PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1313}

Kabaret

Cabaret
8,0 35 915
ocen
8,0 10 1 35915
8,5 31
ocen krytyków
Kabaret
powrót do forum filmu Kabaret

Jakże aktualny...

ocenił(a) film na 9

Berlin lata 30-te. Schyłek Republiki Weimarskiej. Życie płynie na przyjemnościach i rozrywkach. Kabaret, szampan, kawior, romanse. I ładna historia miłosna. Dużo śmiechu i niewybrednego humoru...

A w tle, niemal niepostrzeżenie, rodzi się nazizm. Ot kogoś pobito, wymalowano jakieś hasła, ktoś boi się przyznać do swojego pochodzenia... takie drobne incydenty, do których bohaterowie zdają się nie przywiązywać wielkiej wagi...

- Naziści to banda głupców, ale na coś się przydają - mówi baron hedonista do przyjaciela, podczas weekendowej przejażdżki - pozbędą się komunistów, a potem ich oswoimy.

I w końcu sielska scena z pikniku, kiedy uroczy nastolatek w mundurze HJ zaczyna śpiewać „Tommorow belongs to me”. I tłum się przyłącza. Śpiewa rubaszna gospodyni, dziewczyna z kokardą i dziecko na rękach... i tylko starszy mężczyzna z niepokojem pociera twarz. Jakby już wiedział...

Kabaret. Genialny musical Boba Fosse’a z 1972 roku.

W Polsce A.D. 2018 jakże przerażająco aktualny...

Dariako

Przerażająco aktualny w Polsce A.D. 2018? Chyba bardziej w Europie Zachodniej.

ocenił(a) film na 9
Mroovkoyad

Yhm, bo to w Europie Zachodniej mamy upadek demokracji i prawa...

Patrhas

U nas z demokracją, wolnością słowa, pluralizmem i wartościami liberalnymi jest jednak lepiej niż na Zachodzie.

ocenił(a) film na 10
Mroovkoyad

Taaaa...Oczywiście. Neonaziści w Polsce? Faszyzm w Polsce? Ależ skąd?!

limajka

Właśnie - ależ skąd? Łyse pajace czczące Hitlera to totalny margines. Dzisiaj prawdziwym zagrożeniem jest faszyzm lewicowy.

Mroovkoyad

zacznij się leczyć i wyłącz TVP

tolerancja91

Na co mam się leczyć? A TVP nie mogę wyłączyć, bo nie mam telewizora.

ocenił(a) film na 8
limajka

Chyba nie ma drugiego państwa na tej planecie, które by było tak daleko od jakiegokolwiek faszyzmu, czy zamordyzmu niż Polska. Koleżanka chyba przedawkowała Wyborczą.

ocenił(a) film na 9
Alex303

Kolega powiela przekaz TVP Info?

ocenił(a) film na 8
Anubis_ab

Nie mam telewizora od wielu lat - następny przedawkował Wyborczą, który nie rozumie, że są inne światy niż PO i PiS.

ocenił(a) film na 9
Alex303

Co mnie obchodzi że nie masz telewizora? Opowiadasz takie same brednie jak oni. Wyborcza? Co ma do tego Wyborcza, jesteś następnym który nie rozumie że istnieje życie poza Wyborczą i Naszym Dziennikiem? Ciekawe co ty przedawkowałeś, na trzeźwo takich głupot nie da się opowiadać.

ocenił(a) film na 8
Anubis_ab

A co ma Nasz Dziennik do rzeczy?

ocenił(a) film na 9
Alex303

Tyle samo co Wyborcza.

ocenił(a) film na 8
Anubis_ab

No nie bardzo, bo Wyborcza non stop piszę o nazistach i faszystach w Polsce i do tego się odniosłem, a co ma Nasz Dziennik do tej rozmowy? Coś bredzisz bez sensu...

ocenił(a) film na 9
Alex303

Non stop? Kilka popartych śledztwem dziennikarskim artykułów. Nasz Dziennik, no cóż kreuję rzeczywistość która ma niewiele wspólnego z realnym światem. Jeżeli nie widzisz zagrożeń ze strony skrajne narodowych organizacji, to tak naprawdę nie mamy o czym rozmawiać. Oglądanie filmu zapewne ograniczyłeś do odsłuchania ścieżki dźwiękowej, sfera polityki jak widzę niezbyt cię zainteresowała. Bez odbioru. Szkoda na Ciebie czasu.

ocenił(a) film na 8
Anubis_ab

W jakim Ty świecie żyjesz, to ja nie wiem, ale na pewno nie jest to świat na jakim ja żyję. Wyborcza odmienia słowo "faszysta" przez wszystkie przypadki, gdy tylko ktoś się śmie z nimi nie zgadzać. Do tego oczywiście dochodzi zestaw obowiązkowy, czyli: ciemnogród, zaściankowość, antysemityzm wyssany z mlekiem matki i różne inne epitety towarzystwa z Czerskiej, którego na szczęście już nikt nie traktuje poważnie, poza takimi błaznami jak Ty. Na szczęście już na nic nie macie wpływu, pozostało tylko kwiczenie na ulicach, ewentualnie donosiki do Brukseli. Widzę, że na skłoty antifowskie dociągnęli internet i poza ćpaniem, zajmujecie się także pisaniem głupot w internecie... na szczęście jest was garstka.

ocenił(a) film na 9
Alex303

O, jaka merytoryczna odpowiedź :) Brawo ten Pan!
Żyj dalej w swoim świecie oderwanym od rzeczywistości i nie kwicz na forach internetowych jak biedni sympatycy nazizmu są w Polsce uciskania i niesprawiedliwie osądzani. Błaznuj dalej, powodzenia, jesteś w tym całkiem niezły.

ocenił(a) film na 9
Alex303

Czyli jednak wspierasz nasz dziennik, gazetę polską kłamco. Lewicy w stylu zachodniej nigdy u nas nie było u władzy. Ledwo liznęła Kopacz a jaki był jazgot.

ocenił(a) film na 8
katarzyna_czyzyk

Co? :D Piłeś, nie pisz...

ocenił(a) film na 10
Alex303

Zdaje się, że nazywałeś nieudacznikami ludzi, którzy piszą posty o niczym? :) Dobrze pamiętam?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Alex303

'dopoki nie wszedlem do internetu nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow' (St. Lem).

ocenił(a) film na 8
kotbury

A ten cytat a propos czego? I tak się składa, że Lem nie jest autorem tego cytatu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Alex303

Taaaaak. Właśnie ataki neonazistów na to wskazują. :)

ocenił(a) film na 6
limajka

Muzułmanie wprowadzający szariat w światowym mieście, Paryżu ,to też w Polsce

ocenił(a) film na 10
Mroovkoyad

Dałeś się przekonać jedynej partii, że u nas jest dobrze z pluralizmem :D

Widzisz, jest takie powiedzenie "głosować nogami".
Kierunki migracji wskazują, gdzie jest lepiej, gdzie gorzej. Migranci w Polsce chcą się stąd wydostać na zachód. Polacy emigrują na zachód. Jakoś do kraju pluralizmu nie ściągają masy Niemców, Szwedów czy Francuzów, jak to jest? Ukraińcy tu są, ale raczej pracować niż żyć. Czyżby nikt na świecie się nie orientował, jak tu jest dobrze?

Mroovkoyad

'dopoki nie wszedlem do internetu nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow' (St. Lem).

ocenił(a) film na 4
Patrhas

https://twitter.com/bweglarczyk/status/1301050992574771200

Policja nie radzi już sobie w niektórych dzielnicach Szwecji, gangi stanowią tam prawo. Przyznaje to lewak Węglarczyk. Tak, to upadek zachodu rozpoczęty.

ocenił(a) film na 9
Mroovkoyad

17.04.2019
https://www.dw.com/pl/niemcy-nasila-si%C4%99-antysemityzm-w-berlinie/a-48378728

15.11.2019
https://www.dw.com/pl/%C5%BCydzi-z-duesseldorfu-zastanawiaj%C4%85-si%C4%99-nad-o puszczeniem-niemiec/a-51271846

09.10.2020
https://www.dw.com/pl/antysemityzm-w-niemczech-kontrwywiad-ostrzega/a-55213729

ocenił(a) film na 10
Mroovkoyad

Oho, no i widzimy, jakich poglądów jesteś zwolennikiem :D

Mroovkoyad

Pełna zgoda

ocenił(a) film na 8
Mroovkoyad

W Polsce. Wystarczy napisać w internecie coś co nie podoba się polskim narodowcom to dostaje się życzenia śmierci. Jak najbardziej aktualny

niwrok_2015

Czemu więc nigdy takich życzeń nie dostałem?

Dariako

Serio jakieś dziecko na rękach śpiewało?

ocenił(a) film na 10
Dariako

Dokładnie to samo pomyślałam.
Końcówka, gdy w w pokrzywionym lustrze widać publiczność a wśród niej coraz więcej brunatnych mundurów wgniata w fotel.

Dariako

a ja z historii pamietam ze w niemczech tamtych czasow straszna bieda byla - wojna reparacje itp, to jak to w koncu bylo?

ocenił(a) film na 6
Dariako

Przerażający jest twój wpis ,ze dzisiaj ktoś możne go potraktować poważnie .Wyprowadź się do jakiegoś normalnego postępowego kraju ,na przykład Arabii Saudyjskiej albo Syrii??

Dariako

ciężko jakiś tekst napisać bez nawiązania do polityki co? a i to przez takie absurdalne wjazdy ze strony opozycji czy jej sympatyków pis ma się dobrze

Dariako

POPIERAM!!

ocenił(a) film na 7
Dariako

Bojówki PiSu już chodzą po ulicach jak w tym filmie. Brunatne koszule.

ktuora

:-DDD

ocenił(a) film na 8
Dariako

W Polsce jest to aktualne, bo jest u nas potencjał dla zachowań fanatycznych i radykalnych, przynajmniej od czasów Konfederacji Barskiej. U nas, mimo XXI wieku, wciąż występuje fanatyzm religijny, czego w innych europejskich państwach już w zasadzie nie ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones