PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=717736}

Dureń

Durak
7,6 8 336
ocen
7,6 10 1 8336
6,9 7
ocen krytyków
Dureń
powrót do forum filmu Dureń

znakomity film.

ocenił(a) film na 8

ale bardzo pesymistyczny w ocenie społeczeństwa rosyjskiego. A może nie tylko rosyjskiego? Świetny klimat, a dosadność wielu scen bardzo zbliża go do niektórych osiągnięć Bałabanowa. Poza tym film ten poświęcony jest pamięci tego zmarłego niedawno reżysera.

ocenił(a) film na 9
pessoaa

To takie mało filmwebowe, ale muszę się z Tobą zgodzić :)

Właśnie wróciłam z seansu, jeszcze mną nosi po nim. Chociaż jednocześnie potwierdził smutną konkluzję, że sprzedaż biletów kinowych powinna być poprzedzona testem na inteligencję. Radocha niektórych widzów, gdy padło słowo "chuj" albo w czasie większości dialogów lokalnego establishmentu wywoływała u mnie nie mniejsze obrzydzenie niż sceny picia i bicia.

fancy_nino

80% społeczeństwa to nieuki. Hej!

ocenił(a) film na 9
pessoaa

To prawda, ze pesymistyczny, ale to niestety nie znaczy, że nieprawdziwy... Czytałam kiedyś wywiad z jakimś 'rusologiem', który uznaje rosyjskie społeczeństwo za tak upadłe moralnie i zapijaczone (3-krotnie przekroczona norma WHO), że samo się wyniszczy w ciągu nastu, -dziesięciu lat. I chyba do takiej wizji nawiązuje ten film.

Swoją drogą ciekawe czy film w ogóle był pokazywany w Rosji?

@fancy_nino - polecam malutkie kina studyjne, baz pop cornu najlepej, tam się takie śmieszki nie szwendają;)

cherrylady_77

Piękny tekst: łapówke dawali, a ja jestem przecież Rosjaninem, więc brałem. Hej!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones