PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847549}
7,5 58 266
ocen
7,5 10 1 58266
5,1 27
ocen krytyków
Johnny
powrót do forum filmu Johnny

Zauważyłem pewną konotację.
Jeśli film jest zjechany przez większość krytiotów na FW znaczy że jest to dobry film.
Także CZEKAM :D

Manor

Akurat ta zasada nie sprawdza się przy polskich filmach. Gdyby tak było, to na polskie komedie czekałby cały świat:-D
Aczkolwiek coś czuję, że ten film może być wyjątkiem i rzeczywiście będzie tak, jak mówisz.

ocenił(a) film na 9
Floadi

Tak, to ten drobny wyjątek :)

ocenił(a) film na 7
Floadi

No taki 7/10, więc cudów nie ma, and fajny.

Manor

I zapewne twoje ulubione filmy to 365 dni, Smoleńsk, Botoks i inne filmidła Vegi & spółki

ocenił(a) film na 9
Ragnar

Tjaaaa xD

Ragnar

A Twoje te, które mamusia ci poleciła, mami synku

Ragnar

No akurat Botoksu to bym nie zaliczał do gniotów.

Manor

jest w tym sporo racji / z mego punktu widzenia/. Często filmy chwalone przez kr...ów w opinii widzów są średnie. Tego "miernika", o którym wspomniałeś używam gdy filmy muzyczne ocenia k. klimek - np. "The Doors... "/ dokumentalny/ - "4", "narodziny gwiazdy" /fabularny/ - 2. W mojej ocenie oba filmy bdb, a średnia na portalach 7-7.5. Pozdr!

ocenił(a) film na 9
So_What22

Ten film jest fantastyczny. Zobacz koniecznie!!

kroool

dzięki za polecenie, jak obejrzę dam znać. Pozdr!

ocenił(a) film na 9
kroool

Film jest świetny, niezrozumiałe dlaczego tak zjechany przez krytyków.Ogrodnik jak Kaczkowski, nie wiem czemu jeden krytyk.uznal ,że był.niepodony.
Albo ja jestem dziwna,albo ten krytyk kogoś tu nie lubi i nie kieruje się rzetelnością.
Komentarze w punkt:)

ocenił(a) film na 9
So_What22

serio ten krytyk ocenił the doors na 4 a narodziny gwiazdy na 2 ??? na moje po czymś takim powinien dostać kopa w doope i wypad z tego portalu i tytułu krytyka. granda .

fanPanaR10

kaja klimek, tzw. krytyczka niezależna.... Dałem dwa pierwsze z brzegu przykłady, u p. klimek jest tego multum. A propos Twego pytania:
https://www.filmweb.pl/video/Movie+si%C4%99/%22Fuga%22%2C+%22Narodziny+gwiazdy%2 2%2C+%22Mowgli%3A+Legenda+d%C5%BCungli%22-48669 ( p. klimek i jej koleżanka uzasadniają swe punktacje) - sugeruję potraktować to jak kabaret, wówczas wypowiedzi pań "krytyczek" są zabawne, a nie żenujące i irytujące. P.S. Jaki portal tacy krytycy, niestety z braku "laku"/konkurencji lepszy taki niż żaden.

fanPanaR10

https://www.filmweb.pl/film/The+Doors+historia+nieopowiedziana-2009-496384 - chodziło mi o ten film dokumentalny (tu jest ocena owej pani). Pozdr!

fanPanaR10

Narodziny gwiazdy były ch...

ocenił(a) film na 9
fanPanaR10

Dokładnie

ocenił(a) film na 8
So_What22

O tak, Kaja Klimek i u mnie ma zasadę "odwróconej oceny". Jeśli uznaje film za dobry, to jest to przeważnie jakieś goowno. Wartościowych produkcji najczęściej ta nieszczęsna krytyczka niezależna nie rozumie, wiec daje im słabe noty.

ocenił(a) film na 8
Manor

Za każdym razem, gdy czytam recenzje krytyków na fw, mam wrażenie, że oglądali oni zupełnie inny film, niż ja...

ocenił(a) film na 9
Manor

krytycy pewnie dają niską ocenę bo to o księdzu, pozytywnym w dodatku. co innego gdyby to było coś z lgbt czy tym podobnego kręgu.

ocenił(a) film na 9
fanPanaR10

Oczywiście że tak, 100% racji.

ocenił(a) film na 8
fanPanaR10

Też tak myślę. Nie było żadnej pedofilii więc słany. Dlaczego nawet tutaj chcą nam wpajać że religia jest zła? Może są przypadki złych księży ale trzeba też pokazywać tych dobrych ponieważ są po prostu wzorem dla innych i pokazują co jest w życiu ważne.

Świetny film

ocenił(a) film na 9
ania04

Kaczkowski był klasa sama w sobie,obojętnie czy wierzysz czy nie dał duża lekcje o chorobie.
Sprawił,że nie lubi się kleru trochę mniej uważam opinie krytyków za tendencyjne mimo,że zauważam ich grzeszki to tak jak.piszesz,nie można generalizować i w tym.gronir zdarzają się perły.
Nieopowiedzenie tej historii byłoby dużym nadużyciem,ona zasługuje na to aby być opowiedziana.

ocenił(a) film na 6
fanPanaR10

Jakby ksiądz ruchał martwą świnię jak w "Weselu" Smarzola to byłoby 10/10.

Manor

Zobaczymy, ale najśmieszniejsi i tak są ci prześladowani tutaj :D Wszędzie widzą wrogów.

ocenił(a) film na 9
jack19

Cóż lewactwo obrało sobie odpowiedni kurs., więc w sumie masz rację - tak, prześladowani ;)

Oryginalnego komentarza się wstydziłeś? Czy jak?

xD

Manor

To niezłe urojenia wtedy :D

Manor

Szczerze? Większość tych krytyków fimwebu jest serio odklejona od rzeczywistości

marcinsss89

Tomasz Raczek też dał niską notę, więc to raczej nie to. Film jest prostu słaby dramaturgicznie. Jest ładny i empatyczny, więc widowni może się spodobać. Żaden krytyk nie zabroni Ci tego filmu oglądać i się nim jarać.

Manor

Jesteś pewny, że zauważyłeś "konotację"?

Manor

Prawda. Jeden typ ocenił ten film na 3 a Cuties na 8 albo 9

ocenił(a) film na 9
Manor

Jak ktoś uważa się krytykiem filmowym i ocenia film na zasadzie "hehe pijemy kolejkę jak klecha okulary założy" to każdy poważny portal powinien takiej osobie podziękować.
Cóż, mam przeczucie że gdyby zamiast księdza była osoba lgbt, a zamiast hospicjum był dom do zabiegów eutanazji to by była ocena 9.0

Manor

Gdy czytam komentarze kr…ków zastanawiam się jak bardzo kultura śmierci owładneła już kinem… ;/ Czy naprawdę, az tak ze film który niesie za sobą tak piękne wartości jest przez nich traktowany jako słaby z powodu samego tematu?
Może warto zastanowić się nad prawdziwym sensem i znaczeniem kultury: „Kultura wyraża człowieka, jego godność, służy jego dobru; jest sposobem jego istnienia; jest świadomym i wolnym działaniem człowieka, mającym na celu humanizację jego samego oraz środowiska, w którym żyje. Człowiek jest sprawcą kultury oraz jej ostatecznym celem.”
Żadna forma nie może wiec przewyższyć treści, choć moim zdaniem w tym filmie nie tylko treść jest wartościowa, ale również forma jest na bardzo wysokim poziomie. Ta forma nie mydli nam oczu, bo nie musi z tematu który tak naprawdę nic nie znaczy lub nawet znaczy coś złego robić pięknie zapakowanego prezentu. Ona ma jedynie lub aż wesprzeć nas w zrozumieniu tego co tak naprawdę jest w życiu piękne i ważne.

AnAn17

Temat nie ma tutaj nic do rzeczy tego, jak ja oceniam film. W tym, czym się różnimy to to, że film nie mydli nam oczu poprzez ładne opakowanie, otóż niestety nadmierne poprzez formę dodatkowo chcę ukazać, udramatyzować przekaz. Dlatego oceniłem film tylko na 5 gwiazdek.

buterfly

O, przyleciał egiebet, który ogląda "Cuties" minimum dwa razy dziennie.

PPS

Na drugi raz nie bawi się w zgaduj-zgadule. Nie oglądałem, bo mnie ten film nie interesuje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
PPS

Miło mi, że się w końcu przedstawiłeś. Co więcej, wiem, że ci się film spodobał.

buterfly

Napawasz mnie odrazą faliński.

PPS

Vice versa. Tak cnotliwej osobie nie przystoi mieć w profilu za tło kadr z Mechanicznej pomarańczy.

buterfly

Genialny film. Ty za to masz nazwę profilu nawiązującą do pedofilskiego symbolu z maili Podesty.

PPS

Zgadzam się świetny film, tylko sporo w nim męskiej nagości z tego powodu dla cnotliwe osoby twojego pokroju powinny go unikać. Co do nazwy mojego profilu pudło, jeżeli chcesz, próbuj dalej. Podpowiem ci, niepotrzebnie doszukujesz się symboliki tam, gdzie jej nie ma.

Manor

Tak wiec zgadzam sie z powyzszymi wypowiedziami.

ocenił(a) film na 8
Manor

Mam podobnie, jeśli krytycy obniżają ocenę to wiem że film będzie dobry, jeśli dają noty wysokie to nie na 80% film mnie nie zachwyci

ocenił(a) film na 4
Manor

Niestety, w tym przypadku mieli rację. Nie mieszać postaci księdza z samym filmem. Postać - jak najbardziej szlachetna, film - zwyczajnie słabo nakręcony, sztampa goni sztampę. To już Najmro mi się bardziej podobał, bo niczego nie udawał.

ocenił(a) film na 4
Manor

Film jest denny. A rola Ogrodnika wystękana jak zatwardzenie

ocenił(a) film na 8
Manor

Ja się zastanawiam dlaczego ten film nie był nominowany do Oscara tylko jakieś polskie boże ciało i teraz to IO o ośle serio twierdzę że to by zdobyło Oscara

Manor

kozak

Manor

Warto obejrzeć ten film?

ocenił(a) film na 9
AndrzejChyra4

Powiem krótko - warto!

Manor

Ktoś kto zna chorobe od podszewki jako osoba towarzyszącą zrozumie, wyciągnie z filmu bardzo dużo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones