PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=486951}

Kres ludzkości

Humanity's End
3,3 285
ocen
3,3 10 1 285
Kres ludzkości
powrót do forum filmu Kres ludzkości

Hmm... jak to ocenić?

ocenił(a) film na 7

Z jednej strony to koszmarny gniot, z drugiej... jest w tym coś epickiego. Myślę, że ten film ma szanse znaleźć swoich fanów. Jak ktoś lubi statki kosmiczne, lasery i ogólnie bezmyślną rozwałkę i jednocześnie nie przeszkadza mu marna fabuła i efekty specjalne to może sięgnąć po ten film.

Mi się nawet podobało. Podszedłem z odpowiednim nastawieniem i dostałem mniej więcej to na co liczyłem. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie muzyka, może niezbyt bogata ale jakaś taka fajna po prostu. Końcowy kawałek przesłuchałem sobie jeszcze kilka razy po seansie. Niezłe ujęcia bitew. Te wszystkie najazdy, oddalenia, trzęsąca się kamera... lubię taki styl. Same efekty specjalne mimo, że beznadziejne też mają swój urok. Bohaterów ciężko mi ocenić, nie są najgorsi ale jakoś specjalnej sympatii nikt u mnie nie zyskał (no może Blue i tym misiem na sp... :P). O fabule raczej szkoda pisać bo raczej byłyby to same złe rzeczy. Co prawda mógłbym zapisać na plus "rozważania" na temat różnic człowieka i maszyny ale teraz to w SF rzecz tak powszechna, że wrażenia już nie robi.

Dałem filmowi 7/10, choć wiem, że zupełnie na to nie zasługuje. Gdybym miał oceniać obiektywnie (da się tak?) to byłoby coś około 3/10. Ale jako, że na każde "kosmiczne" SF patrzę z sympatią, więc niech ma tę siódemkę :).

FTW

Rozbierając na czynniki pierwsze:

Efekty w kosmosie: 8/10 (w zupełności wystarczające aby się dobrze bawić)
Efekty na lądzie: 2/10 (efekty trafienia człowieka z broni wprost śmieszne)
Dialogi: 1/10 (na poziomie transformersów)
Fabuła: 2/10 (zapowiada się ciekawie ale coraz to nowe dialogi i "rozwój" fabuły powodują zamieranie szarych komórek)
Pomysł: 7/10 (niezrealizowany potencjał)

Film zapowiada się ciekawie i potem spada w dół z szybkością lawiny, czym bliżej końca tym gorzej aż osiąga się odruch wymiotny.

ocenił(a) film na 7
arleonenis

Właśnie tego potencjału mi nabardziej szkoda. Filmy z gatunku "military space opera" powstają strasznie rzadko, a jak już to przeważnie trzymają niski poziom. Chciałbym kiedyś doczekać się filmu wypełnionego po brzegi kosmicznymi bitwami ale jednocześnie z dobrą fabułą, postaciami, muzyką i realizmem. Efektów specjalnych nie wymagam, tak samo jak jakichś super aktorów.
"Humanity's End" zapowiadało się całkiem fajnie, ale jak słusznie zauważyłeś traciło z każdą minutą. Jednak i tak jest spory postęp w porównaniu do "Battlespace". Może warto mieć nadzieję, że następna produkcja pana Neila Johnsona (o ile się na nią zdecyduje) będzie na wyższym poziomie. Bo jego pomysły mi się podobają, gorzej z wykonaniem. Jakby nad tym popracować (głównie mam na myśli scenariusze), mogłoby być bardzo ciekawie.

ocenił(a) film na 6
FTW

Dokladnie, potencjal naprawde zmarnowany, gdyz pomysl gdyby rozwinac to nadawalby sie na pozadna sage.

Ale widzac juz poczate gdy ten jeden Neflon opowiada wiedzialem co sie kroi - troche fabuly w pigulce na poczatku, a potem bezmyslna rozwalka.

Ja dam 6/10 - nie uwazam iz stracilem czas na tym filmie.

FTW

Może i potencjał ma ale po obejrzeniu stwierdzam że to jakieś żarty były. Jedna panna wącha, kapitan jak ten z futuramy. Trzeba było się skonsultować z wielbicielami sci-fi to coś by z tego może wyszło.

ocenił(a) film na 1
FTW

Czy jak nastawię się do kupy odpowiednio to też może okazać się smaczna?

Film beznadziejny, tragiczny, aczkolwiek ma przyjemną estetykę. W warstwie realizatorskiej jest tak beznadziejny, że nawet to nie pomogło.

ocenił(a) film na 5
Piotrek4

trzeba było poczuć swoisty humor filmu, przecież ten film był zabawny... jak można tego nie zobaczyć i oceniać go jako pretendenta do Oskara...
"1" to gruba przesada, zrób taki film to pogadamy... na dodatek zachowano klimat starych gier komputerowych i jeszcze zauważ, kto jest polskim lektorem... przypadek? wątpię... ktoś zauważył to co i ja...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones