PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1313}

Kabaret

Cabaret
8,0 35 915
ocen
8,0 10 1 35915
8,5 31
ocen krytyków
Kabaret
powrót do forum filmu Kabaret

Z reguły musicale są łatwe, piękne i przyjemne. Bajkowa scenografia, chwytliwe piosenki, piękne aktorki i happy end.
"Kabaret" to najbrzydszy musical jaki widziałam, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu(o ile takie ma). Liza MInelli (podobnie jak towarzyszące jej tancerki) nie jest klasyczną pięknością, podobnie jak Michael York nie jest typem amanta. Mały, obskurny klub, w którym występuje Sally to skupisko ludzi poszukujących taniej rozrywki. Ogólnie nic tu nie jest piękne i na zdrowy rozum powinno zniechęcać.
A jednak film wciąga. Liza świetnie odnalazła się w swojej roli, a postać Konferansjera pozostaje w pamięci na długo. W tle niby banalnej historii Sally i Briana mamy do czynienia z nazizmem, który (o dziwo) nie staje się motywem przewodnim, no i nie ma tu wyczekiwanego happy endu. Nic tu nie jest przedobrzone, wszystko w sam raz
"Kabaret" to film wyjątkowy, który się nie nudzi. Nie jest kolejnym musicalem, którego zakończenie znamy po 5 minutach filmu, nie jest "oklepany" co sprawia że można go oglądać wiele razy.

ocenił(a) film na 9
SisterMorphine

Fosse ma na swoim koncie dwa genialne musicale. Pierwszy to wspomniany "Cabaret" drugi to "All that jazz"...

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

Cały ten zgiełk (All that jazz) jest rownież powalający :) Oglądałam go tylko raz i to baaaardzo dawno temu, ale powalił mnie na kolana. dzięki za przypomnienie :).
A Kabaret? Cóż, arcydzieło!

ocenił(a) film na 9
honey_filmaniak

"All that jazz" to jeden z moich ulubionych filmów i staram się go propagować gdzie się da.:D To naprawdę kawał dobrego kina, walczący ze stereotypem płytkiego musicalu. "Kabaret", strach powiedzieć, obejrzałam dopiero niedawno. Zabierałam się do niego długo, mając w pamięci z dzieciństwa tylko urywki- "nudne", codzienne życie bohaterów. Na szczęście w końcu się przemogłam i pozwoliłam powalić na kolana, z których wstać jeszcze nie mogę.

honey_filmaniak

Zajebisty musical a Liza fenomenalna!

czarna_maggie

widziałaś serial HBO o nim i Gwen Verdon? jeśli nie, to bardzo polecam

ocenił(a) film na 9
tolerancja91

Nie widziałam, nawet o nim nie słyszałam. Ale po Twojej rekomendacji na pewno zobaczę:)

ocenił(a) film na 8
SisterMorphine

Oba musicale Jewisona czyli Skrzypek na dachu i Jesus Christ Superstar też są wielowymiarowe i niebanalne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones