PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=16}

Blask

Shine
7,9 10 926
ocen
7,9 10 1 10926
8,0 7
ocen krytyków
Blask
powrót do forum filmu Blask

Rachmaninow

ocenił(a) film na 8

przez ten film zaczęłam słuchać Siergieja Rachmaninowa, do którego utworu grania zmuszany był
młody David :) bardzo lubię te filmy, które niosą ze sobą odkrycie cudownej muzyki.

ocenił(a) film na 9
hiss

Przez wspaniałą muzykę Rachmaninova oglądało mi się ten film jeszcze lepiej i nawet usłyszałam przez chwilkę(niestety) mój ulubiony jego utwór: http://www.youtube.com/watch?v=wXQCPAR0EHo .Rachmaninov niestety jest ,w obecnych czasach, trochę niedoceniany(a stawiam go wyżej ponad wielu wybitnych kompozytorów) i zapomniany...

ocenił(a) film na 8
carlilly

Tak, partie muzyczne w tym filmie są fenomenalne, szaleńcze i prawdziwe. Sama opowieść jednak nie poraża oryginalnością - utalentowany chłopak, tłamszony przez toksycznego ojca, usiłuje wybić się na niepodległość, z marnym skutkiem, a przynajmniej ze smutnymi konsekwencjami. To bywało w kinie już wcześniej. Za to przesłanie tego filmu jest piękne: "I poznacie Muzykę, a Muzyka was wyzwoli".

ocenił(a) film na 9
carlilly

Tak jest - miło, gdy w filmie muzycznym wyciągną kogoś innego, niż Mozarta i Chopina. Nie ujmując nic obu panom, ale historia muzyki zna wiele ciekawych osobowości, które nieco przyblakły... a szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones