PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10038720}
5,7 2 590
ocen
5,7 10 1 2590
4,4 9
ocen krytyków
Bob Marley: One Love
powrót do forum filmu Bob Marley: One Love

Można by pomyśleć, że zostawiliśmy jesteśmy już za sobą erę gloryfikowania sprzedawczyka Marleya zamiast prawdziwych ikon Tosha i Wailera - ale niestety, jak widać, nie.

Pegarange

Bo on był rozpoznawalny, wolałbym film o Toshu.

Pegarange

podeślesz jakieś linki do ciekawych materiałów? mało pisze się o prawdzie w dzisiejszych czasach, chętnie coś poczytam i zgłębię temat

ocenił(a) film na 6
Lidziuu

On ci nie podeślę bo nic nie ma. Coś gdzieś usłyszał sam nie wie co , a potem powtarza głupoty . Najłatwiej jest oczerniać osobę już po jej śmierci. Po odczytaniu tamtego debilnego komentarza , przeszperałem cały internet w poszukiwaniu informacji na temat rzekomego kapowania przez Marleya i wiesz co ? Nie znalazłem zupełnie nic , ani nawet jednego zdania , wzmianki, słowa !!!! Nic ! Szkoda że ludziom tak łatwo przychodzi plamienie czyjegoś dobrego imienia, zwłaszcza po śmierci tej osoby.

mateush87bpa

Jakiś czas Bob pomieszkiwał w Londynie, poznałem ludzi którzy go znali. Spędziliśmy ze sobą 6 mies. i słuchałem na jego temat raczej pozytywne opinie! ;)

ocenił(a) film na 6
Yeahman

Ja bardzo pozytywnie odebrałem jego twórczość. Muzyka tak ponad czasowa , że do dziś kiedy słyszę "no woman no cry" to łezka aż się kręci w oku...

ocenił(a) film na 8
Pegarange

A to Peter Tosh i Bunny Wailers są ikonami? Solowego Tosha wypromowali Stonesi a Bunnego zna raczej wąskie grono. Bob Marley rozsławił reggae na cały świat (dlaczego twoim zdaniem był Judaszem?) I chyba każdy go zna. Miał duży wpływ na muzykę i późniejszych artystów. Jedyną osobą oprócz Boba ze środowiska Jamalskiego reggae o której mogą zrobić film jest Lee Perry tak myślę. Nawiasem mówiąc chciałbym zobaczyć taki film.

SponsorSQZ

Z muzyki reggae i około tych klimatów poleciłbym album Dadawah Peace And Love. Recenzja poniżej (sam blog autora również polecam) :
https://pablosreviews.blogspot.com/2020/08/dadawah-peace-and-love-1974.html?m=1

Pegarange

A skąd taka wiedza co masz na myśli mówiąc że jest sprzedawczykiem?

Pegarange

Jakieś konkrety? Sorry że znowu zadaję  to pytanie ale dobrze by było podeprzeć swoje tezy jakimś dowodem. Proszę o linka lub relację którą widziałeś na własne oczy. Czekam z niecierpliwieniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones