PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677014}

The Bride with White Hair

Bai Fa Mo Nu Zhuan Zhi Ming Yue Tian Guo
6,0 709
ocen
6,0 10 1 709
Bai Fa Mo Nu Zhuan Zhi Ming Yue Tian Guo
powrót do forum filmu Bai Fa Mo Nu Zhuan Zhi Ming Yue Tian Guo

Mam pytanie.

ocenił(a) film na 7

Czy postać głównej bohaterki to ta sama postać co Biała Czarownica w Zakazanym Królestwie?

adamus0101

Tak. Tylko najpierw jest czarna, a potem biała. Sam nie wiem w której wersji lepiej wygląda :)

ocenił(a) film na 9
Damar3478

Nie bardzo rozumiem, dlaczego twierdzisz, że to ta sama postać - nic w filmie (ani jednym ani tym bardziej drugim) w zasadzie tego nie sugeruje. Być może są to postaci wzorowane na tej samej legendzie (białowłosa czarownica pojawia się w wielu innych filmach wuxia), ale na pewno nie ma tu jakiejś ciągłości postaci.

zorck

Chodziło mi właśnie o to, że odnoszą się do tej samej legendy o białowłosej kobiecie. Poczynając od Hua Pi, które uwielbiam kończąc na tym filmie. Oczywiście w każdym filmie ta postać jest pokazana inaczej.

adamus0101

Nie. Dwie podobne w Zakazanym Królestwie postać się nazywa Ni-Chang.

ocenił(a) film na 7
torbacz92

Hehe, po tylu latach już dawno zasięgnąłem wiedzy u źródła. :P

Lian Nishang inaczej Lian Nichang lub Ni Chang. To ta sama postać z chińskich baśni i legend tylko inaczej przedstawiona. Po prostu taka interpretacja. Podobnie zresztą jak Wukong- Małpi król, w większości filmów jest postacią pozytywną (m.in. we wspomnianym przez Ciebie Zakazanym królestwie) ale widziałem parę, w których był złoczyńcą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones