PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10028214}
6,4 5 299
ocen
6,4 10 1 5299
5,1 22
oceny krytyków
Kochanica króla Jeanne du Barry
powrót do forum filmu Kochanica króla Jeanne du Barry

Widziałam jedynie trailer, ale na pewno nie porwała mnie uroda Maïwenn, jako du Barry. Jean była uderzająco piękna, podczas, gdy odtwórczyni głównej roli jest raczej interesująca. Żeby było jasne. Bardzo mi się podoba, ale inaczej wyobrażałam sobie Jean. Jej uroda była oczywista i olśniewająca. Maïwenn jest sexowna, ciekawa. Jednak największą według mnie przeszkodą jest jej wiek. Du Barry była młoda. Miała dwadzieścia kilka lat. Maïwenn jest po 40-tce i to widać. Z trailera wynika, że zamierzają się skupić na Wersalskim epizodzie z życia Jean. A opuszczając Wersal po śmierci Ludwika XV miała 30 lat. Może jednak zagra tak sugestywnie, jak Glenn Close w "Niebezpiecznych związkach". Pomimo braku klasycznych rysów, nawet przez chwilę nie wątpiłam w siłę zmysłowego rażenia Markizy. Czy i tu stanie się cos podobnego? Zobaczymy.

Kupisz14

Tak powinna być młodsza, a w każdym razie wyglądać na młodszą. Rozumiem marzenia artystyczne reżyserki, ale umiejętność spojrzenia na siebie z dystansem to umiejętność reżysera. Besson się w niej zakochał jak miała z 14 lat, porzucił żonę itp. i w ten sposób zbudował jej ogromne ego i przekonanie o swojej wyjątkowości. Stąd brak dystansu.

ocenił(a) film na 7
Barbarra_Ra

Ciężko było przyzwyczaić się do urody Maiween bo obejrzeniu młodszych wersji Jeanne, prześliczne były. Maiween na pewno jest urodziwą kobietą, ale nie do końca dobraną do tej roli.

Barbarra_Ra

Tak. W dodatku na tle dworu wypada bardzo świeżo i bezpretensjonalnie. I w tym tkwił jej sukces.

ocenił(a) film na 6
vivi86

WYPAD BOCIE! Nikt z botami nie będzie pisał!

Barbarra_Ra

Jean jako nastolatka przepiękna a ta starsza tragedia. Zawiodłam się jak ją zobaczyłam.

ocenił(a) film na 6
Canibalistic

I mogli zostawić tą młodszą wersję zdecydowanie.

ocenił(a) film na 5
Barbarra_Ra

Przyznam, że w zwiastunach nie bardzo mi się podobała, ale już w filmie w wielu ujęciach była kadrowana tak, że wyglądała przepięknie. Kiedy budzi się rano po pierwszej nocy z królem, wygląda jak Letitia Casta. Moim zdaniem wybroniła się, jeśli chodzi o wizerunek hrabiny, choć jej uroda jest raczej nieoczywista. Większy problem widzę w jej grze aktorskiej (np. scenie śmierci Adolfa) i generalnie braku scenariusza. Wizualnie cały film się broni. Deep, kostiumy i oczywiście przytłaczająco zapierający dech pałac.

Lotta_Rosie

W jakim świetle film przedstawia Du Barry? Chodząca dobroć i niewinność, niesłusznie lżona, czy nie przekłamuje i pokazuje jej prawdziwą naturę? To była zwykła zawodowa prostytutka. Ale zgłębiajac jej życiorys trafiałam na ludzi, którzy próbowali wmówić, że była niewinna i nigdy prostytucją się nie parała tylko ot tak bezinteresownie dzieliła się ze światem swym ciałem:):):)

ocenił(a) film na 6
Barbarra_Ra

Szpetny ryj i tyle w temacie.

ocenił(a) film na 4
Barbarra_Ra

Nie jest. A co ważniejsze, nie jest interesująca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones