PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=361293}
6,9 77
ocen
6,9 10 1 77
Khadak
powrót do forum filmu Khadak

Nie wiem jak wy...

ocenił(a) film na 8

ale nie macie tego wrażenia, że film oprócz opowieści o poszukiwaniu drogi do korzeni, duchowej wędrówki i wypełnianiu swojego przeznaczania ma silny podtekst polityczny i że tak się wyrażę "wolnościowy"? Przez cały seans bardzo rzucało się w oczy co twórcy filmu chcieli tym sposobem przekazać. jakkolwiek film jest dużo trudniejszy w odbiorze niż Altiplano ( które szczerze polecam ). O co chodziło z tym liczeniem do 12? 12 miesięcy? 12 godzin? Tutaj trochę się pogubiłem.

ocenił(a) film na 1
elneptico

tez nie moglam zalapac o czym tak naprawde jest i jaki sens ma na przyklad koncowa scena z wstazka pokazywana 40 sekund

ocenił(a) film na 8
Ania12345_filmweb

Wstążkę odczytałem jako zaznaczenie terytorium rdzennych mieszkańców ziem z których zostali wysiedleni. Kiedy oni odejdą, chcą by chociaż pamiętano "to wszystko było nasze, a wy nam to zabraliście". Drzewo zresztą "zapłakało" na końcu, czyli pewnie z tęsknoty za ludami które o nie dbały, bo zastępują je ludy które prędzej je zetną niż pozwolą rosnąć.

Zaś odliczanie jest dla mnie mniej jasne. Dwanaście w pierwszej scenie i w kolejnych jest powtarzane dopóki główny bohater się nie odezwał. Może mamy do czynienia z biblijną symboliką i chodzi o oczekiwanie, aż z ludu wyłoni się ten dwunasty (ostatni apostoł). To by wiązało się z jabłkiem, które pojawia się tu jako symbol raju utraconego, przez co przypuszczam iż gdzieś tu jest obecna "Biblia". Podpowiedzią jest zresztą również fakt iż scena odliczania odbywa się przy stole skadrowana niczym ostatnia wieczerza. Główny bohater może być zarówno poszukiwanym przez bohaterkę Mesjaszem, jak i po prostu ostatnim jej sprzymierzeńcem zanim ona jako Zbawiciel zacznie naprawiać zniszczony świat.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Dodam na poparcie swych przypuszczeń jeszcze jeden biblijny motyw który zapamiętałem: przypowieść o pasterzu wracającym po owcę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones