PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=175289}

Czarny kot

Il Gatto nero
4,6 108
ocen
4,6 10 1 108
Czarny kot
powrót do forum filmu Czarny kot

Nawet fajny

ocenił(a) film na 4

Luigi Cozziego znam, ale tylko z tego, że jego horrory zaluczaja naprawde niskie noty na
filmwebie, wobec czego po tym filmie spodziewałem sie jakiejś niszowej tragedii z której sie
pewnie będę śmiać.
O dziwo, było całkiem inaczej. Jest to film, bazukacy na tym, że "Trylogia Trzech Matek" Argentego
nie została przezeń zamknięta. Fabułą opowiada o reżyserze który ma zamiar właśnie to zrobić.
Najlepszym określeniem na "Gatto Nero" jest - niszowa wersja "Inferno". Cozziemu udało się w
całkiem niezły sposób oddać klimat filmów Argentego oraz włoskich horrorów ogółem.
Zdjęcia są całkiem niezłe, jest wystarczajaco obrzydliwie, dziwnie a wszystko oświetlają
kolorowe lampki. Sama historia, stopniowo zamienia się w jeden wielki mindf*ck pozbawiony
sensu, co też w pewnym sensie moge zaliczyć na plus.
Nie jest to produkcja wysokich lotów, ale zabawe miałem przednią. No i wszystko okraszone,
typowo, jakimiś rockowymi piosenkami zapomnianych zespołów co w latach 80tych było swego
rodzaju modą. Młody Bava urzył takich piosenek w swoich "Demonach", Argento w "Operze" i
"Phenomenie". Trzeba przyznać, że prezentuje się to naprawde dobrze.
Aktorstwo jest dość.... umowne. MOże troche wybija się Caroline Munro, znana mi głównie z
filmów Hammera.
Także odniesień do "Trzech Matek" Argentego jest troche, przewija się nam w filmie motyw
"Suspirii". Może nie jest to dobry film, ale można go potraktować jako ciekawostkę. Poza tym, od
biedy byłoby to lepsze zamknięcie trylogii Argentego anizeli "matka łez"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones