PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007247}

Men

5,8 14 789
ocen
5,8 10 1 14789
6,5 42
oceny krytyków
Men
powrót do forum filmu Men

Przekombinowany

ocenił(a) film na 6

Niektóre kadry przypominały mi sesans "Antychrysta". Film wciąga, jest rewelacyjnie nagrany a potem wszystko tak się gmatwa, że już nie wiadomo o co chodzi. Przerost formy nad treścią a szkoda bo technicznie film jest bardzo dobry i początkowo naprawdę trzyma w napięciu.

ocenił(a) film na 3
Joannae_7

Przerost formy nad treścią. Dokładnie tak. Im dalej, tym gorzej.

ocenił(a) film na 5
Anita1055

Zgadzam sie. A zaczynal sie tak dobrze.

ocenił(a) film na 5
Joannae_7

Zgadzam sie i ja :) a zabawne jest doszukiwanie sensu, moralu, tresci ukrytej.
Prosze mi wyjasnic, skad krew na jej ubraniu na koncu ?

ocenił(a) film na 6
zdeniu84

Z rozciętej ręki księdza, który obejmował tą ręką jej szyję i z rany nożem, którą mu zadała, gdy stykali się ze sobą frontem. Jak się chodzi z nożem, spływającym krwią, to też można pobrudzić ubranie. Trochę trudno doszukać się sensu w filmie, który tak nieuważnie się oglądało.

ocenił(a) film na 8
Joannae_7

Przeciez kocnowka wyjaśnia wszystko jak krowie na rowie. Łopatologicznie wręcz. Przerabianie traumy, ukrytej pod wyrzutami sumienia, gdzie jedno poczucie winy rodzi kolejne i kolejne, gdzie kobieta jest sprowadzana do roli przedmiotu i własności mężczyzny. Łatwiej serio się nie da.

ocenił(a) film na 4
Joannae_7

Mam takie same odczucia. Zaintrygował mnie zwiastun i poruszana tematyka. Zdawałam sobie sprawę że film nie należy do tych które wszystkim przypadną do gustu. Osobiście lubię kino psychologiczne, trochę dziwaczne czy prowokacyjne (np. Kieł, Lokator, Nimfomanka, Czarny Łabędź itd.) ale tutaj spotkało mnie ogromne rozczarowanie. Film przekombinowany, momentami komiczny, niezbyt ciekawie zrealizowany sam pomysł "wioski szowinistów". Zwłaszcza o jednej twarzy. Poza stroną dźwiękową i wizualną to niewypał.

ocenił(a) film na 9
nata1909

zajebisty motyw takiej wioski, osaczenie z każdej strony. nie raz wałkowane, ale osobiście jeszcze mi się nie znudziło. już myślisz, że idziesz se na drink do pubu i sie chociaż zalejesz. nope!

ocenił(a) film na 4
Blodek

Mi właśnie zabrakło tej atmosfery zaszczucia. Liczyłam na więcej gierek psychologicznych z bohaterką. Oczekiwałam że będzie więcej zachowań typu 'gaslighting' czy 'mansplaining', prowokowanie i wmawianie że to ona jest szalona itd. Pomysł był fajny ale wykonanie zupełnie mi nie podeszło. Zwłaszcza z liściastym stworem :D

ocenił(a) film na 3
nata1909

W sedno.

ocenił(a) film na 7
nata1909

'lisciasty stwor' to green man i byl symbolem plodnosci i narodzin, tak jak rozpylanie dmuchawca

jesli szukasz uciskanych damskich postaci z ktorymi mozesz sie utozsamic to moze sprobuj na twitterze

ocenił(a) film na 4
ancztak

Widzę że Twitter to jednak twój poziom. Może tam poszukaj rozmówców do takich dyskusji.

ocenił(a) film na 9
Joannae_7

Co? W warstwie symbolicznej film jest właśnie dosyć prosty, oczywisty wręcz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones