocisk, poszło by OPowi w pięty na maksa ;)

dulcynka

~Uwaga spoiler~

Film jest przede wszystkim o patriarchacie. A dokładniej o słabnącym patriarchacie - kolejne narodziny mężczyzn są jakby coraz łagodniejsze w obyciu z bohaterką. Jednak ciągle toksyczne w kontaktach z płcią piękną. Z tą różnicą, że w tym słabnącym już patriarchacie, mąż bohaterki nie jest w stanie zabić żony (jak to bywało za czasów przodków). Więc odrzucony - z powodu swych patriarchalnych zachowań wobec partnerki - sam popełnia samobójstwo. Ciągle nie rozumiejąc, że w tym przypadku to właśnie kultura patriarchatu nie pasująca zupełnie do współczesnej emancypacji kobiet, doprowadziła go do utraty partnerki i targnięcia się na własne życie.

Problem z tym filmem jest taki, że nie wnosi niczego nowego do dyskusji o problemie patriarchatu. Powtarza to co doskonale wiemy. Natomiast nie zauważa, że to same kobiety patriarchat nierzadko podtrzymują.

Na przykład bohaterka chodzi bez biustonosza, sprawiając, że odznaczają się jej sutki przez materiał sukienki. Podobnie robią panowie nosząc bardziej obcisłe koszulki. Dla mnie był to przyjemny widok i doceniam przedstawienie tego detalu w filmie. Natomiast niestety znalazłyby się panie, które taki widok bohaterki uznałyby za nieakceptowalny. A jej zachowanie za rozpustne. Czego nie powiedziałyby o mężczyznach. Więc ewidentny patriarchat cechujący się nierównym traktowaniem kobiet w kwestii prawa do nienoszenia biustonosza. Czy obcisłego stroju. I w efekcie wyzywania od najgorszych.

Szkoda więc, że film skupił się jedynie na wizerunku patriarchatu podtrzymywanego przez mężczyzn (ze słabnącą siłą). Gdy tymczasem nierzadko to panie wiodą prym w podtrzymywaniu patriarchalnych norm szkodzących im samym. Czyniąc to nierzadko w znacznie bardziej dosadny i zdecydowany sposób.

Postać przyjaciółki bohaterki wyszła więc bardzo sztampowo. Tak jakby potwierdziła, że film skupia się jedynie na wadach mężczyzn (w sumie tytuł zobowiązuje). Co jest dużym przekłamaniem realiów obecnego patriarchatu współtworzonego - zwłaszcza w kwestiach obyczajowych - moim zdaniem głównie przez kobiety. To kobiety-matki tak wychowują swych synów. To kobiety-siostry tak negatywnie mówią o swych koleżankach itd. Nie bronią ich, lecz atakują bardziej niż panom przyszło by na myśl. W efekcie inne kobiety odwdzięczają się im tym samym. Więc patriarchat upada i nie może upaść. A cierpią na tym coraz bardziej panowie. Tego w tym filmie mocno mi zabrakło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones