PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694062}

Mandarynki

Mandariinid
8,1 48 586
ocen
8,1 10 1 48586
7,5 17
ocen krytyków
Mandarynki
powrót do forum filmu Mandarynki
smolki5

Ja też...trochę szkoda...ale z drugiej strony, Mandarynki to jednak bardzo wysoka poprzeczka...nie popadajmy w kompleksy :)

Pozdrawiam.

smolki5

Nie może... Na pewno nie jesteś złym Polakiem. To kwestia gustu, a Mandarynki to naprawdę dobre kino. Poza tym ocenia się raczej w skali 'dobre - złe', a nie 'polskie - niepolskie'. I tego się trzymajmy.

Bloodshake

Dobry Polak trzymałby kciuki za najgorszy gniot w historii światowej kinematografii- byleby polski. Patrioci nie mają rozumu, tylko uczucia patriotyczne.

ocenił(a) film na 10
smolki5

nie jesteś sam... w oscarowej rywalizacji też trzymam kciuki za mandarynki a nie za "idę"

ocenił(a) film na 10
smolki5

Ja też trzymam kciuki za ten film. Nawet na niego głosowałam ale niestety Ida ma przewagę tutaj choć nijak ma się to do Oscarów. Wokół filmu Agnieszko Holland też był szum a wyszło jak wyszło. A film Mandarynki, jest o nim cicho a to taki piękny film.

smolki5

Ja również mocno trzymam kciuki za Mandarynki - zapada w pamięci...

smolki5

Mam dosłownie to samo..
Idy nie obejrzałem, ale Mandarynki zapadły mi w pamięć, jako niesamowity film :)

ocenił(a) film na 9
smolki5

tez tak mam... i chętnie obejrzę Mandarynki raz jeszcze i jeszcze... na Idzie mogę co najwyżej pospać...

smolki5

Ja trzymam kciuki by wygrały "Dzikie Historie".

ocenił(a) film na 9
smolki5

Film genialny i o ile ze Złotym Globem się nie udało to mam wielką nadzieję, że Nagroda Akademii zostanie przyznana właśnie "Mandarynkom".

ocenił(a) film na 9
smolki5

zgadzam się z Tobą, cudny film!

ocenił(a) film na 9
smolki5

Łączę się z Tobą w "bólu" :)

smolki5

nie jesteś. dobrze postąpisz

smolki5

nie jesteś. dobrze potąpisz

smolki5

Ja bym się czuł złym Polakiem kibicują "Idzie"

ocenił(a) film na 9
smolki5

Z punktu widzenia scenariusza filmu "Ida", to mozna by rzec ,że ten kto kibicuje temu filmowi jest własnie złym polakiem. Jednoczesnie nie kibicujac polskiemu filmowi jako produkcji,równiez mozna byc nazwanym złym polakiem. Jezeli jestesmy juz przy kibicowaniu,to nie kibicujac polskiej druzynie sportowej jakiejkolwiek,a kibicujac zagranicznej , mozna byc nawet w wielu polskich oczach widzianym jako zdrajca narodu. Oczywiscie ja siebie nie widze kibicujacego we wrzesniu czy kiedykolwiek,druzynie Niemiec grającej z Polską.

ocenił(a) film na 8
smolki5

Wyznacznikiem patriotyzmu nie jest uznanie filmu polskiego za lepszy niż zagraniczny. Zwłaszcza jeśli naprawdę jest gorszy.

ocenił(a) film na 10
smolki5

Obejrzałam 'Idę', i poza kilkoma ładnie zakomponowanymi kadrami nie ruszyło w ogóle. Obejrzałam 'Mandarynki' - i pomimo tego, że geograficznie bardziej odległe, poczułam się 'u siebie'. Dla mnie sprawa jest prosta.

użytkownik usunięty
smolki5

masz poprostu swój rozum

smolki5

Ciekawe co na to sąsiedzi haha

smolki5

Ida nie umywa się do Mandarynek w najmniejszym stopniu.

ocenił(a) film na 7
smolki5

Bardzo dobry film, polecam 7/8*

ocenił(a) film na 10
smolki5

Wręcz przeciwnie kolego, nie kibicując takim antypolskim szmirom jak Ida pokazujesz, że jednak zależy Ci na Polsce. I nie daj sobie wmówić różnym "elitom", ze jest inaczej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones