PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752725}
7,7 172 523
oceny
7,7 10 1 172523
7,0 36
ocen krytyków
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
powrót do forum filmu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Zauważyłem, że osoby na forum interpretują to zakończenie na 2 sposoby. Moim zdaniem w zakończeniu została nam przedstawiona wizja tego, w jaki sposób zakończyłoby się przyjęcie, gdyby bohaterowie NIE ZAGRALI w tą grę (np. poprzez niewyrażenie zgody).

Wtedy nikt o niczym by się nie dowiedział, wszyscy dalej żyliby w wyidealizowanym świecie, nie znając prawdy o swoich przyjaciołach i partnerach.

Dla mnie to zakończenie jest proste i jednoznaczne. Wątpię, aby twórcy robili 90-minutowy film, z czego ok. 80min to byłaby "alternatywna rzeczywistość". Ja wolę wierzyć w to, że w zakończeniu chodziło o to, o czym napisałem :D

ocenił(a) film na 8
mr_oziu

czyli wychodzi na to ze ona dostała te kolczyki od tego swojego przyjaciela czyli ze spali ze soba tak ? dlatego ona sie wkurzyła jak sie dowiedziała ze tamten zdradza jeszcze swoją żone bo zdradzał tak samo jeszcze ją. troche to pokrecone :D

ocenił(a) film na 7
stahoo14

Tak. Dlatego oddała mu kolczyki i splunęła w twarz. Mało pokręcone.

ocenił(a) film na 7
stahoo14

Woah!!! Dzięki!! Ja się tych kolczyków nie domyśliłam :D!
Wgl końcówki nie zrozumiałam i musiałam wpaść na forum (głupia :D ) .
Dzięki Wam!!!

Asiek_oo

Przecież do tej Evy pisze na końcu SMSa , kiedy wraca ze swoją dziewczyną autem do domu...

ocenił(a) film na 8
slawmm

To jest oczywiste! Od razu to pojąłem. Ten film byłby taką sielanką z takim sielskim zakończeniem, gdyby wyciąć grę z telefonami. Reszta to nadinterpretacja.

ocenił(a) film na 8
slawmm

To ja może powiem jak było na prawdę. Ostatnia scena i pytanie „dlaczego nie chciałeś zagrać w ta grę” oraz fakt ze kolczyki miała na sobie (co również było zauważone przez męża) oznacza, ze cały film opowiadał właśnie o alternatywnej rzeczywistości. W czasie filmu kolczyki oddała, a na koniec je miała. Również ekipa po wyjściu z budynku mówiła o Poznaniu Lucilli a nie Łucio. Majtki założyła, bo mąż nie wiedział ze ich nie miała - cała scena gry była tylko alternatywna rzeczywistością.

ocenił(a) film na 8
Snik3rs_

Całkowicie się zgadzam.

ocenił(a) film na 8
Snik3rs_

I ja! Coherence się kłania. :>

ocenił(a) film na 8
Snik3rs_

Obie wersje są równie prawdopodobne. Epilog mógł być wersją alternatywną (co by było gdyby nie zagrali), a równie dobrze cała ta gra mogła być alternatywą, by pokazać do czego prowadziłoby podjęcie tej gry i że każdy z nas skrywa tajemnice. Nie ma żadnego argumentu, który by przeważył za którąś z teorii. To widz decyduje, czy woli żyć w kłamstwie, czy też by bolesna prawda wyszła na jaw.

ocenił(a) film na 8
Kung_Fu_Master

Jednak mocniejsze i o wiele bardziej prawdopdobne wydaje się zakończenie, w którym "nic się nie stało" bo trafniej pokazuje otaczającą nas rzeczywistość. Nie jest końcem opowiadania ale piłeczką w stonę widza, który jako członek społeczeństwa najpewniej żyje w sieci niewinnych kłamstw a po wyjściu z wieku nastoletniego raczej nie gra w szczerość...

ocenił(a) film na 8
Dagmik

I ja też właśnie wybieram takie zakończenie tego filmu.

Dagmik

No właśnie skoro się kłamie dobrze to oni nadal kłamią w swoim miłym towarzystwie :-)

ocenił(a) film na 8
patty2_p

Dokładnie :)

Snik3rs_

Warto też zauważyć, że Rocco szykując się do snu znów ma na sobie niebieską koszulę - a po zalaniu się winem zmienił na białą w tej alternatywnej rzeczywistości.

ocenił(a) film na 7
coca_cola15

Otóż to! Kolejny dowód!

slawmm

oczywiście niby można na dwa sposoby interpretować ale wg. mnie to jednak ten banał przedstawiony wprost, cale 80 minut to alternatywna sytuacja jest skumulowaniem tego co nieuniknione .. NIEUNIKNIONE ! .. telefon do wąsacza w drodze powrotnej i tak inicjuje nadchodzącą katastrofę

lbras76

"telefon do wąsacza w drodze powrotnej i tak inicjuje nadchodzącą katastrofę..."

Tajemnica pozostaje tajemnicą, nic się nie wydało.

ocenił(a) film na 8
slawmm

zdecydowanie nie. Było dokładnie na odwrót

ocenił(a) film na 7
slawmm

Ja się nie zgadzam. To było przedstawienie tej alternatywnej rzeczywistości, co by było jakby zagrali. ;) Bo przecież nie mieli odwagi...i jeszcze udowadniają to słowa bohatera na końcu. ;)

ocenił(a) film na 9
slawmm

Ja pierdzielę, jak wy tak prostą historię tak potraficie sobie komplikować!
Widzę że dla niektórych średnio-rozgarniętych, 10 min przed końcem powinna być tablica wyjaśniająca, że "teraz pokazujemy co by było, jakby nie było zabawy"!
Bo już tu jakieś oszołomy aspirujący na Raczka, próbują symbolikę (czy jakieś magiczne działanie) zaćmienia wciskać

ocenił(a) film na 8
slawmm

Ja też tak uważam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones