PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=410650}

Delta

6,1 1 061
ocen
6,1 10 1 1061
6,4 9
ocen krytyków
Delta
powrót do forum filmu Delta

Ten film to przykład dość powszechnego w ostatnich czasach niefajnego zjawiska, które wynika z
niemocy twórczej reżyserów, a które objawia się powstawaniem gniotów roszczących sobie
pretensje do bycia dziełami sztuki. Gnioty takie cechuje baza w postaci dość ponurego w
wymowie scenariusza, żerującego na dramatach ludzkich i nachalnym fatalizmie. Wszystko
osnute w monotonną, pozbawioną dynamiki tkankę, powtórzenia i inne upierdliwości, uzyskane
przy pomocy powolnych najazdów kamery. Do tego dialogi ograniczone do minimum (najlepiej,
jak bohaterowie są małomówni i zamknięci w sobie). Wszystkiemu towarzyszy klimat beznadziei i
melancholii oraz narzucająca się powaga problemów, przeradzająca scenariusz w banał.
Konsekwencją jest niemal zawsze bezwyrazowość filmu jako całości.
Trochę obciachowo. Zwłaszcza w tym konkretnym przypadku, bo to straszne obniżenie lotów w
odniesieniu do stosunkowo niedawnej świetności kinematografii węgierskiej, która
obowiązkowo miała swój indywidualny, niepowtarzalny wyraz. Tu niestety wszystko jest
powtarzalne - znak niedobrych dla kina czasów :(

A_Doinel

to samo myślę o tym filmie .

ocenił(a) film na 3
A_Doinel

hipsterzy i tak będą się zachwycać

ocenił(a) film na 3
fabio

cóż, moim zdaniem moda na pewnego typu kino jest równie groteskowa jak moda na określone fryzury czy sposób ubierania. W zamierzeniu ma to być manifestacja indywidualizmu, a w rezultacie jest to czysty schematyzm. Szkoda tylko, że za tym wszystkim nie idzie prawdziwa oryginalność, a pod nadętą fasadą często kryje się totalna płycizna - jednym słowem: ściema dla naiwnych szpanerów.

ocenił(a) film na 8
A_Doinel

oj, słabo z Tobą słabo...niestety to znak czasów.Musi być głośno, hałaśliwie.Muszą być wybuchy, pogonie, kłótnie, krzyki, żeby się coś działo...
a jak jest "coś" co trzeba odczytać MIĘDZY SŁOWAMI to już jest ciężko, bo teraz w większości filmów wszystko jest podane na tacy, wszystko jest oczywiste i mózgiem ruszać nie trzeba...a najlepiej jak jednak szare komórki pracują i gdy nie wszystko jest oczywiste...
Poza tym ten film jest również filmem socjologicznym, społecznym.a właściwie to przede wszystkim...

ocenił(a) film na 3
przemofan

czepiasz się mnie, zamiast bronić merytorycznie filmu; nie wiem o co chodzi z tymi wybuchami, ale domyślam się, że to jeden z tych argumentów stosowanych wobec adwersarzy, żeby podważyć ich gust i wiarygodność; dodam, że stosowanie takich argumentów świadczy o retorycznej bezsilności. Poza tym możesz sprawdzić, jakie filmy oceniam najwyżej, żeby się przekonać jakiego typu kino preferuję.
Pozdrawiam i życzę wypracowania na przyszłość silniejszego oręża w dyskusji z kinowymi oponentami.

ocenił(a) film na 8
A_Doinel

hehe, nic się nie czepiam...odpowiedziałem po prostu na to co napisałeś, jeśli nie rozumiesz to trudno, to nie mój problem...
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
przemofan

Nie rozumie, bo chrzanisz głupoty jak potłuczony.

W filmie przede wszystkim zabrakło jednego, choćby sugestii, dlaczego właściwie wszyscy z miejsca odrzucają Mihaiła, a potem Faunę. Jakaś zacięta ksenofobia? Grzeszki z przeszłości? Bo wygląda to tak, jakby wszyscy oprócz dziewczyny i jej matki byli bandą bezmózgich socjopatów.

ocenił(a) film na 8
Strzyz

hehe, no co ja mam komentować jak masz kłopoty ze zrozumieniem filmu...
I bardzo merytoryczny argument na początku...Gratuluje poziomu, ja do niego się nie zniżę...

ocenił(a) film na 5
przemofan

Za to argument o wybuchach, pogoniach itp. był bardzo merytoryczny. No ale cóż, idiotą się urodziłeś, to już ci tak zostanie.

ocenił(a) film na 8
Strzyz

Przeczytaj sobie co napisał kolega, który założył ten temat, a może zrozumiesz dlaczego napisałem o "wybuchach"...ale być może to wszystko jest za trudne dla Ciebie do zrozumienia...niestety...
A co do tego, że mnie obrażasz, nie znając mnie i bezpodstawnie to odpowiem Ci cytatem z Juliana Tuwima:
"Próżnoś repliki się mej spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię jebał,
bo to mezalians byłby dla psa."

ocenił(a) film na 5
przemofan

Nie wiem o co ci z tymi wybuchami chodzi ciągle. Napisałem: film jest średni, bo jest źle napisany. Nie rozumiesz? Sorry, nie moja wina, że cię to przerasta.

ocenił(a) film na 8
Strzyz

To właśnie Ciebie przerasta, bo nie rozumiesz...niestety

ocenił(a) film na 5
przemofan

Dobra, już się nie kompromituj. Wystarczająco obnażyłeś swoją głupotę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones