PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694062}

Mandarynki

Mandariinid
8,1 48 620
ocen
8,1 10 1 48620
7,5 17
ocen krytyków
Mandarynki
powrót do forum filmu Mandarynki

"Johnny got his gun" KOMPLETNIE bije na głowę ten film... Mam na myśli jako manifest antywojenny.
Lubię (złe słowo trochę...) oglądać filmy antywojenne. "Mandarynki" kompletnie mnie nie poruszyły. Film się skończył, a ja się tak zastanawiałem "i co? to wszystko?".
Naprawdę po tylu pozytywnych komentarzach w internecie spodziewałem się czegoś, po czym człowiek gapi się jak jeleń w ścianę przez godzinę albo jakiejś b. wzruszającej histori... Zresztą ten film ukazuje jedynie wąskie spektrum tematu wojny.
Polecam raczej "Johnny poszedł na wojnę", "Mandarynki" się nie umywają...

De gustibus non est disputandum. :)
A tak na marginesie - wartość jest podzielna, na szczęście. To, że dany film jest wartościowy nie wyklucza tej cechy u innych. Ten sam problem może się przeglądać w różnych zwierciadłach. Każdy reżyser ustawia swoje pod innym kątem, co jest naturalne. I wspaniałe. Niech żyje różnorodność! :)
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
reviewer_14

"Mandarynki" są po prostu za lekkie i za "grzeczne" na film antywojenny. Mnie kompletnie nie ruszyły, ukazały jedynie wycinek tematu w ramach "politycznej poprawności"... Wojna to krew, brud, gwałcone kobiety, stosy ciał dzieci z pourywanymi kończynami, machanie żołnierzom przed mordą flagą, żeby szli zabijać w imię petrodolara.
Nie chodzi o mechanizm "im brutalniejszy, tym lepszy". Chodzi o pokazanie prawdziwego brudu wojny, tego, co najbardziej niewygodne. A "Mandarynki" niestety takie "wygodne" są. Pewnie dlatego tak sie go powszechnie okrzykuje "świetnym filmem antywojennym". Bo jest politpoprawny, znośny, strawny nawet dla przeciętnego widza.

ocenił(a) film na 9

Jak miło widzieć, że ktoś pamięta film Johnny poszedł na wojnę :) nakręcony pół wieku temu! To jeden z najlepszych filmów, jakie w życiu widziałam, a na pewno najbardziej wstrząsający. A Mandarynki cudne, choć zupełnie inne...

użytkownik usunięty
potasznia

Wiek to tylko cyferki. Takiego filmu się nie zapomina...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones