PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1313}

Kabaret

Cabaret
8,0 35 931
ocen
8,0 10 1 35931
8,5 32
oceny krytyków
Kabaret
powrót do forum filmu Kabaret

Chapeau bas!

ocenił(a) film na 9

Tak poważnych i gorzkich musicali często się nie spotyka. Zadziwiające jak udało się to osiągnąć poprzez wesołe i niemal slapstickowe numery muzyczne. Chapeau bas! W dodatku Minelli i York mają tak wiele magnetyzmu i uroku, że wprost rozsadzają ekran. Ten sam efekt uzyskał Joel Grey swoją niesamowitą energią, ruchami, głosem i mimiką. Sporo tu niezapomnianych scen - nie tylko muzycznych. Nic dziwnego, że to już kultowy klasyk.

snoopy

Czy te "wesołe numery" nie sa grubo podszyte? Egzystencja człowieka, jego tęsknoty, melancholia, wdzierajaca się bezlitośnie ideologia...
Film nie do zapomnienia, fakt.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Moim zdaniem właśnie dlatego te numery są tak świetne, gdyż podejmują trudne tematy w luźny, wesoły sposób. Dzięki temu widzowie zapominają o wszelkich troskach, a taka jest właśnie rola kabaretu. Uwielbiam sposób w jaki film przeplata beztroskie występy z ówczesną ideologią w Niemczech. Jednocześnie do niej nawiązują, a nawet przeobrażają w żart, bo przecież "życie to kabaret" :)

veenus

"Luźny, wesoły"... A nie dosadny i wulgarny? Bo Kabaret Starszych Panów to nie jest.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Dosadny może tak, ale wulgarny? Ja tak tego nie odebrałam

veenus

Niedwuznaczne aluzje seksualne niskiego sortu (np. prezentacja konferansjera na początku filmu albo "Two ladies") - dla jasności, świetnie to wszystko skonstruowane w ramach inscenizacji scenicznej i filmowej - tylko "luźne i wesołe"? ;)
Dobrze, że choć na "dosadne" przystałaś.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Kurcze, w takim razie chyba jestem dziwna, bo nadal nie uważam tego za wulgarne. Te aluzje seksualne naprawdę tak Cię raziły? ;>

veenus

Tak, dosyć obrzydliwe były te panienki upudrowane i uszminkowane panienki z kabaretu. Takie bliżej klimatów "dzielnicy uciech" pośledniejszego sortu.

ocenił(a) film na 9
zweistein

No przyznaję, że nie jestem nawet pewna czy to były "panienki", ale to był ich wygląd sceniczny, cóź poradzić. Skoro to było Twoim zdaniem wulgarne, to nie wyobrażam sobie co musisz czuć widząc większość dzisiejszych teledysków, filmów i innego badziewia.

veenus

Jak to, przecież konferansjer wyraźnie powiedział: "wszystkie dziewice". Sam słyszałem.
http://gniniar.files.wordpress.com/2010/03/cabaret01.jpg

PS. Jak jest ordynarnie wulgarne to po prostu nie zażywam.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Chodziło mi to to, że niektóre z nich wyglądały jak umalowani mężczyźni ;)

snoopy

oj, tak! obejrzałam w końcu po raz pierwszy w dorosłym życiu :) cudownie słodko-gorzki... choć dla mnie chyba po prostu smutny... jednak rewelacyjny aktorsko i muzycznie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones