PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612189}
7,1 126 969
ocen
7,1 10 1 126969
5,9 27
ocen krytyków
Chappie
powrót do forum filmu Chappie

Film infantylny, naiwny, a momentami pozbawiony logiki. Daleko od genialnego Dystryktu, za to bardzo blisko do kina SF klasy B. Nie kupuję go nawet Jako filmu familijnego Ogromny zawód.

ocenił(a) film na 10
twokill

Według mnie nie do końca. Fabuły obu filmów różnią się. Chappie jest oprócz tego filmem bardziej emocjonalnym.

ocenił(a) film na 8
Oskar5054

To prawda bardzo przejeły mnie losy tego robotka....rzadko który film tak mnie angażuje i przejmuje......Fabuły różnią się ale w ,,Dystrykt 9" też był taki motyw dziecka z tego co pamietam taki mały obcy latał :)

ocenił(a) film na 3
belmont33

świetnie ujęte podpisuję się pod tym,
dziecinna bajeczka kina familijnego i to niskich lotów, po wycięciu krwistych ujęć , do nadawania o 15.00 i na Teletoon+
duet Die Antwordt irytujący , plastikowy jak "ci źli" z kreskówek, Hugh nie ratuje filmu,
zmęczyłem do końca ale słaby słaby słaby

ocenił(a) film na 2
maximm

Mi się udało dotrwać do połowy... Porażka

ocenił(a) film na 1
belmont33

Racja.
Zgadzam sie z założycielem tematu oraz gratulacje dla autorów za najgłupszy film roku 2015.

ocenił(a) film na 10
Varza

Gratuluje twoim rodzicom takiego nieczułego dziecka

ocenił(a) film na 1
Oskar5054

Gòwno wiesz jakim dzieckiem byłem oraz gòwno Ci do tego.

ocenił(a) film na 1
Oskar5054

Noc dziwnego że oceniłeś ten bzdurny film na 10 skoro oglądasz takie filmy jak transformers i avengers. Dorośnij.

ocenił(a) film na 10
Varza

Hmm. Trzeba oglądać różnego rodzaju filmy.

Nie rozumiem twojej złości.

Nie ukrywam, że Avengers nie przypadło mi do gustu. Transformers oglądałem ze względu na efekty specjalne i własnie pod takim kątem go oceniłem.

Mam nadzieję, że wszystko zostało wyjaśnione.

ocenił(a) film na 1
Oskar5054

Jak to nie rozumiesz?
Popełniłes błąd - zamiast trzymać sie tematu filmu to wszedłeś w zagadnienia natury prywatnej oceniając/osądzając mnie o nieczułość oraz do tego włączając moich rodziców ?
Jeżeli wypowiadasz sie na forum na temat filmu to trzymaj sie tematu filmu zamiast oceniać ludzi, których nawet nie znasz - stąd moja złość.

ocenił(a) film na 10
Varza

Chodziło mi o coś innego. :-)

Ten film stworzony jest w taki sposób, że targa emocjami. Osoby wrażliwe, empatyczne na pewno zakochają się w nim. Wczują się w losy biednego robota.

Natomiast osoby bardziej twarde skupią się wyłącznie na akcji oraz fabule filmu. Nie będą przywiązywały do tego tak dużych emocji.

Chcę Cię przeprosić za wybuch mojej złości. Miałem gorszy dzień. W dodatku zdenerwowała mnie twoja niska ocena. Chciałbym poznać czym się kierowałeś przy wystawianiu jej. :-)

ocenił(a) film na 1
Oskar5054

Ja równiez przepraszam za wulgarną odpowiedz- nie było takiej potrzeby.
Czasem za bardzo niepotrzebnie mnie ponosi.
Widze, że jestes otwarty na dyskusje jak dojrzały kinomaniak :)
Przy wystawianiu mojej oceny kierowalem sie nielogicznością filmu oraz jego infantylnością.
Wg mojej opinii jest to kolejna bezmózga, mało ambitna amerykańska produkcja.
Ale to tylko moja opinia i szanuje Twoje zdanie bo każdy ma inny gust.
Pozdro.

ocenił(a) film na 10
Varza

Rozumiem Cię.
Każdego czasami ponosi. :)

Nawiązując do twojej wypowiedzi, przez pierwsze 30 minut filmu mam dokładnie takie same odczucia. Wygląda to po prostu na typowy film akcji. Dopiero później przestałem mieć takie wrażenie.

Zauważyłem, że najbardziej podobają Ci się produkcje o niskim budżecie. O wielu z nich nawet nigdy nie usłyszałem. :-)

ocenił(a) film na 1
Oskar5054

Skoro nie słyszałeś to koniecznie obejrz - polecam :)

ocenił(a) film na 6
Varza

Jestem pełna podziwu dla Waszej dyskusji. Przywracanie wiarę w ludzi inteligentnych. Pozdrawiam

Monika_film1

Również. Brawo!

Oskar5054

"Ten film stworzony jest w taki sposób, że targa emocjami. Osoby wrażliwe, empatyczne na pewno zakochają się w nim. Wczują się w losy biednego robota. " - przykro mi, ale się mylisz. Jestem osobą empatyczną, ale ani nie zakochałem się w tym filmie (5/10, a zastanawiam się czy i tak nei przesadziłem z oceną), ani nie targały mną specjalne emocje związane z losem Chappiego. Reżyser gra na emocjach, ale osoba empatyczna niekoniecznie jest osobą podatną na tanie, emocjonalne zagrywki.
Zgadzam się z Varzą, film jest nielogiczny i infantylny.

ocenił(a) film na 9
youzwa86

Hmm. każdy dobry film jest zrobiony tak żeby identyfikować sie z postaciami .czyżby dobry scenariusz był dla ciebie minusem filmu? no sorki kolego :)

ocenił(a) film na 9
astral_ghoust

sam przyznajesz ze film chwyta za serducho :) i co to zle ?
slaby film?

astral_ghoust

Gdzie niby napisałem, że film łapie za serducho?
Tak, słaby film. Dobry scenariusz? No raczysz żartować :D

ocenił(a) film na 6
Oskar5054

Może i targa emocjami, jesli nie miało się do czynienia z filmami, które emocje pokazują w sposób subtelny, a nie łopatologiczny. Ten film jest prosty jak budowa cepa, tak by jak najwięcej widzów oczarować. Dla niewyrobionego widza w sam raz. Co kto lubi.

ocenił(a) film na 10
skorn

Chętnie bym z Tobą podyskutował, ale po twojej wypowiedzi stwierdzam, że nie warto.

ocenił(a) film na 6
Oskar5054

Mozliwe, że nie warto dyskutowac z kimś, kto film taki jak ten klasyfikuje jako arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
skorn

Każdy ocenia film wedle swoich kryteriów. Niektórzy mają bardzo wygórowane oczekiwania i starają się znaleźć wady, których nie ma.

ocenił(a) film na 6
Oskar5054

Niektórzy nie mają żadnych oczekiwań i wad nie dostrzegają. Gdybym miał bardzo wygórowane oczekiwania co do tego filmu, byłoby 1/10 z mojej strony.

ocenił(a) film na 10
skorn

Zastanawiające. Myślę, że powinieneś zostać krytykiem. Jesteś świetny w wymyślaniu wad wszelkich filmów.

ocenił(a) film na 6
Oskar5054

Ty zaś powinieneś obejrzeć parę filmów, które faktyczne zasługują na miano arcydzieł. Przy odrobinie chęci mógłbyś wyciągnąć z tego jakieś konstruktywne wnioski.

ocenił(a) film na 10
skorn

co jest w złego w pokazywaniu emocji w sposób "łopatologiczny"? Może zaproponuj jak ten film powinien wyglądać według ciebie?

ocenił(a) film na 6
BloodyMassacre

Kwestia subiektywna. Ja łopatologii nie lubię, bo wolę być traktowany jak dorosły człowiek, ktoremu zostawia sie pole do interpretacji tego, co widzi na ekranie. Dosłowność jest ok, ale w bajkach.

ocenił(a) film na 10
skorn

Hm może więc wskaż, co uważasz w tym filmie za łopatologiczne i dosłowne, i powiedz, dlaczego jest to złe? W sensie skąd reżyser może mieć pewność, że ty dobrze zinterpretujesz to co on chce przekazać? Wiesz, ludzie są różni i nie każdy zrozumie, film ma trafić mimo wszystko do większego grona...

ocenił(a) film na 6
BloodyMassacre

Nie pamiętam już, film oglądałem kilka miesięcy temu. To, że ludzie sa rózni to oczywiste, tylko że mnie to nie interesuje. Film ma spodobać się mi, nie dbam o ocenę innych. Na tym polega subiektywizm. Jesli napisałem, że dosłowność jest zła, to jest zła dla mnie. Tobie może to odpowiadać.

ocenił(a) film na 10
skorn

chodzi o to, że nie wiem gdzie ta dosłowność jest. Bywa często tak, że film coś pokazuje, a ludzie określają to właśnie jako "banalne" "łopatologiczne". Nie wiem dlaczego, bo ja tego nie dostrzegam i chce dostrzec.

ocenił(a) film na 8
belmont33

Neil trzyma poziom, może nie aż tak wysoki jak w Dystrykcie, bo dobre wrażenie jest tylko jedno, ale ogólnie jeszcze nigdy nie zawiódł mnie. Najgorsza ocena jego filmu to 8/10, być może ją zmienię po powtórce Elizjum, ale nie jestem pewien.
Obcy od niego to będzie miód!

ocenił(a) film na 3
belmont33

Oglądając bardzo się zmęczyłam i wynudziłam.

ocenił(a) film na 10
titka_dritka

Z jakiego powodu?

ocenił(a) film na 3
Oskar5054

Oj daj spokój że będę Ci powody pisać, zwyczajnie mi się film nie podobał to chyba najważniejszy powód.
Mam Ci wytłumaczyć dlaczego film mnie zmęczył i wynudził? Zapytaj reżysera i scenarzystów dlaczego taki słaby film stworzyli to będziesz znał odpowiedź.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
titka_dritka

Umm. Rozumiem zatem, że zwyczajnie nie masz argumentów. Reżyser i scenarzysta stworzyli taki film na jaki ich było stać. Dla mnie wyszedł im rewelacyjny. Proponuje ci w takim razie napisać lepszy scenariusz oraz nagrać ciekawszy film od Chappiego. Powodzenia.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
Oskar5054

Nie chce mi się tego komentować, ciesze się że Tobie się podobał.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
titka_dritka

Lenistwo to nie wymówka na wszystko.

Ta sytuacja wygląda, że nie lubisz tego filmu "bo tak".

ocenił(a) film na 3
Oskar5054

Wiesz czemu mi się nie podobał? Bo bardzo oklepana fabuła, przewidywalna.
Okropna muzyka, die antwoord jako zespół są dziwakami, ale żeby oglądać ich aż przez dwie godziny to robi mi się niedobrze. Yolandii ma obrzydliwy głos, możliwe że nadaje się wyłącznie do bajek i alternatywnej muzyki którą wykonuje. Słuchanie jej wywoływało u mnie wstręt mimo że jej rola nie najgorsza. Wracając do fabuły, bunt robotów spowodowane złym człowiekiem jakże w wielu filmach był taki wątek, Hugh Jackman jako zła postać, kompletnie tego nie kupiłam, a co najgorsze twórca muzyki filmowej którego uwielbiam - Hans Zimmer zwyczajnie dał dupy tworząc linię melodyczną, ani ładu, ani składu.

Owszem nie lubię tego filmu "bo tak" czasem tak ma każdy człowiek :)
Coś mu się nie podoba i już..
I takich ludzi jak Ty również nie lubię, nie potrafisz uszanować że film mi się zwyczajnie nie podobał (za wszystko).

ocenił(a) film na 10
titka_dritka

Miło mi, że podałaś argumenty dla których nie lubisz tego filmu.

Niezgadzam się z Tobą w sprawie muzyki. Uważam, że Hans Zimmer jednak bardzo się postarał. Stworzył muzykę pasującą do klimatu filmu. Reszta rzeczy jakie wymieniłaś to kwestia gustu, więc nie będę tego krytykował. :-)

Szkoda, że nie lubisz takich ludzi. :-( Ja po prostu oczekuję od innych argumentów.

Miłego dnia. :-)

ocenił(a) film na 3
Oskar5054

Film na Rotten Tomatoes wyłapał bardzo marną notę, pod którą się podpisuję. Naciągany, przerysowany i irytujący gniot.

ocenił(a) film na 10
heho2010

Czy sugerowałeś się wyłącznie opinią surowych i zaślepionych krytyków?

Chciałbym, abyś uzasadnił swoją niską ocenę.

Oskar5054

zgaduję zatem że "krugera" z elicjium tez nie chciałaś słuchać
Mi osobiście chappie się podobał
Mimo błędów logicznych(akcja z kaskiem pod koniec nieco mnie rozbawiła) ale oglądałem to z przyjemnością
Muzyka w filmie mi akurat nie pasowała,ale Yolandi z swoją "angielszczyzną" była jak "kruger" w elicjum -pokochasz lub znienawidzisz (to tak jak w snatch gdy Brad Pitt mówił jakimś niezrozumiałym językiem)
a co do jackmana i złej postaci..tego się nawet komentować nie chce

użytkownik usunięty
belmont33

Racja. Film jest strasznie żenujący.

ocenił(a) film na 10
belmont33

film z pytaniem tak samo jak Dystrykt. Przecież człowiek nie może przez całe życie robić takich samych filmów jak jeden który ci sie spodobał. Dorośnij człowieku i ogarniaj trochę !!! W końcu nie za wiele się od ciebie wymaga.

ocenił(a) film na 4
belmont33

cała prawda! widząc ocene >7 na filmwebie oczekiwałam trochę ambitniejszego kina

ocenił(a) film na 8
belmont33

wiekszosci sie ten film podoba, podobnie jest z polskimi debilnymi telenowelami 7 milionow , otumanionych ciemniakow oglada te badziewie regularnie , katastrofa, ale wszystko schodzi na psy , wszystko....

ocenił(a) film na 3
belmont33

Zgadzam się. Widząc zwiastuny nastawiłem się na dobre kino SF a to typowa popcornówka dla gimby z durnotami fabularnymi że aż zęby bolą. Z „gangsta” ze śmiesznymi fryzurkami na czele.

ocenił(a) film na 8
belmont33

Lśnienie za to to dobra komedia :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones