PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747851}

Ania z Zielonego Wzgórza

Anne of Green Gables
5,7 1 928
ocen
5,7 10 1 1928
Ania z Zielonego Wzgórza
powrót do forum filmu Ania z Zielonego Wzgórza

Obejrzałam film,aby mieć porównanie z wersją sprzed 35 lat i rozczarowałam się. Przede wszystkim zabrakło dawnego klimatu. Remake jest zbyt okrojony w stosunku do książki. Większość aktorów została źle dobrana wiekowo do ról-albo za starzy albo za młodzi. Wątek Gilberta ani trochę się nie rozwinął,a jest ważną postacią. Rude włosy Ani sprawiały wrażenie jakby co ujęcie miały inny odcień. Sceny są za krótkie i poucinane. Po obejrzeniu można odczuwać niedosyt.

Są jeszcze 2 części ale nie do znalezienia w polskiej wersji językowej.

użytkownik usunięty
Kamila_Misiorek_1401

Aha,nawet nie wiedziałam o tym. Szkoda,bo pewnie obejrzałabym z ciekawości i dla dalszego porównania,ale i tak ekranizacja sprzed 35 lat jest najlepsza.

Udało mi się dorwać 2 część po ang. jest jeszcze gorsza od 1 więc 3 nawet nie szukam

użytkownik usunięty
Kamila_Misiorek_1401

I to dowodzi tego,że remake jest niepotrzebny,bo wyszedł niewypał. Za dużo istotnych faktów i scen zostało wyciętych. Dlatego ekranizacja z 1985 roku jest najlepsza. Tutaj nawet włosy Ani sprawiają wrażenie nienaturalnych. Aktorzy zostali źle dobrani wiekowo do ról. W związku z tym też nie będę szukała kolejnych części,bo szkoda czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones