PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=16}

Blask

Shine
7,9 10 932
oceny
7,9 10 1 10932
8,0 7
ocen krytyków
Blask
powrót do forum filmu Blask

Raczej łuna :)

ocenił(a) film na 4

Zawiedzione oczekiwania. Film po kilkunastu minutach wytraca impet. Temat chorobliwych ambicji i zaborczości ojca ledwie muśnięty, a wydawał mi się tutaj kluczowy. Wpływ doświadczeń z dzieciństwa na kształtowanie się osobowości Davida nieprzekonująco pokazany. Znaczący rozdźwięk pomiędzy zachowaniem młodego Davida podczas nauki w Londynie a zwichniętą psychiką Davida dojrzałego. Oczywiście trudno porównywać stan zdrowia i choroby, ale wydaje mi się, że jakieś symptomy przyszłego załamania powinny być bardziej widoczne już podczas pobytu w szkole. David wprawdzie zawsze był dziwny, żył na uboczu, w swoim świecie, ale mimo to film do momentu załamania się jego zdrowia, pomija całą złożoność problemu i ukazuje go chyba zbyt zwyczajnie. Nie widzę tych wszystkich subtelnych powiązań i zależności, które przywiodły go do punktu krytycznego. Na uwagę zasługuje właściwie tylko świetna muzyka. Rush swoją kreacją też mnie bynajmniej nie porwał. Nadziwić się nie mogę tym wszystkim nagrodom i zachwytom.

ocenił(a) film na 8
Diana

Widzę, że nie zrozumiałaś tego filmu, gdyż właśnie relacja z ojcem jest na pierwszym planie, bardzo drastycznie pokazana. A jego choroba była skutkiem takie traktowania przez lata oraz tego, gdy uzależnia się człowieka od kogoś (tu od ojca - jego rozkazów, nakazów i opinii) a później zostawia się go samego sobie... to właśnie drastyczna pointa niczym skok bez spadochronu i zderzenie z chodnikiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones